Jdi na obsah Jdi na menu

31.května 2009

Voda a chlad - to byl krajský přebor.

Do míst, kde se naposledy konalo Mistrovství ČSR v letním biatlonu v roce 1989 jsme se vrátili při letošním Přeboru Ústeckého kraje, kterého pořadatelem byl oddíl biatlonu DDM Děčín. Studené deštivé počasí a tristní pohled na pozůstatky staveb, které mohly v současné době sloužit při různých sportovních akcích a dnes jsou jen ruiny nás moc nepovzbuzovali. Přesto takřka čtyřicet sportovců ze čtyř klubů zde absolvovalo ve ztížených podmínkách rychlostní závod. Druhý závod byl po dohodě klubů pro nepřízeň počasí zrušen.

Z našich závodníků získali titul přeborníka kraje pro rok 2009 - Tomáš Bírovka, Anna Vlčková, Eva Vaňková, Alena Šubrtová, Kamila Hrdličková a Milan Novotný.

Luboš

25.května 2009

I v letošním roce medaile z Českých pohárů.

První letošní medaili že závodů Českého poháru přivezl z 1.kola ATEX cupu žactva z Břidličné žák C Tomáš Bírovka. Pro Tomáše to byla první velká individuální medaile a potvrzení, že se mu v Břidličné daří.

V loňském roce zde na Mistrovství ČR získal společně s Martinem Přibylem a Miroslavem Lelkem titul ve štafetě a individuálně zde obsadil 12.místo jako prvoročák v kategorii žáků C.

Letos by měl být vůdčí osobností našeho žactva a také to v Břidličné potvrdil. V sobotním vytrvalostním závodě obsadil při horší střelbě 12.místo a v neděli v rychlostním závodě s jedním trestným kolem bezpečně doběhl pro druhé místo.

V sobotu jsme měli trošku trošku horší střelbu a ve vytrvalostním závodě to bylo znát. Zde se nejblíže přiblížil Tomášovi výkonem Jan Válka, který ve stejné kategorii obsadil 15.místo. Ostatní se spíše pohybovali u konce startovního pole.

Nedělní rychlostní závod vyšel nejen Tomášovi, ale i Natálii Bártové, která po bezchybné střelbě obsadila 7.místo a získala na svých prvních velkých závodech II.výkonostní třídu.

Závod naopak nevyšel Janu Válkovi, který totálně pokazil střelbu a doběhl až na 30.místě.

Poslední květnovou sobotu mají šanci všichni naši závodníci vylepšit si svou bodovou bilanci na Přeboru Ústeckého kraje v letním biatlonu, který pořádá DDM Děčín. V červnu jsou pak na pořadu jen celostání závody ATEX cupu 2009.

Luboš

18.května 2009

Poslední prověrka před hlavní částí letní sezóny.

V biatlonové areálu v Jablonci n.N. - Břízkách se konal poslední regionální závod v letním biatlonu před hlavními soutěžemi první poloviny letní sezóny.

Do Jablonce se sjela více než stovka závodících a i my jsme přijeli v maximální možné sestavě. Bezkonkurenčně si zde vedli naši závodníci Tomáš Bírovka a Martin Přibyl, kteří zvítězili v obou svých závodech. První vítězství si připsala mezi ženami B Květa Fúsková a v přípravce hochů Vojtěch Šimr. Druhá místa obsadili Lada Nebeská, Tomáš Fúsek, Jan Válka a Daniel Hrdlička. Třetí místo patřilo opět Tomáši Fúskovi, Květě Fúskové, Kamile Hrdličkové, Ladě Nebeské, Janu Válkovi, Evě Vaňkové, Aleně Šubrtové, Jakubu Věchtovi a Natálii Bártové.

Luboš

Saský pohár měl své finále.

ObrazekV Brand Erbisdorfu proběhlo letošní poslední kolo Saského poháru. Ranní deštivé počasí nám připomnělo loňský rok, kdy na tomto závodišti byla také zima, vlhko a mlha. Ovšem s příjezdem ke sportovnímu areálu přestalo pršet a v průběhu dne se počasí postupně vylepšovalo až ke slunci při vyhlášení celkových výsledků.

