Jdi na obsah Jdi na menu
 


26.dubna 2010

Boletický biatlonový víkend podruhé ...

I nedělní den nám bylo počasí milostivé a modrá obloha od časného rána zvala všechny na krásnou sportovní podívanou. Jak je již tradicí druhý den soutěží čeká závodníky dvojblok závodů v letním biatlonu nejprve rychlostní závod a poté atraktivní závod se skupinovými starty při kterém atmosféra soutěží vždy graduje a fandí se okolo celé trati i na střelnici. I letos tomu nebylo jinak a mezi divácky nejhodnotnější lze zařadit finalový době v kategorii žákyň B, kdy o druhé až čtvrté místo probíhal boj až do cílové čáry. Osud nakonec spravedlivě rozhodl a nevděčné čtvrté místo se nekonalo, když byly uděleny dvě třetí místa.

Kompletní výsledkový servis lze nalézt na stránkách ČSB (za letní biatlon) a ČOB (za orientační biatlon), fotografie budou průběžně přidávány do fotoalba.). Další fotografie lze nalézt zde. Televizní reportáž na ČT4 bude nejspíše 6.5.2010. Včas upozorníme.

Velký dík přísluší všem, kteří se na této naší akci podíleli - členům KB Jílové, rodičům, závodníkům, sponzorům a dalším kamarádům.

Vlastní výsledkové zhodnocení bude následovat v další části.

Luboš 

24.dubna 2010

Boletický biatlonový víkend poprvé ...

Za přítomnosti kamery České televize, s novými klubovými tričky, v překrásném slunečném počasí, za účasti  jedenácti klubů z České republiky a tří ze sousedního Německa, tak vypadal začátek prvního dne tradičního biatlonového víkendu, který náš klub jako už tradičně pořádal na střelnici SSK Děčín v Boleticích n.L.

Obrazek 

Programem prvního sobotního dne byl nejprve rychlostní závod v letním biatlonu,který byl současně 9.ročníkem Memoriálu Ludvy Vojtka - našeho kamaráda a sportovce tělem a duší na kterého vždy rádi vzpomínáme. Druhým sobotním závodem byl veřejný ukázkový závod v orientačním biatlonu, který byl  jednou z posledních prověrek před blížícím se Světovým pohárem, jehož jsme pořadateli na přelomu července a srpna v areálu střelnice v Ludvíkovicích.

Hodnocení výsledků ponechejme až po konci celého víkendu.

Luboš

19.dubna 2010

Netradiční disciplíny v Německu.

V rámci 2.kola Saského poháru jsme zajížděli do Nünchritz, městečka s velkou chemickou továrnou nedaleko okresního města Míšeň. To co si na závodníky připravili domácí pořadatelé byla novinka, která se letos uskuteční i na Mistrovství Německa a tak byla nutnost si ji vyzkoušet. Dopolední závod probíhal v režii startu dvojic vesměs z jedné kategorie na krátkých čtyřset nebo šestiset metrových okruzích po kterých vždy následovala střelecká položka, na které měl závodník deset nábojů na terč. Jestliže ani na deset nábojů nesestřelil všechny terče, čekala ho povinná pauza 10 vteřin za každý nezasažený terč a teprve potom mohl pokračovat na další úsek. Vzhledem ke krátkým okruhům, které většina absolvovala spíše ve sprintu a nezkušenostem s tímto závodem docházelo k mnoha střeleckým nepřesnostem. Ani naši sportovci se s tímto úplně dobře nesrovnali.

Obrazek

Odpolední závod probíhal v podobné střelecké režii s deseti náboji na položku, jen se jednalo o hromadné starty a střeleb a okruhů bylo více.

Při vyhlášení výsledků jsme si domů odvezli malou zologickou zahradu, když ve všech dětských kategoriích obdrželi umístění závodníci plyšáky - medvědy a medvídky.

Vítězství si z Nünchritz odvezli - 2x Jan Válka, 2x Martin Přibyl, 2x Lada Nebeská, 2x Milan Novotný a 1x Adam Přibyl.

Pěkně provedená video prezentace z 1.Saského poháru zde.

Luboš 

12.dubna 2010

Ještě štěstí, že nesněžilo.

První letošní akcí orientačního biatlonu byl již 3.BOB (biatlonový orientační běh - podle názvu prvního závodu, který se v ČR uskutečnil), který jsme jako klub pořádali v lesní lokalitě nedaleko obce Bynovec u Děčína.

