Jdi na obsah Jdi na menu
 


26.dubna 2009

Rozloučení

Výletem do Německa skončilo působení našeho oblíbeného Draka-Mraka v řadách vozového parku KB Jílové. Alespoň pár řádky bych mu chtěl poděkovat za jeho působení mezi námi. Dovezl nás vždy kam měl, až na jedno malé nedopatření, které zůstane navždy ve vzpomínkách všech zúčastněných, i těch, kteří slyšeli o Dračích lapáliích jen z vyprávění.

Díky Draku-Mraku, že jsi nás vozil po Evropě.

Rekapitulace:

  -S Drakem jsme navšívili kromě všech možných míst v České republice - Německo, Slovensko, Polsko, Rakousko a Dánsko.

  -Nadračili jsme s ním přes 50 tis. km.

  -Maximální rychlost dosažená na dálnici 158 km/h.

  -Maximální počet převážených pasažérů 16.

  -Nenastartování a tlačení Drakouška - moc. ( vždy to dělal kvůli nám, aby jsme se před závodem řádně    rozcvičili )

  -Výměna a následující GO motoru provedena v roce 2007.

Doufáme že jeho nový majitel o něj bude pečovat stejně jako my a bude ho také chovat ve svém srdci.

!!!NEZAPOMENEME!!!

Adu

 

26.dubna 2009

Podruhé letos v Německu.

Nünchrtiz - městečko s obrovskou chemickou továrnou  bylo místem konání 2.Saského poháru v letním biatlonu, kam jsme vyrazili na nejspíše naší poslední společnou cestu s naším Drakem Mrakem. Od příštího týdne by jsme již měli jezdit jeho nástupcem.

Slunečné počasí, pohodová atmosféra a kvalitní výsledky. Tak by se to dalo celkově zhodnotit. Vítězství získali Natálie Bártová, Jan Válka, Anna Vlčková a Adam Přibyl. i ostatní závodníci většinou vybojovali nějakou tu bednu.

Obrazek

 

Na poslední třetí kolo poháru máme zaděláno na několik individuálních vítězství i na celkové vítězství mezi kluby.

Luboš 

19.dubna 2009

S hejtmankou na Sněžníku.

Tuto neděli jsme byli jako tradičně spolupořadateli závodu Českého poháru v běhu do vrchu Jílové - Sněžník. Svou účast jsme měli jak v pořadatelském týmu tak i mezi závodníky.

Oproti sobotě nás překvapilo slunečné počasí, velké množství závodníků a i neplánovaná účast hejtmanky Ústeckého kraje paní Jany Vaňhové, které byla přítomna jak startu závodu, tak i jeho dalšího průběhu včetně vyhlášení nejlepších závodníků.

Obrazek

Z našich sportovců překvapila vítězstvím mezi juniorkami Sabina Roďanová, které absovlovala trať 5,7 km určenou pro nejstarší veterány a juniorky. Ostatní kategorie startovaly z nádvoří zámku v Jílovém na trať dlouhou 7,7 km s cílem před rozhlednou na Sněžníku. Zde mezi juniory doběhl na druhém místě Adam Přibyl a pro druhé místo doběhla taktéž Erika Přibylová mezi ženami 35-45.

Luboš

   

19.dubna 2009

Letní biatlon v Kadani a v Praze.

Díky tomu, že máme krátkodobě více vozů, ale i z jiných důvodů jsme v sobotu startovali na dvou místech najednou. Žactvo pod vedením trenéra Petra Věchta startovalo na regionální soutěži v Kadani - Vintířově a dorost se mnou startoval v Praze na Žižkovské stuze. Počasí bylo sice chladnější, ale dobré výsledky nás příjemně zahřály.

Nejprve k žactvu. Vítězství získal Tomáš Bírovka mezi žáky C, zde  doplňoval třetím místem Jan Válka. V žactvu A získal vítězství Jakub Věchet a mezi dívkami ve svém premiérovém startu v závodní kategorii i Natálie Bártová. Druhá místa připadla v kategoriích přípravek Vojtovi Šimrovi a Tereze Henzlové a taktéž v kategorii žákyň B za nás závodící teplické lyžařce Evě Vaňkové.

V Praze, kde jsou tradicí šerpy pro vítěze a dorty pro první tři jsme dosáhli na dvě vítězství - dorostenci A - Martin Přibyl a dorostenci B - Adam Přibyl, další dorty získali za druhé místo Anna Vlčková - dorostenky A, a za třetí místa Lada Nebeská - dorostenky B a Michael Hrdlička - dorostenci B.

Dosažené výkony zaslouží pochvalu.

Luboš 

 

11.dubna 2009

Nastupuje nová generace.

V roce 2005 se mezi námi objevil Drak - Mrak. Vozidlo, které nás po čtyři roky bezpečně a spolehlivě vozilo na závody, akce a soustředění po celé České republice i do zahraničí.

Obrazek

Pouze jednou jsme se pro závadu motoru nemohli dostat domů, ale po opravě zase běhal jak mladík. Přišla však doba, kdy je nutné nahradit ho novějším.

Obrazek

Ta doba je tady a my Vám tímto představejeme naše nové vozidlo Drak II (nebo jak si pojmenujeme). Je to Peugeot Boxer a věříme, že nám bude sloužit stejně dobře jako Drak - Mrak. (další foto ve fotoalbu)

Obrazek

S Drakem - Mrakem se ještě v dubnu nejspíše svezeme na nějaké závody a pak se s ním důstojně rozloučíme a dáme mu šanci posloužit ještě někomu dalšímu.

Luboš

     

6.dubna 2009

Zahájena i sezóna orientačního biatlonu.

V neděli jsme jako pořadatel zahájili i letošní sezónu orientačního biatlonu. V Děčíně - Maxičkách jsme uspořádali 2.ročník BOBa (biatlonový orientační běhu) na kterém startovalo takřka čtyřicet závodníků z různých sportovních odvětví i specialistů na jednotlivé disciplíny. Více než tři hodiny se závodníci potulovali po okolních lesních prostorech, hledali kontroly a to vše prokládali dvěma střelbami ze vzduchové pušky. Po doběhu poslední závodnice pak následovalo okamžité vyhodnocení výsledků v nedaleké hospůdce Dřevák.

Z našich sportovců se nejlépe umístil mezi muži nejzkušenější Martin Přibyl, který obsadil 11.místo (ve své  kategorii juniorů a žen by obsadil druhé místo), deváté místo v kategorii juniorů a žen obsadila dvojice Jan Válka a Daniel Pohlreich, která také zvládla absolvovat celou trať, další naše dívčí skupiny neproběhly všechny kontroly a skončili v poli poražených, nicméně i ony zaslouží pochvalu za odvahu.

Poděkování dále patří Všem pořadatelům, kteří se podíleli na zabezpečení a přípravě tohoto závodu.

Kompletní výsledkovou listinu naleznete zde.

Luboš

 

2.dubna 2009

POZOR na změny termínů !!!

Vzhledem ke kolizím termínů na střelnici v Boleticích dochází ke kompletní změně termínu biatlonového víkendu Boletice. Nový termín je 9.-10.května 2009. V sekci proposice je toto již opraveno !!!

Luboš