Jdi na obsah Jdi na menu
 


30.srpna 2010


Bronz ze Švédska.


Jediným naším zástupcem ve výběru České republiky na dalším kole Světového poháru v orientačním biatlonu ve švédském Lilla Edget, který se konal o tomto víkendu byl Adam Přibyl závodící v kategorii M20. V sobotu byla na programu nejnáročnější disciplína a to klasika ve které získal třetí místo, když jen málo chybělo i zisku umístění ještě lepšího. Bohužel přirážka 38 minut za lokální orientaci byla moc. V neděli byla na programu naopak nejkratší disciplína a to sprint, kde se rozšířilo pole závodníků kategorie M20 na počet třináct. Zde obsadil Adam celkově 6.místo.

Obrazek

Orientační biatlon teď čeká za tři týdny Mistrovství světa v Dánsku, kde by za náš klub mělo startovat více reprezentantů.


Luboš


    

23.srpna 2010


Medaili nakonec zachraňoval Milan Novotný.


Další parný víkend, který byl ve znamení letního biatlonu je za námi. Nové Město na Moravě hostilo o víkendu 3.kolo ATEX CUPu ve všech kategoriích. Více než tři stovky závodníků z Čech a také pár sportovců ze Slovenska a Ruska zde bojovalo v rychlostní závodě v sobotu a v závodě s hromadným startem v neděli.


Po soustředění z předminulého týdne ve Starém Městě jsme chtěli přípravu prodat s co nejlepšími výsledky i když ta byla směřována spíše k následujícím Mistrovstvím ČR v září. V sobotním dopoledni si pro první medaili z ATEX CUPu doběhl v nabité konkurenci mužů B Milan Novotný, když nestačil pouze na dva své soupeře. To však bylo jedinné naše medailové umístění z tohoto víkendu. Bylo těžké se prosadit a konkurence byla veliká. Např. mezi dorostenci B se do první desítky dostalo hned všech šest olympijských nadějí Slovenska a mezi dorostenkami B obsadila medailová místa děvčata z ruské reprezentace.

Tomáš Trpišovský na startu rychlostního závodu


Do první desítky ve svých kategoriích ještě nahlédli - Milan Novotný 4.místo, Martin Přibyl 5. a 6.místo, Anna Vlčková 7. a 9.místo, Adam Přibyl 7.místo,Tomáš Fúsek  8.místo, Tereza Henzlová 8.místo, Jan Válka 9.místo a Lada Nebeská 9.místo.


Z těchto výkonů lze vyzdvihnout 9.místo Honzy Války v nejsilněji obsazené kategorii žáků C, kterých startovalo 36 a 8.místo Terezy Henzlové v žákyních A, která si tímto výkonem v posledním možném závodě vyběhla postup na Mistrovství ČR.V malorážkách chybělo pověstné štěstíčko ve střelbě a mohli jsme se radovat z dalších medailových umístění.


Doufejme, že to štěstíčko se k nám přikloní na  Mistrovstvích ČR dorostu a dospělých v Bystřici p.H. a žactva ve Zruči , odkud bychom rádi přivezli více medailí.


Luboš


 

15.srpna 2010


Letní příprava byla opravdu letní.


Na letošní letní soustředění jsme se opět po dvou letech vydali do Starého Města pod Landštejnem. Za prvé z termínového důvodu a za druhé protože v příštím roce bude místní areál hostit Mistrovství světa v orientačním biatlonu a Mistrovství ČR v letním biatlonu.

Z domova jsme vyráželi v sobotu, kdy se zde začala rozlévat voda z potoků následkem dlouhodobých intenzivních dešťů a na jih Čech jsme dorazli s ustávajícím deštěm a od neděle až do konce našeho soustředění nás každý den vítalo teplé slunečné letní počasí. Své žně tu měli i sběratelé hub a borůvek. Prostě počasí ideální.

V rámci celotýdenní přípravy jsme stihli střílet, běhat, orientovat, jezdit na lyžích a bruslit, plavat, posilovat, ale i něco z taktické přípravy, zábavných soutěží, a utužování kolektivu . V druhé polovině jsme si i dvakráte zazávodili v letním biatlonu s dalšími sportovci z jiných biatlonových klubů, kteří zde byli také na soustředění.

