Pouhý den po vyhlášení ankety o nejúspěšnějšího sportovce okresu Děčín za rok 2009 jsme se sešli znovu. Tentokráte v reprezentačních prostorách Jílovského zámku na výroční členské schůzi. Za účasti starosty města Jílové ing. Petra Schlösingera, předsedy klubu Miroslava Bárty st. a dalších členů klubu, sportovců, trenérů a taktéž rodičů jsme hodnotili výsledky a činnost za minulý rok, plánovali sportovní, kulturní a další aktivity na rok 2010 a besedovali nad budoucností i současností sportování. Součástí výroční členské schůze bylo i vyhodnocení nejlepších sportovců klubu za rok 2009.

Obrazek

Luboš

27.ledna 2010

Patřili jsme mezi nejúspěšnější.

V tradiční anketě "O nejúpěšnějšího sportovce roku 2009" v okrese Děčín, jejíž vyhodnocení se konalo v děčínském kulturním domě Střelnice jsme patřili mezi nejčastěji oceněné. Nejprve jsme si alespoň s částí našeho soutěžního týmu mládeže a dětí došli pro pohár za třetí místo mezi kolektivy mládeže, který jsme takto získali naposledy v roce 2007. Pak se konalo největší překvapení, když byl nejúspěšnějším mládežnických sportovcem okresu Děčín vyhlášen Adam Přibyl, který převzal ocenění od senátora Jaroslava Sykáčka.

A aby toho nebylo málo, tak se mezi dospělími na osmém místě umístil taktéž náš člen a současně i sportovec z Mikulášovic Tomáš Fúsek. Ten si nakonec došel ještě pro jedno ocenění za největší mediální hvězdu, protože v anketě čtenářů Děčínského deníku získal nejvíce hlasů jednoznačně zvítězil.

Obrazek

V závěrečném bloku programu se na jeviště ještě vrátila naše nejmenší účastnice Andrejka Fúsková, která od moderátora celého programu Radka Šilhana obdržela drobný bonus za nejvtipnější odpovědi během vyhlašování.

Několik zajímavých fotografií a krátké video naleznete zde a komentář zde a zde.

25.ledna 2010

Mrazivé Nové Město na Moravě.

Teploty více než deset stupňů pod nulou potrápily všechny účastníky třetího kola Českého poháru v biatlonu, které proběhlo v Novém Městě na Moravě. Perfektně připravené tratě, více než stopadesát závodníků z Čech a Slovenska a mezi nimy i naše minivýprava.

V sobotu se za slunečného počasí jel sprint. Nejúspěšnějším naším závodníkem se stal Milan Novotný, který mezi muži B zůstal jen těsně pod medailovým umístěním a vyjel si poprvé v sezóně II.VT. Adam a Martin Přibylovi hůře stříleli a tak s toho bylo jen 14. resp. 13.místo.

Nedělní program přinesl novinku v podobě stíhacího závodu s pevnými starty, kdy bylo vždy spojeno několik výkonostně srovnatelných kategorií. Tentokráte Milan Novotný neudržel svou tradičně dobrou střelbu a klesl o jedno místo na celkově pátou příčku. Martin Přibyl zabojoval a přestože startoval v míchané kategorii dorostenců, dorostenek a žen B až z osmnáctého místa, cílem projel desátý a v kategorii dorostenců A se umístil dokonce devátý. Adam Přibyl ve starších dorostencích startoval společně s juniory a muži A z třicátésedmé pozice, do cíle dojel celkově dvacátýtřetí což mu stačilo na celkově desátou pozici mezi dorostenci. Mezi muži by dojel na sedmém místě a mezi juniory dokonce na šestém místě.

V průběžném hodnocení po polovině zimní sezóny nám patří v celkovém žebříčku jedenácté místo a Milan Novotný mezi jednotlivci ve své kategorii dokonce drží třetí příčku.

Luboš

18.ledna 2010

Ples sportovců již potřetí.

Již třetím rokem patříme mezi pořadatele plesů na Jílovském zámku. Ples sportovců proběhne 6.března 2010 a již od této doby jsou k dispozici vstupenky. Proto neváhejte a včas si je zakupte.

Obrazek

Z novinek letošního Plesu sportovců - změna kapely a hrát nám bude Helena a její chlapci a rozšíření dopravy pro děčínské i o dovoz autobusem na ples (z plesu bude samozřejmě autobus také).

17.ledna 2010

Žactvo je v polovině sezóny.

Prokletí prvních dnů, bylo tentokráte zažehnáno na II.ČP žactva, které proběhlo v Jablonci n.N. Přestože jsme neměli velké ambice na přední umístění, přesto jsme plánovali zlepšení oproti výkonům z Nového Města n.M a to se také podařilo.

V sobotním rychlostním zavodě volnou technikou předvedl svůj nejlepší výkon v klasickém biatlonu Hans Válka a dojel na 17.místě v nejpočetněji obsazené kategorii starších žáků s krásným ziskem 87,5 bodu (na I.VT mu scházelo pouhých 2,5 b - tj.19 vteřin na trati), i ostatní naši sportovci zabojovali a v prním dvacítce jsem ještě měli Evu Vaňkovou (16.místo) a Jakuba Věchta (17.místo).

V neděli byl na programu závod s hromadným startem. Zde se naši závodníci pohoršili ve střelbě a tak posun ve výsledcích nahoru zaznamenala pouze Eva Vaňková, která se posunula na 14.místo.

Tímto závodem se uzavřela polovina žákovské zimní sezónu v biatlonu. Žactvo za čtrnáct dní ještě čeká Zimní olympiáda dětí a mládeže, kde budeme reprezentovat Ústecký kraj a následně Mistrovství ČR v Harrachově.

Luboš

4.ledna 2010

Prokletí prvních dní.

Je už tradicí, že první den soutěží nám nevychází podle předpokladů. Nejinak tomu bylo i na letošním 1.kole ČP žactva v biatlonu, které bylo nakonec pro nedostatek sněhu přemístěno do Nového Města na Moravě, kterýžto areál zasněžuje i běžecké tratě. To, že se nám první dny nedaří se zde projevilo snad v největší možné míře. Z našich pěti závodníků byli totiž tři diskvalifikováni za nedodržení trati a aby toho nebylo málo, tak si jedna naše sportovkyně naopak trať prodloužila a přišla o kvalitní umístění.

V neděli již bylo závodění z jiného soudku a tak jsme se ve vytrvalostním závodě v žákovských kategoriích dostali díky Evě Vaňkové mezi žákyněmi B do elitní desítky, když tato po kvalitním běhu a výborné střelbě ( 1 1 ) obsadila deváté místo. Ostatní závodníci také bojovali a dosáhli na to, co v současné době mají.