Jdi na obsah Jdi na menu
 


28.června 2010


Vítězství i zklamání v Jablonci n.N.


Poslední velkou akcí před nastávajícími prázdninami bylo 2.kolo ATEX CUPu v letním biatlonu v Jablonci nad Nisou. Poprvé v historii této soutěže startovaly společně všechny kategorie od žactva počínaje, přes dorost, dospělé a veterány. Na startu se objevilo více než 330 závodníků z Čech a výběry závodníků z Polska a Německa.


Výprava závodníků z našeho klubu přijela po velkých výkonech v prvních kolech ATEX CUPu v Praze resp. Starém Městě p.L. s velkými cíli. Dorost dokonce držel první místo v žebříčku klubů. Ovšem v Jablonci se nám ne úplně dařilo. Výjimka se však našla - v sobotním vytrvalostním závodě zvítězila poprvé ve své sportovní kariéře v závodě Českého poháru Anda VLČKOVÁ a potvrdila tak své medailové umístění ze Starého Města p.L.

Obrazek


BLAHOPŘEJEME !!!

Ostatní naši závodníci už tak úspěšní nebyli. Malorážkáři se trápili se střelbou a vzduchovka zase ztrácela v běhu.To bylo nejvíce patrné zejména v sobotním vytrvalostním závodě. V neděli se již naše bilance trošku vylepšila a většina závodníků se posunula ve výsledcích výše. Další medaile však byly pro nás tentokrát vysoko.


Do první destítky se ještě prosadili :  Natálie Bártová (7. a 9.místo), Lada Nebeská (7.místo), Martin Přibyl (7.místo), Tomáš Fúsek (9.místo) a Adam Přibyl (9.místo). O šesté místo v rychlostním závodě se připravila Anna Vlčková chybou ve špatně odběhnutém počtu trestných koleček.


Teď nás čekají prázdniny a prázdninový tréninkový a sportovní režim. V červenci bude volněji a čas na vyléčení všech bolístek, ale již v polovině prázdnin pořádáme další Světový pohár v orientačním biatlonu v Ludvíkovicích, v polovině srpna pak společné letní soustředění ve Starém Městě p.L., pak startujeme na 3.kole ATEX CUPu v letním biatlonu pro všechny kategorie v Novém Městě n.M. a v úplném závěru budou někteří naši sportovci startovat na dalším Světovém poháru v orientačním biatlonu ve švédském Torkskogu.


HEZKÝ ZAČÁTEK PRÁZDNIN !!!


Luboš  


  

22.června 2010


Přebor Ústeckého kraje v Ludvíkovicích.


V sobotu jsme měli možnost poslední kontroly před prvním vrcholem letní sezóny na krajském přeboru v letním biatlonu. Ten připravil děčínský klub na střelnici v Ludvíkovicích. Oproti minulému roku vyšlo počasí a tak se střelby odehrávali přímo na střelištích a došlo i na malorážky. Vzhledem k počtu klubů a účasti závodníků se všichni naši sportovci dostli na medailové pozice. Jako příprava před druhým kolem ATEX CUPu, který proběhne o tomto víkendu v Jablonci n.N. pro všechny kategorie byl ideální.


Luboš 


7.června 2010


PRVNÍ SEZNACE LETOŠNÍHO ROKU !!!


To se nám ještě v historii našeho klubu nestalo. Po prvé jsme vyhráli celkově jedno kolo ATEX CUPu - a to v kategorii dorostu a tak po čtvrtině soutěže vedeme žebříček. V celkovém hodnocení klubů jsme pak třetí. Žactvo si pak drží šesté místo.

BOJUJTE, AŤ NÁM TO VYDRŽÍ co nejdéle !!!


7.června 2010


Na jihu Čech se urodilo.


První kolo ATEX CUPu dorostu a dospělých hostil v uplynulém víkendu areál biatlonového klubu ve Starém Městě pod Landštejnem. Velká soutěž se do tohoto jihočeského městečka na hranicích s Rakouskem vrátila po dlouhých 22 letech, když domácí v posledních letech celý areál postupně vylepšovali a rozšiřovali do stávající podoby, která umožňuje pořádání i těch největších domácích soutěží.

Po týdnu chladu a deště jsme přijeli na jih Čech do slunečné pohody, která postupem času o víkendu gradovala takřka tropickými teplotami. Přijeli jsme takřka v kompletním a nejsilnějším složení a s cílem odvézt si i nějaké ty medaile.

To se nakonec úspěšně zdařilo, i když ne všechno bylo k naší spokojenosti. Hlavně střelba zaostávala za našimi průměry, i když i ostatní závodníci z dalších klubů měli na zdejší střelnici problémy s úspěšností střelby.

Obrazek

Z našich výsledků tentkráte připomeneme pouze medailové úspěch i když pochvalu zaslouží všichni - vždyť většina se vešla do první desítky ve svých kategoriích. Tak tedy - první letošní pohárové vítězství si ze Starého Města si odvezla bratrská dvojice Adam a Martin Přibylovi, kteří s velkým náskokem zvítězili ve štafetě dorostu a celkově mezi všemi startujícími dvojicemi včetně reprezentantů obsadili čtvrté místo. Individuálně pak Martin přidal ještě stříbro i bronz a Adam ještě jedno stříbro. Bronzovými medailemi pak náši medailovou žeň ještě doplnily Anda Vlčková a Lada Neberská mezi dorostenkami mladšími resp. staršími.

Odjížděli jsme s veselou domů a očekáváním, jak toto vše dokážeme obhájit za tři týdny v Jablonci n.N. na dalším kole ATEX CUPu, kde budou startovat všechny kategorie včetně žactva.


Luboš    


6.června 2010


Na Sněžník v jiném termínu.


Sice se zpožděním ale nakonec i s komentářem. Posunutím tradičního termínu běhu Jílové - Sněžník na konec května se nám trošku zkomplikovat celoroční program, ale jako spolupořadatelé jsme to zvládli. Zvládli to i někteří naši sportovci, kteří se na vrchol Děčínského Sněžníku vydali jako závodníci.

Obrazek

Sabina Roďanová zvítězila mezi juniorkami a Martin Přibyl byl mezi juniory na druhém místě. I ostatní bojovali statečně a za uznání stojí i výkon Tomáše Trpišovského st., který za nás startoval poprvé.


Luboš