Díky Pavlu Kässovi z Kapslovny Praha, který s námi prožil celé soustředění máme i nádherné fotky, které naleznete zde - jedná se o pět posledních odkazů.

Od dalšího víkendu opět startují závodní aktivity. Nejprve pro všechny kategorie ATEX CUP v letním biatlonu v Novém Městě na Moravě.


Luboš


15.srpna 2010


ČEZ -Světový pohár v orientačním biatlonu IV.


Další fotografie  tentokráte od Pavla Kässe ke na těchto odkazech - 

aa a bb a cc a dd .


Díky


Luboš


2.srpna 2010


ČEZ - Světový pohár v orientačním biatlonu III.


První várka fotografií je ke zhlédnutí zde.

Díky Jordanovi.

Luboš


1.srpna 2010


ČEZ - Světový pohár v orientačním biatlonu II.


Nejenom organizátorům patří dík, ale i sportovcům, kteří reprezentovali na ČEZ - Světovém poháru v orientačním biatlonu náš klub a podávali velmi dobré výsledky.

Martin Přibyl získal dvě vítězství ve sprintech v kategorii M20, Adéla Burdová získala stříbro ve sprintu mezi W20 a bronz mezi elitními štafetami W21 společně s Kačkou Dubnovou z KOB Děčín. Bronzovou příčku obsadil i Jan Válka ve štafetě MIX společně s Matějem Burdou z KOB Děčín. Ten přidal i dvě čtvrtá místa ve sprintech M20, dvě pátá místa patří Tomáši Fúskovi mezi M35 a desáté místo patří v elitní kategorii W21 v sobotním sprintu Adéle Burdové.


Blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů i na dalších soutěžích včetně Mistrovství světa, které bude v září v Dánsku.


Fotografie se připravují. 


Luboš


1.srpna 2010


ČEZ - Světový pohár v orientačním biatlonu I.


Přesně po roce jsme se společně s KOB Děčín a KONKORDIÍ Děčín byly z pověření Českého orientačního biatlonu technickými pořadateli II.kola ČEZ - Světového poháru v orientačním biatlonu. Ten se opět konal na velkorážné střelnici v Ludvíkovicích.


Víkend vyšel opět podle našich představ. Počasí slunečné, účast závodníků o něco vyšší než loni a všechno fungovalo jak mělo. Za to vše patří dík všem pořadatelům a rozhodčím ze všech pořádajících klubů a dalších kamarádů a pomocníků. Za KB Jílové konkrétně - rodiny Bártovi, Přibylovi, Válkovi, Pohlreichovi, Milan Novotný, Adéla Burdová, Tomáš Fúsek a  Petra Motejlová.


Další velké poděkování patří generálnímu partnerovi - skupině ČEZ a ostatním hlavním partnerům - tiskárna Korzelt - Rychnovský, CDC data, Althea - lékárna Centrum, FITSPORT a dalším partnerům.


Velké poděkování patří i městům Jílové a Děčín za podporu a provozovateli střelnice v Ludvíkovicích panu Luboši Cyprichovi s rodinou za možnost využití areálu a zajištění ostatních služeb.


Bez všech těchto a dalších a dalších včetně zástupců medií by nešla takto velká akce uskutečnit. Ještě jednou velký dík všem !!!


Za rok při pořádání Mistrovství světa 2011 ve Starém Městě pod Landštejnem nashledanou.


Luboš  


8.července 2010


Světový pohár v orientačním biatlonu je opět v Ludvíkovicích.


Termín se pomalu blíží a na přelomu měsíců července a srpna pořádámu již podruhé společně s KOB Děčín a KONKORDIA Děčín pod hlavičkou ČOB (Český orientační biatlon) Světový pohár v orientačním biatlonu. Přípravy pomalu vrcholí. Kdo může pomoci nebo by chtěl ještě startovat, včas se ozvěte !!!


Obrazek


Detailní info naleznete na www.cbo.estranky.cz


Luboš 


1.července 2010


Krásné prožití prázdninových a dovolenkových dní !!!


Obrazek