Přestože to v předchozích dnech vypadalo, že se s námi zima rozloučila, o víkendu nás však přesvědčila, že se jen tak nevzdá. V sobotu v podvečer, kdy jsme šli značit trasu lokalizační části se rapidně ochladilo a uprostřed lesní školky nás přepadl sníh s deštěm. V den závodu to nevypadalo o moc lépe a v době příprav intenzivně pršelo a teplota byla jen málo nad nulou. Ovšem přihlášení sportovci prokázali, že nejsou měkkoty a nakonec se odprezentovalo 37 závodníků z Čech a Německa, mezi kterými figurovali i medailisté a mistři světa z posledního šampionátu v Belgii.

Disciplínou 3.BOBa byl nejdelší typ závodu - klasika, která se skládá z teréní lokalizace, orientačního běhu a v závěru jsou dvě střelecké položky. Protože ne všichni tento typ závodu již absolvovali, přistoupili jsme ke zkráceným verzým jednotlivých částí, ale i tak závod neztratil na náročnosti a vyrovnanosti.

Ze závodníků našeho klubu se dobře uvedl Martin Přibyl, který obsadil 5.místo mezi 23 muži. Jan Válka naposledy v dětské kategorii obsadil druhé místo.

Děkujeme ještě jednou tímto všem členům klubu, kteří byli nápomocni při organizaci této soutěže.

Výsledky zde a foto zde.

Luboš

 

11.dubna 2010


Dorost a dospělí závodili v Praze.

OPRAVENO - korektura umístění - 14.4.2010


Opět po roce se nám sešel termín regionálních soutěží, kdy naši sporotvci startovali na dvou soutěžích v jeden den a bylo nutno se rozdělit. žactvo startovala ve Vintířově - viz komentář níže a dorost a dospělí zajížděl na tradiční soutěž Žižkovská stuha do Prahy.

Závodů jsem se přímo nezúčastnil a tak jen telelgraficky.

Na Kapslově v Praze se střílí v tunelové střelnici, která má svá specifika a tak výsledky střeleb bývají dosti špatné až na domácí výjimky a tak rozhoduje spíše běh a štěstí. Vítězství pro naše barvy připsal mezi mladšími dorostenci Martin Přibyl i když z první střelecké položky nepadl ani terč. Druhá místa si připsali Adam Přibyl, Sabina Roďanová a Tomáš Fúsek a třetí místa Lada Nebeská a Milan Novotný. To znamená, že z Prahy si všichni naši závodníci odvezli tradiční cenu - ovocný dort.

Foto jsme nějak tentokráte nezvládli.


Luboš 


10.4.2010


Oblastní závod v Kadani.


V sobotu 10. dubna se žákovské kategorie našeho klubu zúčastnili prvního oblastního závodu pořádaného DDM Kadaň v Radonicích - Vintířově.

Předpokládali jsme, že se zde uvedeme v plném počtu, avšak ze zdravotních důvodů s námi nakonec nejeli Dan Pohlreich a Aňa Trpišovská.

Počasí bylo jako obvykle chladné, ale naštěstí jsme nezmokli, dokonce i závodiště bylo suché. Soutěž byla vypsána pro rychlostní závod ve všech katergoriích. Jako hlavní cíl jsme si vytyčili především dobré zvládnutí střelby. Tohoto cíle se sice ne všem podařilo dosáhnout, ale i tak myslím, že nám právě částečné neúspěchy ukázaly slabiny naší střelby, na kterých budeme usilovně pracovat.

V kategorii žákyň A jsme měly zastoupeny tři závodnice, Natálka Bártová byla na 2. místě, Věrka Junková na 4. a Terezka Henzlová na 5. místě.

Mezi žáky A se svým bojovným výkonem umístil Zdenda Trpišovský na nevděčném 4. místě. Kategorii žákyň B pěkným výkonem vyhrála Eva Vaňková, mezi žáky B byl Jakub Věchet na 3.místě. Honza Válka svým 2. místem potvrdil naše účinkování v tomto závodě.

Děkuji všem závodníkům i doprovodu za bezva závod. Pro ty, kteří nebyli úplně spokojeni se svým výsledkem budiž tento závod povzbuzením k další přípravě na biatlonový víkend v Boleticích 24. - 25. 4. 2010.


Míra