Jdi na obsah Jdi na menu
 


24.5.2010


1.Český pohár žactva je minulostí.Ve dnech 21.5. - 23.5.2010 jsme se vydali do Prahy na s napětím očekávané 1. kolo Českého poháru v letním biatlonu žákovských kategorií. Jako každý rok jsme odjížděli s hlavou uplnou otazníků, jestli jsme dobře připraveni na boje v pohárových soutěžích. Nyní myslím, že jsme.

V sobotním rychlostním závodě se nejvíce ukázali Honza Válka (žáci C) a Natálka Bártová (žákyně A), kteří získali s bezchybnou střelbou shodně pátá místa. Dobrými střelbami se většinou prezentovali i ostatní závodníci našeho klubu. Bohužel se při rychlostním závodě zranila Eva Vaňková, která s velkým sebezapřením doběhla docíle s poškozeným kotníkem, později za odměnu získala sádrovou dlahu a má po dobu následujících čtyř týdnů naordinované tréninkové volno prokládané ležingem.

Sobotní odpolendne patřilo závodu štafet. Podařilo se nám postavit tři smíšené stafety. Myslím, že největším přínosem tohoto vloženého závodu byl pocit přimého kontaktu se soupeřem na trati i na střelnici. Naše nejlepší štafeta ve složení Dan Pohlreich, Honza Válka a Anna Trpišovská získala 5. místo. Velká poklona zde patří především Aně, která po své střelecké položce dokázala pořádně prohnat i starší kluky.

Nedělní závod s hromadným startem byl takovým malým vyvrcholením toho mála nových zkušeností, které všichni získali už v sobotním odpoledni. Myslím,že všchni zvádli na výbornou nejen taktiku závodu, ale dokázali se pohlídat i na střelnici a bojovat až do cíle. Za vše asi hovoří výborný úspěch Natálky Bártové (2. místo) a Věry Junkové (překvapivě 5. místo), které si bezchybnou střelbou a aktivní prací na trati vybojovali vysoké bodové ohodnocení.

Obrazek

Výbornými střelbami se ale prezentovali i ostatní (Tereza Henzlová (1); Kuba Věchet (2) – 15. místo; Aňa Trpišovská (1) – 12. místo; Honza Válka (2) – 13 místo; Zdenda Trpišovký (1); Dan Pohlreich (3) – 18. místo.

Mám-li nakonec krátce zhodnotit celkové vystoupení našich závodníků, myslím, že jsme prokázali zlepšení v úspěšnosti střelby. Nalezli jsme ale i naše slabiny, kterými jsou především rychlost pohybu po střelinici a rychlost manipulace se zbraní, ale i rezervy v běžeckém výkonu.

Máme za sebou první závody a víme, kterým směrem se budeme připravovat na další.


Děkuji všem , hodně dalších úspěchů.


Míra


15.května 2010


Klub v Borně oslavil 20 let své existence.


Již od konce zimy jsme měli oficiální pozvání  na oslavy 20 let existence našeho spřáteleného sportovního klubu v Borně a tak jsme tento víkend vyrazili letos již potřetí na soutěž do Německa.

Náš dar partnerskému klubu v Borně k 20-tiletému výročí

V rámci oslav v Borně zde současně pokračoval finálovým kolem i Saský pohár a další soutěže. Naplánovali jsem si účast dvou obsazených vozidel, ale situlace tomu nechtěla a tak se nakonec do místa konání dostalo jen jedno vozidlo s naší minivýpravou.

Naše minivýprava s plaketou

Sportovně kulturní program probíhal od čtvrtka do neděle a naše výprava startovala celkem ve třech soutěžích, ze kterých si odnesla několik cenných umístění, pohárů, medailí a i skalpů některých německých reprezentantů.

Tyto všechny ocenění získali neši sportovci

Vítězství v Saském poháru pro nás získali i když se někteří nemohli posledního kola zúčastnit - Milan Novotný, Martin Přibyl, Lada Nebeská, Sabina Roďanová a Jan Válka.


Luboš 


 

10.května 2010


Poslední prověrka před celostátními soutěžemi v letním biatlonu.


V neděli jsme se v maximálním možném počtu zúčastnili posledních regionálních závodů v letním biatlonu  před celostátními soutěžemi Atex cupu 2010. Ve sportoním areálu Břízky v  Jablonci nad Nisou se závodů z našeho klubu zúčastnilo celkem 16 sportovců a chyběli jen ti pracovně zaneprázdění a nemocní. Přestože bylo na startu takřka sto závodníků z různých koutů České republiky ti nejlepší většinou chyběli a objeví se nejspíše přímo až na pohárových soutěžích.

Vlajku našich úspěchů drželi nejvýše Milan Novotný a Adam Přibyl, kteří v obou rychlostních závodech dne zvítězili, dvě cenná druhá místa přidala Lada Nebeská, další medailová umístění v jednom ze svých závodů přidali Dan Pohlreich (2.místo), Jan Válka, Anna Trpišovská, Tomáš Bírovka, Sabina Roďanová a Květa Fúsková (všichni třetí místo).

Nyní čeká výběr závodníků výjez do SRN na poslední finálový Saský pohár, který se bude konat v rámci oslav 20.let letního biatlonu v Borně celý nadcházející víkend. V dalším týdnu pak startuje prvním kolem Atex cup v letním biatlonu pro kategorii žactva v Praze, kde by se mělo kompletně představit celé naše žákovské družstvo a ukázat kdo na to má startovat v kolech následujích.


Luboš 


8.května 2010


Běh Kamenickým Šenovem.


Už po osmé a stále osmého se konal běžecký závod v Kamenickém Šenově, kterého jsou pořadateli biatlonisté z Manušic.

Obrazek

 

 

Z  naší letošní minivýpravy si pro vítězství doběhl jeden z našich nejmladších - z další generace - Vojta Hois. Je to syn Kamily Hoisové - Soukupové, která za náš klub závodila v druhé polovině devadesátých let. Ostatní bojovali na co v současné době mají.


 

Luboš