Jdi na obsah Jdi na menu
 


25.března 2013

Běžecký víkend přivolával jaro.

Přestože ještě o víkendu probíhalo Mistrovství ČR v biatlonu mužů a žen, pro sportovce našeho klubu zima definitivně skončila. Po malé pauze nám však začne sezóna letní, které se aktivně zúčastňuje většina našich závodníků. 

V rámci přechodného a přípravného období se zúčastníme několika běžeckých závodů. Těmi prvními byly o uplynulém víkendu závody v Bílině, kde se konal krajský přebor v přespolním běhu - Běh Kyselkou a Běh sídlištěm západ v Novém Boru. Škoda chladného a větrného počasí, jinak by to byl příjemně strávený závodní víkend, Takto jsme však hned po soutěžích odjížděli do tepla svých domovů. 

V Bílině jsme startovali v celkem slušně početné skupině a přesto, že v letošním roce nemáme ještě mnoho naběháno. Bojovali jsme se ctí. Nejúspěšnější byla Verča Bártová, která ve svém závodě vybojovala druhé místo. Další medailovou posici přidal Braňo Švirloch mezi muži B, kde doběhl na třetím místě. V hlavním závodě mužů pak vybojoval Martin Přibyl šesté místo. Vyzvednout lze i výsledky Zdendy Trpišovského, Šimona Škalouda, Denisy Švirlochové a Tomáše Trpišovského. Ostatní trošku zápasili s délkou tratě, ale bojovali a to se cenní.

V neděli nás pak v Novém Boru reprezentovala kompletní rodina Švirlochova za což si zalouží dík.

I když se závodící část již běhala na suchu, Míra s Hanzem a Igorem strávili celý víikend právě v místě mistrovského závodu našich reprezentantů v Jablonci nad Nisou - Břízkách. Sbírali zde nové poznatky a zkušenosti na semináři trenérů pořádaným svazem biatlonu. Mezi přednášejícími byli mimo jiné i úspěšní trenéři našich reprezentačních družtev Vlasta Vávra a Ondra Rybář.

Luboš a Míra

18.března 2013

Závody v Polsku ukončily naší zimní sezónu.

Poslední kolo Českého poháru v biatlonu dorostu a dospělých, které proběhlo v rámci Středoevropského poháru v polských Jakuszicích pro nás znamenalo ukončení zimní sezóny. Do Polska se nakonec vypravil notně prořídlý tým z důvodů onemocnění některých závodníků. Ve svých závěrečných závodech se představili Martin Přibyl, Tomáš Trpišovský a Jan Válka. Chlapci bojovali seč mohli, ale na nejlepší závodníky z Čech, Polska , Slovenska a Ukrajiny neměli. Přesto však ostudu neudělali.

Sezóna nám tedy skončila a po minimální přestávce se začneme připravovat na tu letní, která nám přece jenom dává větší šance na dobrá umístění. V nejbližší době se objeví základní termínovka soutěží, které by měli pro většinu vyvrcholit letními Mistrovstvími ČR, která se letos budou konat ve Starém Městě pod Landštejnem (žactvo) a v Novém Městě na Moravě (dorost a dospělí) v měsíci září. Rádi bychom se zúčastnili i dalších prestižních soutěží včetně OME v letním biatlonu, které se lotos koná v Estonsku a MS v orientačním biatlonu, které hostí Švédsko.

Luboš 

10.března 2013

Ples sportovců.

Sobotní večer na jílovském zámku již po šesté patřil Plesu sportovců, kterého jsme pořadateli.
Zaplněné prostory a dobrá nálada přispěly ke zdárnému průběhu plesu. K tanci se skvěle prezentovala skupina Live Music, v doprovodném programu se pak představila s hrou na klavír naše závodnice Eva Vaňková a krátce po desáté překvapoval svým uměním jednen z nejlepších českých kouzelníků Pavel Dolejška, kouzelnik.jpg

jehož levitace stolku patřila k vrcholům. Úspěchem byla i tombola a losování hlavních cen.

Děkujeme Všem za účast.

Postupně budeme přidávat i nějaké foto.

Luboš 

3.března 2013

Víkend na lyžích

Naše víkendové sportování se opět rozdělilo na dvě části. Část dospělých a dorostu startovala na Českém poháru v biatlonu v Jáchymově, zbytek pak na lyžařských závodech na Adolfově.

První komentář přinášíme z Jáchymova. Zde se sešlo více než 130 sportovců včetně juniorských reprezentací, které doplňovali i B výběry dospělácké reprezentace. Z našich zástupců měla k medailovéu zisku nejblíže Eva Vaňková, která v sobotním vytrvalostním závodě obsadila mezi dorostenkami čtvrté místo. Jednu chvíli dokonce na internetu figurovala na třetím místě, ale pak se objevila jedna chybička ve zpracování výsledků a posun o jedno místo níže. I tak je to prozatím nejlepší sportovní výkon Evy v biatlonu. 

B L A H O P Ř E J E M E  !!!

 

Dvě pátá místa si mezi muži C připsala naše akvizice z Berlína Frank Braatz, když o lepší výsledek zejména v nedělním rychlostním závodě přišel po totálním výbuchu ve střelbě ve stoje. Šesté místo patřilo pak Evě Vaňkové v nedělním rychlostním závodě. Umístění v desítce si v obou závodech připsal i Martin Přibyl mezi juniory. Zejména osmé místo v rychlostním závodě s nejlepší střelbou mezi juniory (0 1) je hodnocené velmi vysoko, protože před ním zůstali jen členové repre výběrů.

Ostatní naši zástupci Jan Válka a Tomáš Trpišovský bojovali v rámci svých možností.

Druhá, ta mladší polovina oddílu se zúčastnila tradičního lyžařského závodu Telnická patnáctka. Barvy oddílu hájilo hned 10 capartů a mládežníků. Pro mnohé z nich to byl vůbec první lyžařský závod a jistě si z něj odnesli nové zkušenosti a poznatky.

Nejvíce se dařilo těm zkušenějším jako je Zdenda (3. místo) a Aňa (1. místo) Trpišovští, holkám Bártovým (obě shodně 4. místo). Stojí ale za připomenutí, že se účastnily i děvčata Švirlochovi, Káťa s Matoušem Rychnovští, Eva Fialová a Denisa Mikeschová, Lucka Havlová,  Majda Trajerová a samozřejmě i někteří rodiče..

                                              p1040542.jpg

Nedělní závod ve skiatlonu byl pro mnohé novým, pro biatlon nezvyklým dobrodružstvím při přezouvání lyží a změně techniky jízdy v rámci jednoho závodu. Přesto jsme i při tomto závodě ukázali, že se s podobnou situací dokážeme poprat. Největším úspěchem tedy bylo 2. místo Ani a 4.místo Zdendy.

Přestože to pravděpodobně byly poslední závody žáků v letošní zimě, chceme nadále využívat dostatku sněhu k dalšímu tréninku.

                                                                                                                                         Luboš a Míra