Jdi na obsah Jdi na menu
 


28.května 2007

1.ČP v letním biatlonu žactva - Bystřice pod Hostýnem

Posledmí květnový víkend se konnal první Český pohár žáků v Bystřici.Vyráželi jsme v pátek ve dvou skupinách, první vyjížděla pod taktovkou Luboše ve dvě hodiny s půjčeným transitem od Sokola Podmokly, kterým jeli i dva jejich závodníci. Druhá skupina pod vedením Petra vyrážela okolo třetí hodiny s naším Drakem.Oba vozy se ke školní tělocvičně, kde jsme spali dostali asi tak po pěti hodinách.

Sobotní dopoledne byl trénink, po tréninku jsme jeli do tělocvičny na oběd. Po obědě bylo chvíli volno a potom se jelo na nástřel. Nástřel probíhal bez komplikací až na ulomenou páčku nabíjení u zbraně Tau, kterou jsme však zvládli nahradit šroubem. Po nástřelu se konečně rozběhla letošní letní sezona vytrvalostním závodem. Nejlepším umístěním se v něm prezentovala Lucka Sychrovská, která obsadila osmé místo a je jen škoda, že jí nevyšla druhá položka, kdy ji tři chybné výstřely připravili možná i o medaili. Ostatní zkušení závodníci prozatím neprodali to na co mají a nováčci byli vlastně na zkušené na svých prvních "opravdových závodech".

Nedělní závod byl rychlostní se skupinovými starty. Tentokrát při nástřelu žádné problémy nebyly a tak jsme věřili závodníkům, že své výkony se soboty vylepší. Podařilo se to Jakubovi Kalíkovi, který se i přes 6 chyb ve střelbě posunul na 5.místo. Nejvýraznější posun a nejlepší svůj prozatimní výsledek předvedl Jan Válka, který obsadil desáté místo. Posun o jedno místo vpřed se povedl Martinovi Přibylovi a o dvě místa se posunula oproti sobotě i Anna Vlčková.

Domů jsme ale bohužel nepřivezli ani jednu ,,placku'' což je škoda, ale snad se to podaří příště.

Adu + Luboš


23.května.2007


Fotosoutěž zdárně pokračuje.


Fotosoutěž vyhlášená naším klubem v polovině dubna zdárně pokračuje, již máme přes třicet soutěžních příspěvků. O tomto víkendu startují celostátní soutěže, tak o zajímavé záběry nebude určitě nouze. A proto foťte, kreslete, upravujte a hlavně nezapomínejte posílat a předávat. Ukončení soutěže je za necelý měsíc.


Luboš


22.května 2007


Regionální závod v Jablonci nad Nisou


Tuto neděli jsme vyjeli v co největším počtu do Jablonce. Dopoledne závod pořádal místní klub biatlonu a odpoledne klub biatlonu Manušice. Dopolední závod byl rychlostní a odpolední se stával z rychlostního závodu se skupinovými starty. Oba dva závody jsme pojali jako přípravu na 1.ČP v letním biatlonu žactva v Bystřici pod Hostýnem a dorost na 1.ČP v letním biatlonu, který se bude konnat právě na tomto místě.

Adu


22.května 2007


Výpravy se rozjely do dvou směrů


V sobotu 12.5. se naše výpavy rozjely do dvou směrů. První výprava - dorostu se vydala na regionální závody do Berouna a druhá výprava - výběru žactva na 2.Saský pohár do Nünchritz. Cestou zpět se navíc zastavila výprava dorostu v Praze na veletrhu běžeckého vybavení.

Adu


9.května 2007


Běh Kamenickým Šenovem.


Již tradičně jsme se zúčastnili Běhu Kamenickým Šenovem, který organizují biatlonisté z Manušic a my jim pomáháme s nějakým technickým zajištěním. Letošní 5.ročník jsme obsadili v maximální účasti závodníky a také většina z nich si odvezla nějaké to medailové umístění. Fotografie ze soutěže budou dodatečně.


Luboš 


6.května 2007


Výprava na jih Čech se naztratila.


 

Minivýprava našich sportovců na regionální závod ČP do Starého Města pod Landštejnem se mezi 94 závodníky neztratila. Vítězství získal už tradičně s přehledem Jakub Kalík, třetím místem ve stejné kategorii mu sekundoval Martin Přibyl. Druhé místo mezi žákyněmi přidala Anna Vlčková a poslední medailí bylo třetí místo dorostenky Lady Nebeské. Výprava na jih Čech nebyla jen na závod, ale byla i poznávací vzhledem k plánovanému soustředění do tohoto jihočeského městečka. Nyní se jen musí doladit některé organizační věci a v srpnu můžeme všichni do Starého Města pod Landštejnem vyrazit za přípravou i zábavou.

Luboš