Jdi na obsah Jdi na menu

29.června 2009

V Bystřici tentokrát s medailemi.

Druhé kolo ATEX cupu dorostu a dospělých, které také proběhlo v Bystřici pod Hostýnem pro nás tetnokrát vyznělo lépe a přivezli jsme dvě medaile. O dvě třetí místa se v nedělním rychlostním závodě zasloužili Lada Nebeská a Adam Přibyl.

Ale začněme popořádku. V sobotu byl na programu závod s hromadným startem. Za dusného a vlhkého počasí (prádelna) začaly mladší dorostenky, kde Anna Vlčková přivedla celé pole jako vedoucí na první střeleckou položku. Ovšem větší nepřesnosti ve střelbě a pomalejší manipulace se starším typem zbraně ji nakonec přisoudily 10.místo. Sabina Roďanová se v této kategorii tento víkend zdravotně trápila a bojovala mezi posledími.  Mezi mladšími dorostenci patřil Martin Přibyl k favoritům a do střelecké položky ve stoje se pohyboval mezi medailisty. Totálně pokažená stojka ho nakonec odsoudila k 7.místu. Ve starším dorostu Lada Nebeská poprvé střílela novější zbraní  a potěšila 5.místem. Adam Přibyl neměl svůj den, trápil se s během a střelbou a na lepší než 10.místo to nebylo. V veteránech jsme měli zastoupení  Tomášem Fúskem, který podává stabilně slušné výkony ve střelbě a doběhl na 8.místě.

Neděle nezačala zrovna nejlépe, celé dopoledne a nástřel před rychlostním závodem intenzivně pršelo. Na závod se však počasí umoudřilo a nepršelo. Tratě však byly totálně rozmáčené a rozbahněné a tak platilo, kdo se trefí bude ve výsledcích výše. Martin Přibyl pokračoval ve střeleckém trápení a i když měl jeden z nejrychlejších běžeckých časů, se sedmi nezásahy to nestačilo na lepší než 8.místo. Anna Vlčková trošku vylepšila střelbu a posunula se na 9.místo. Ve starším dorostu dobře zastříleli Adam Přibyl i Lada Nebeská a pro oba dva to znamenalo 3.místo. I Tomáš Fúsek se mužích B zlepšil a posunul se na 6.místo.

Tímto skončila první polovina letní sezóny a začínají prázdniny.

UŽIJTE si TO !!!

Luboš

14.června 2009

V Bystřici tentokrát bez medaile.

Druhé kola ATEX cupu žactva v Bystřici pod Hostýnem jsme obsazovali v omezené sestavě pouze chlapeckých zástupců. Střídavě jsme se trápili s během i střelbou a tak mezi elitní desítku zavítal po oba dny Tomáš Bírovka (10. a 9.místo) a v neděli překvapil během i dobrou střelbou Jakub Věchet, který obsadil 6.místo a bylo to tak jeho druhé nejlepší umístění po loňském 5.místě v Letohradě.

Do prázdnin nám zbývá už pouze druhé kolo dorostu a dospělých taktéž v Bystřici p.H. za čtrnáct dnů.

Luboš

Skalp olympijského vítěze.

Po roce jsme měli své zástupce na tradičním Altenbergském bikebiatlonu. Naši dva závodníci nezklamali a oba si přivezli pohár ze soutěží jednotlivců. Martin Přibyl vyhrál kategorii mladších dorostenců a celkově byl pátý a Milan Novotný obsadil třetí místo v hlavní kategorii mužů i celkově.

Obrazek

Oba se tak nominovali do druhého závodu, ve kterém startovali dvojice složené z elitního závodníka širší německé reprezentace a jednoho amatéra. Naši závodníci měli za své partnerky německé juniorky Gritt Ottovou a Theres Ditrichovou. Závod jim sice dobře rozjely, ale jejich střelba ve stoje nebyla moc úspěšná a tak obsadili celkově deváté resp. desáté místo z dvaceti hodnocených týmů a současně se jim podařilo získat sklap olympijského vítěze Michaela Rösche.

Luboš

7.června 2009

Další medaile z ATEX CUPU.

Nové Město na Moravě hostilo letos jako první seriál Českých pohárů dorostu a dospělých. Po medailovém úspěchu žactva, konkrétně Tomáše Bírovky v Břidličné, zde držel medailový prapor Adam Přibyl, který v rychlostním závodě obsadil druhé místo a v nedělním vytrvalostním závodě přidal ještě místo třetí. Těsně pod medailí zůstal v sobotu Martin Přibyl a v neděli byl osmý. Do desítky se během víkendu ještě vešli : Lada Nebeská (7. a 9.místo), Anna Vlčková (8.místo) a Tomáš Fúsek (10.místo). I ostatní se snažili a díky tomu jsme prozatím v hodnocení soutěží klubů na 5.místě a v dorostovém žebříčku dokonce na třetím místě!!!