Jdi na obsah Jdi na menu

30.června 2008

Další medaile z Bystřice pod Hostýnem.

Posledním závodem první poloviny letní sezóny před nastávající prázdninovou přestávkou bylo 2.kolo Českého poháru dorostu a dospělých v Bystřici pod Hostýnem. Současně toto bylo i 1.kolem IBU cupu v kategoriích dospělých a juniorů a tak se zde sešly i výběry Slovenska, Polska, Ruska, Maďarska, Srbska, Německa a Rumunska.

Obrazek

Startovali jsme v oslabené sestavě čtyř závodníků (dva dorci A a dvě dorky A), ale přesto se zadařilo a přivezli jsme dvě stříbrné medaile. V sobotním závodě s hromadným startem se mezi elitu druhým místem vrátila Lada Nebeská, která o vítězství přišla až v závěrečném běžeckém okruhu. V nedělním rychlostním závodě si poprvé v kariéře připsal medailový úspěch v závodech Českého poháru Adam Přibyl, který taktéž obsadil druhé místo, když na první místo mu scházel ještě jeden úspěšný zásah. V obou těchto kategoriích startovali kromě českých sportovců i sportovci ze Slovenska, ale ti se na přední místa neprosadili.

Škoda, že jsme nebyli v kompletní sestavě, protože tak bychom pak mohli atakovat průběžnou třetí příčku v celostátním žebříčku, což by byl v historii klubu vůbec poprvé. Uvidíme po prázdninách.

Luboš

24.června 2008

Horská kola v Jablonci n.n.

V biatlonovém areálu Břízky v Jablonci n.N. proběhl tuto sobotu již tradičně mistrovský závod v biatlonu na horských kolech. Po více než desetileté pauze se našli v našem klubu odvážlivci, kteří se na tento závod vydali a vyzkoušeli si sjezdy a výjezdy zdejší náročné tratě. Nedělali jsme si nějaké veliké ambice na umístění, šlo spíše o to to zkusit a dojet bez zranění, což se nakonec podařilo. Adam Přibyl dojel mezi dvaceti dorostenci na 16.místě a Ondřej Věchet dojel na 18.místě.

Nyní nás již čeká  rozlučkový předprázdninový klubový závod na středečním tréninku a pak ještě 2.kolo Českého poháru dorostu v Bystřici p.H.

Luboš

16.června 2008

2.kolo Českého poháru žactva v Letohradě.

Ani na druhém kole žáků jsme se neztratili, získali jsme sice pouze jedno medailové umístění ( Martin Přibyl - 3.místo v závodě s hromadným startem), ale bodový zisk v klubové soutěži byl v sobotu v letošním roce prozatím nejvyšší a v neděli jsme získali jen o šest bodů méně. To nás zařazuje v kategorii žactva na šesté místo a v celkovém hodnocení klubů jsme dokonce na čtvrtém místě.

Obrazek

Co se týká hodnocení výkonů na tomto poháru, každý se snažil a pochvala patří všem. Konkrétně - Jakub Věchet podal v neděli svůj nejlepší výkon, bezchybně střílel, doběhl si pro páté místo a získal I.výkonostní třídu, Alena šubrtová je nováčkem a tak v letošní sezóně bude spíše na zkušené, Dan Pohlreich po oba dva dny obsadil 10.místo po velmi dobré střelbě a když ještě zapracuje na běhu může se utkat s těmi nejlepšími, Jan Válka se v neděli zlepšil ve střelbě i běhu a posunul se na své letošní maximum na 14.místo. Anna Vlčková předvádí dobré výkony v běhu, ale střelba se jí v poslední době nedaří, přesto 6. a 9.místo je dobrý výkon. Sabina Roďanová má jistou střelbu v leže (2x nulová), ve stoji je to trošku jako na houpačce, musí však pracovat na běhu, aby se dostala do první desítky. Martin Přibyl ¨mohl být v sobotním závodě i lepší, ale chyba v označení trestného kola ho připravila o pár vteřin. Neděle přinesla totalně špatnou střelbu a přesto to stačilo na 5.místo (3vteřiny od třetího). Tomáš Bírovka podal o tomto víkendu zlepšený výkon a 12. resp.10.místo jsou dobrým příslibem do budoucna.

Teď nás čeká Mistrovství ČR v biatlonu na horských kolech a poslední víkend před prázdninami 2.kolo ČP dorostu a dospělých v Bystřici pod Hostýnem.

Luboš

9.června 2008

Michal po roce opět s medailí.

Biatlonový areál Eduard v Jáchymově hostil úvodní kolo Českého poháru dorostu a dospělých v letním biatlonu.Naše dorostenecká výprava šesti závodníků a závodnic chtěla napodobit co nejvíce své mladší kamarády, kteří na úvodním kole Českého poháru na domácí půdě v Jílovém získali celkem čtyři medaile. Nejlépe se toto podařilo Michaelu Hrdličkovi, který díky jedné z nejlepších střeleb obsadil v nedělním rychlostním závodě druhé místo. B L A H O P Ř E J E M E ! ! !  Potvrdil tak, že mu areál v Jáchymově vyhovuje, protože v loňském roce zde získal svou poslední medaili z celostátních soutěží, když zde zvítězil.

Dalšími cenými umístěními v první desítce se dále prezentovali - 4. a 9.místo Adam Přibyl, 4.místo Kamila Hrdličková, 6. a 7.místo Lada Nebeská , 7.místo Michael Hrdlička a 8.místo Ondřej Věchet.