Jdi na obsah Jdi na menu
 


30.března 2009

Letní sezóna začala.

Sníh nám pomalu zmizel a o slovo se přihlásily letní sporty - letní biatlon a orientační biatlon. V sobotu jsme už tradičně zajížděli k našim přátelům do německé Borny, kde se konal 1.Saský pohár. Většina závodníků startovala bez přípravy během přestávky mezi zimní a letní sezónou, ale to nám nebránilo se úspěšně prezentovat a přivézt si několik prvích letošních vítězství.

Nejúspěšnější závodník Jan Válka

Mezi žáky zvítězil Jan Válka, dorostenky vyhrála při své premiérové účasti mezi malorážkáři Sabina Roďanová, mezi starším dorostem zvítězil Adam Přibyl i Lada Nebeská. Poslední vítězství zaznamenela štafeta chlapců Tomáš Bírovka, Jan Válka a Daniel Pohlerich. 

Obrazek

Již tuto neděli začínáme závodit i v orientačním biatlonu. Pořádáme závody na Maxičkách a tímto zveme i nové zájemce, aby si vyzkoušeli tento nový sport.

Luboš

 

23.března 2009

Začíná sezóna letního a orientačního biatlonu.

A je to tady  !  Již tuto sobotu nám začíná sezóna letního biatlonu na Saském poháru v Borně a pak pokračujeme závody v Kadani a Praze, koncem dubna pak jako každoročně pořádáme biatlonový víkend v Boleticích (proposice1 a proposice 2) . Současně v rámci našich aktivit zahajujeme i sezónu orientačního biatlonu a to hned uspořádáním soutěže v Děčíně  v neděli 5.dubna (proposice BOB).

Luboš

23.března 2009

Testování lyží - slunečný závěr zimy.

Zřejmě na posledním lyžování jsme byli tuto sobotu ve skiareálu Lesná v Krušných horách. Zúčastnili jsme se testování nových modelů lyží a dalšího sportovního vybavení pro lyžování, které zde organizoval časopis Nordicmag. Počasí bylo nádherně slunečné a tak jsme po celý den v příjemné atmosféře mohli testovat lyže všech předních světových výrobců i nové prozatím neznámé značky. Navazovali jsme i zajímavé obchodní kontakty a tak uvidíme, co z toho v budoucnu vzejde. Byl to nejpíše náš poslední letošní pobyt na sněhu (v úvahu ještě připadá rozloučení - Poslední sněhová vločka o velikonočním víkendu), protože již tuto sobotu začínáme se sezónou letního biatlonu na Saském poháru v Borně.

Luboš  

17.března 2009

Zimní sezóna ukončena.

Mistrovství ČR dorostu a dospělých o uplynulém víkendu udělalo definitivní tečku za letošní tuzemskou sezónou biatlonu. Sportovní areál SKP Harrachov hostil sportovce z celé republiky mezi kterými nechyběla ani naše dorostencká trojice Anna Vlčková, Martin a Adam Přibylovi. Naším cílem bylo potvrdit, popřípadě ještě vylepšit umístění v soutěži Českého poháru jednotlivců. Nejlepší výkon a umístění na 10.místě předvedl v nedělním rychlostním závodě Martin Přibyl.

Luboš 

16.března 2009

Ples sportovců podruhé.

Do roka a bez dne jsme se sešli opět v reprezentačních prostorách jílovského zámku na Plese sportovců.

Obrazek

Po úspěšné loňské premiéře jsme si pořadatelství takového akce opět zopakovali. Letos jsme trošku vylepšili předpůlnoční losování hlavích cen a živou cenu štěnátko labradora našlo svou novou majitelku. Neobešlo se to ovšem bez slziček štěstí a radosti. Jinak se tančilo, veselilo a dobrá nálada vydržela všem až do časných ranních hodin, kdy se účastníci plesu vydali ke svým domovům.

V sekci fotografií jsou vybrány nejzdařilejší fotografie. Vzhledem k obyčejnému fotoaparátu je ve velkých prostorách trošku problém se světlostí i vykreslením snímků. Máte-li někdo ještě nějaké zajímavé foto, pošlete jej a zde je uveřejníme.

Luboš

 

7.března 2009

Mistrovství Německa a týdenní příprava na horách.

Letošní jarní prázdniny jsme zahájili o den dříve, protože jsme se zúčastnili v rámci přípravy Mistrovství Německa v biatlonu dorostu a juniorů v Oberwiesenthalu.

Obrazek

Byly to závody zvláštní, jiné a to nejen atmosférou, ale i počasím, účastí i celkovým dojmem. Celkem zde startovalo více jak 150 závodníků z celého Německa včetně medailistů a mistrů světa z letošního šampionátu z kanadského Canmore, kteří si museli vybojovat postup v náročných soutěžích spolkových zemí a tak zde startovala opravdu jenom elita. Zahraničí zde představoval jeden sportovec z Holandska a naše minivýprava tří závodníků dorostu. Ve vložených závodech na stejných tratích startovaly i dospělé kategorie, mezi kterými byli i někteří reprezentanti Německa ze světových pohárů v čele se Sabrinou Bucholz. V pátek v mlze a dešti byl na pořadu vytrvalostní závod, kde si naši nejmladší v dorostu Martin Přibyl a Anda Vlčková vyzkoušeli i jaké je to jet celý závod se zbraní na zádech. Pro Adama Přibyla ve starším dorostu toto sice novinka nebyla, ale zato startoval ve společném závodě i s juniory a muži. Sobotní rychlostní závod začal za stejného počasí jako v pátek, jen mile překvapila početná divácká kulisa, která se valila do Sparkasse arény. Počasí ale dokázalo, že má pořád navrch a tak houstnoucí mlha závod po sedmi odstřílených položkách mladších dorostenek, které trefily všehovšudy dva terče, zrušila. Jury následně rozhodla o přesunutí závodu na odpoledne. Po obědě mlha neustoupila a tak se nakonec startovalo v rámcových závodech v běhu na lyžích bez střelby. V neděli byly na pořadu štafety, ve kterých jsme nestartovali, počasí ukázalo svou vlídnou tvář a bylo azurově. V areálu vládla atmosféra jak na světové soutěži, stovky lidí fandili a my jsme jejich křik a fandění slyšeli až na vrchol Fichtelbergu, kde jsme absolvovali tréninkové dávky. V těchto soutěžích jsme neplánovali žádné přední umístění, ale jako kvalitní trénink a porovnání byla tato soutěž ideální.

Zbytek týdne jsme podle možností absolvovali přípravu v různých místech - na areálu Eduard, Krušnohorské magistrále a dalších tratích, počasí bylo silně proměnlivé, mlžné, deštivé, mrazivé i slunečné. Plán jsme splnili a před námi jsou poslední závody sezóny - Mistrovstí ČR dorostu a dospělých v Harrachově, které se snad uskuteční a nebude se opakovat situace z loňského roku, kdy bylo mistrovství zrušeno.

 

Luboš