Jdi na obsah Jdi na menu
 


28.dubna 2008

Úspěšné regionální závody v Boleticích.

Krásné slunečné počasí přispělo svým dílem k tomu, aby úspěšně dopadly regionální závody Českého poháru v letním biatlonu, které jsme o uplynulém víkendu uspořádali na střelnici v Boleticích.Závodníci z deseti českých a dvou německý klubů závodili po celé dva dny ve čtyřech závodech, z nichž tři byly zařezeny do Českého poháru. Prvním sobotním závodem byl 7.memoriál Ludvy Vojtka - vzpomínkový závod k uctění památky našeho velkého kamaráda a biatlonisty zdejší oblasti. Pak následoval netradiční závod mix štafet ve kterém byli nalosováni bez rozdílu klubů do týmu vždy dva závodníci se vzduchovkou a jeden s malorážkou. Výsledky tohoto závodu najdete zde. Neděle byla již ve znamení dalších dvou rychlostních závodů, když druhý měl skupinové starty. To byl také nejatraktivnější závod a mohutné fandění bylo slyšet po celém okolí.

Z našich závodníků měl nejhodnotnější výkony Martin Přibyl, který zvítězil ve všech třech svých individuálních startech. I další naši závodníci podávali hodnotné výkony a tak jim je potřeba za ně poděkovat.

Poděkovat touto formou chceme i všem pořadatelům a rozhodčím z řad rodičů a kamarádů, bez nichž bychom samozřejmě tento závod nemohli uspořádat.

Nofotilo se velké množství fotografií, z nichž postupně nejlepší zveřejníme. Krátký šot o našich závodech také přinese regionální kabelová televize.

Luboš  

19.dubna 2008

Získali jsme pohár pro nejúspěšnější klub na závodech v Brand-Erbisdorfu.

Studené, deštivé a nevlídné počasí, tak to vypadalo na 2.kole Saského poháru v letním biatlonu, který se konal v Brand-Erbisdorfu nedaleko Drážďan. I přes toto mohli být pořadatelé spokojeni, protože se sem sjela daloko nejpočetnější účast v posledních letech a takřka šedesát závodníků naplnilo všechny kategorie. Z Čech se krom nás zúčastnil i klub DDM Kadaň.

Našich třináct závodníků se snažilo jako tradičně o co nejlepší výsledky a díky tumu se nám podařilo získat pohár pro nejúspěšnější klub, který věnoval jeden z hlavních sponzorů - "Freiberger Zeitung".

 

Obrazek

Z jednotlivců bylo největším překvapením vyhodnocení Natálky Bártové jako absolutní vítězky a tak si odvezla také domů svůj první pohár. Další vítězství si připsala Anda Vlčková, Lada Nebeská, Martin Přibyl, štafeta dorostenek Sabina Roďanová, Anda Vlčková a Nikola Pohlreichová a štafeta juniorů Michael Hrdlička, Lada Nebeská a Adam Přibyl.

Všichni tito naši závodníci, ale i další mají velkou šanci na celkové vítězství v Saském poháru, jehož závěrečné třetí kolo proběhne v květnu v Nünchritz. 

Luboš  

13.dubna 2008

Vintířov přivítal závodníky letos poprvé v Ústeckém kraji.

Po noci , kterou provázela bouřka a kroupy se nakonec ráno počasí umoudřilo a pořadatelé z DDM Šuplík v Kadani mohli uspořádat svůj regionální závod ve Vintířově na který přijelo 52 závodníků z osmi klubů nejbližšího okolí (myšleno do cca 200 km) a jednoho z Německa. 

Naše výprava, která čítala celkem čtyři vozy přivezla celkem 14 závodníků. Nejhodnotnějším výkonem z nich potěšil Dan Pohlreich, který předvedl čistou střelbu v obou položkách a zvítězil, když porazil i bývalého mistra republiky Kantu z Litic. I ostatní podávali slušné výkony a tak jsme si odvezli celkem dost medailí.

Luboš 

6.dubna 2008

Žižkovskou stuhou zahájeno ...

Vydařené jarní počasí přálo zahájení letošní sezóny letního biatlonu v Praze v areálu Kapslovny. Účast více než sta závodníků z celé republiky ukázala, jak jsou všichni na nadcházející sezónu natěšení.

Naše výprava čítala 14 závodníků ve všech možných kategoriích a to jak zkušených závodníků, tak i několik nováčků. Zkušenost povrdili nejstarší žáci a žákyně a mladší dorost, kteří si odvezli nejvíce dortů. Žižkovskou stuhu si tentokráte odvezli do Jílového Anna Vlčková a Martin Přibyl.

Blahopřejeme !!!

Luboš

4.dubna 2008

Letní sezóna opravdu začíná.

Tuto sobotu už opravdu začíná v Čechách další sezóna letní biatlonu a to tradičně na 32.Žižkovské stuze, kam se také vypravujeme. Jako jedni z mála máme za sebou malou předpremiéru na Saském poháru v Borně, protože u našich sousedů sezóna startuje dříve. Přesto teprve v Praze máme možnost poprvé porovnávat a odhadovat, jak na tom kdo v letošní letní sezóně bude.

Přeji Všem mnoho sportovních úspěchů.

Luboš