Přijeli jsme s cílem nenechat nic náhodě a odvézt si o nejvíce cenných úspěchů. Své dominantní postevení zde potvrdil mezi nejstaršími žáky Jan Válka, který opět zvítězil a v rámci Saského poháru v roce 2009 byl bez porážky. Pro vítězství v Saském poháru si taktéž přijel Adam Přibyl, kterému stačilo ve svém závodě doběhnout na druhém místě do cíle. Poslední, kdo si odvezl Saský pohár do Jílového byla Sabina Roďanové, která o něj i o vítězství mezi dorostenkami musela bojovat do poslední chvíle. I ostatní naši závodníci zde dobře bojovali a odvezli si medailové umístění. Stříbrnou medaili má Martin Přibyl, bronzovou získal Tomáš Bírovka a Daniel Pohlreich. V závodě štafet obě naše štafety taktéž nezklamali a odvezli si vítězství ve svých kategoriích.

Luboš

11.května 2009

Víkend plný biatlonu.

Osm klubů z Čech a tři ze sousedního Německa startovaly ve více než 150 startech o tomto víkendu na Regionálních závodech Českého poháru v letním biatlonu na střelnici v Děčíně  - Boleticích, které jsme zde již tradičně pořádal náš klub.

Přestože účast sportovců byla o něco menší než v minulých letech, na kvalitě závodů to nic neubralo. Kladným elementem v hodnocení soutěže bylo i počasí, kdy se na závodníky vesměs usmívalo příjemné jarní slunce.

V sobotu byl jako první na programu 8.memoriál Ludvy Vojtka – závod k uctění památky velkého kamaráda a bývalého biatlonisty zdejší oblasti. Poté program pokračoval veřejným ukázkovým závodem v orientačním biatlonu. V tomto závodě zvítězil v hlavní kategorii mužů Pavel Käss z Kapslovny Praha a mezi ženami byla první Zuzana Nehasilová z KOB Děčín. Výsledky zde.

V neděli byly na programu již klasické závody Českého poháru. První byl rychlostní a druhý rychlostní se skupinovými starty. Tento poslední závod vygradoval atmosféru této soutěže na mohutné fandění na maximum, protože patří mezi nejatraktivnější typy závodů, kdy jednotlivé kategorie startují ve společném startu a je okamžitý přehled o pořadí na trati.

Shrneme-li výsledky jednotlivých kategorií za celý víkend, tak jsme zde potvrdili své dominantní postavení a celkem získali vítězství v 19 závodech. Vítězství získali : Daniel Hrdlička, Eva Vaňková, Alena Šubrtová, Tomáš Bírovka, Sabina Roďanová, Anna Vlčková, Martin Přibyl, Lada Nebeská, Adam Přibyl, Kamila Hrdličková, Tomáš Fúsek a Milan Novotný. Komletní výsledky na stránkách ČSB.

Na závěr bych tímto rád poděkoval všem našim členům - sportovcům, trenérům, rodičům a dalším kamarádům za aktivní výpomoc při organizaci této soutěže.

Luboš

4.května 2009

Slunečný prodloužený víkend ve Starém Městě pod Landštejnem.

I přes skutečnost a smutek nad ztrátou našeho nového vozu jsme museli odcestovat alespoň v minivýpravě do Starého Města pod Landěštejnem, kde jsme se chtěli zúčastnit regionálního závodu v letním biatlonu a v neděli jsme zde byli pořadateli dalšího veřejného ukázkového závodu v orientačním biatlonu.

Přivítal nás jako vždy perfektně připravený areál včetně obrovského stanu pro případ nepohody. K té však nedošlo, protože takřka po celý víkend zde svítilo slunce a vže probíhalo bez nejmenších problémů.

V sobotním závodě v letním biatlonu, kde se na startu sešlo 110 závodníků z celých Čech jsme měli ve výsledcích výkyvy a nejúspěšnější z nás byla Lada Nebeská ve starších dorostenkách, která obsadila druhé místo, druhé místo získala rovněž Tereza Henzlová v přípravce a třetí Martin Přibyl v mladších dorostencích. V odpoledním programu byla smíšená štafeta ve které na druhém místě doběhl se ztrátou čtyř vteřin tým ve složení Ondřej Šantora (Rover Praha), Lada Nebeská a Adam Přibyl.

V neděli  proběhl další veřejný ukazkový závod v orientačním biatlonu, který má propagovat náš nový sport. Soutěž jsme zde za technické pomoci a spolupráce s místního biatlonového klubu a oddílu orientačního běhu Slovan Jindřichův Hradec pořádali my.

Na startu závodu ve sprintu, který byl vypsán v šesti kategoriích se představilo celkem 28 závodníků z osmi sportovních klubů. Z našich závodníků si vítězství připsal Martin Přibyl v dorostencích, druhý doběhl mezi žáky Jan Válka.