Jdi na obsah Jdi na menu
 


27.března 2010

Tak už je tady léto ...

tedy alespoň v názvu sportu. Sezóna letního biatlonu pro nás započala na 1.Saském poháru v německém Brand Erbisdorfu. Jsme zde pravidelnými účastníky a tak nás nepřekvapilo ani prostředí, ani typické letní počasí pro tuto dobu - tj. chladno, vítr, střídající se déšť se sluníčkem. První letní soutěže se z našeho klubu zúčastnilo sedm sportovců. Někteří obhajují vítězství v Saském poháru z roku 2009 a někteří by se rádi stali jeho držiteli letos. Všichni srdnatě bojovali a všichni se umístili na medailových pozicích.

Obrazek

 

Nejhodnotnějším výkonem bylo vítězství Jana Války mezi dorostenci, čímž si dobře zadělal na obhajobu loňského vítězství v poháru a druhé místo štafety mužů ve složení Milan Novotný, Martin a Adam Přibylovi, která prohrála pouze ze závodníky, kteří startovali se vzduchovkami u kterých je rychlost manipulace a střelby o mnoho rychlejší než u  malorážky. K cti jim slouží to, že porazili i štafetu, ve které startovali reprezentanti Německa v čele s Larsem Zimmerem, který zvítězil mezi muži na loňském IBU cupu v Bystřici p.H.

Sezóna je tedy zahájena a uvidíme jak dále ...

Luboš

14.března 2010


Posledním závodem zimy v biatlonu bylo Mistrovství  ČR dorostu a dospělých.


Již po několikáté hostil Harrachov Mistrovství ČR v biatlonu. Tentokrát to byl poslední závod sezóny, na který přijeli bojovat o tituly mistrů ČR dorostenci a veteráni a s nimy i početná výprava dorostenců z Polska. Počasí o tomto víkendu rozhodně nedávalo tušit, že se blíží konec zimy a vytrvale celé dva dny sněžilo.   

Naši tři závodníci nezklamali, ale ani nepřekvapili. Milan Novotný mezi veterány B obsadil 5. a 6.místo, Martin Přibyl byl mezi dorostenci A dvakrát osmý (v nedělním redukovaném pořadí bez zahraničních závodníků dokonce šestý) a Adam Přibyl  obsadil 13. resp.16.místo mezi dorostenci B.

Sezóna biatlonu skončila, ještě nás čeká možná nějaké rozloučení se sněhem - Poslední sněhová vločka a pak už čekáme na teplo a sezónu letní.


Luboš


12.března 2010


Slunečný týden v Jáchymově.


Přestože žákovské kategorie mají již zimní sezónu biatlonu uzavřenou, zúčastnili se ti nejvěrnější tradičního soustředění o jarních prázdninách v Jáchymově. Spolu s nimy tam byli i naše poslední zimní želízka, která se zde připravovala na nadcházející Mistrovství ČR dorostu a veteránů, které proběhne o víkendu v Harrachově.

Počasí letošního soustředění bylo vynikající, sněhové podmínky taktéž a tak jsme mohli využívat všechny vymoženosti zdejšího okolí k tréninku i k odreagování po sezóně. Tradiční byla i návštěva vodního parku v Geyeru, sjezdovek na Mariánské a na Eduardu a atrakce snowtubing na Božím Daru.


Luboš


7.března 2010


Na zámku se tančilo.


Zámek v Jílovém byl již potřetí místem konání Plesu sportovců, kterého jsme pořadateli. Letošní ples měl dvě zásadní novinky. Tou první bylo zajištění autobusové dopravy pro mimo jílovské  nejenom z plesu domů, ale i na ples, což se setkalo s velikou odezvou a před půl osmou večerní přijelo autobusem více než padesát tancechtivých účastníků.

Obrazek

Druhou novinkou byla změna hudební skupiny. Letos nám všem hrála výtečná Helena a její chlapci. V rámci předtančení se na úvod předvedl Dance aerobic klub z Jílového s předtančením Policajtky a v půlnočním vystoupení členka taneční konzervatoře Ivo Váni - PSOTY v Praze - Eliška Černohlávková. 

Myslím, že ples se vydařil, tombola a hlavní ceny našly své nové majitele a můžeme se zase rok těšit na ten další.

Fotografie v nefiltrovaném stavu naleznete zde.


Luboš


 

1.března 2010


Žactvu skončila zimní sezóna.


 

Mistrovstvím ČR v biatlonu  o tomto víkendu skončila letošní zimní sezóna žactva. Z našich sportovců žákovských kategorií zde mohla na základě postupů a výkonostních tříd startovat pouze trojice - Eva Vaňková, Anna Trpišovská a Jan Válka.

Tato trojice neplánovala nějaké velké útoky na přední příčky, přesto však nezklamala, dojela oba své závody a umístila se dle předpokladů. Nejlepším umístěním bylo 15.místo Evy Vaňkové v rychlostním závodě žákyň B.

To, co má za sebou žactvo - Mistrovství ČR, to čeká za čtrnáct dní i dorost a veterány opět v Harrachově a tím definitivně skončí letošní zimní sezóna biatlonu.


Luboš