Jdi na obsah Jdi na menu
 


20. ledna 2013

Konečně jsme soutěžili na žákovských závodech:

Od pátku jsme s Natálkou byli na II. kole ČP v biatlonu žactva. Konečně nám  opadla marodka a proto jsme i přes minimum natrénovaných jednotek vyrazili změřit síly s ostatními závodníky, tentokráte to Nové Vsi u Rýmařova.

Celý areál byl vzorně připravený, proto nám při pátečním tréninku vadil jen nepříjemný vítr na tratích. Naštěstí se i tento drobný nedostatek vyřešil na do sobotního závodu jsme nastoupili za mrazivého, přesto přijatelného počasí.

Ač jsme nepřijeli s velkými ambicemi, přesto se Natálce podařilo díky bezchybné střelbě a předpokládanému běžeckému výkonu obsadit 13. místo v rychlostním závodě jednotlivců. V nedělním závodě s hromadným startem potom svůj výkon potvrdila bojovným přístupem k závodu, kdy skončila 15.

 

 

nova-ves---ii-cp--248-.jpg

 

Ač Natálka nebojovala o stupně vítězů, přesto podala v obou závodech výkon, který předčil naše očekávání. Věřím, že se dokážeme dobře připravit na další závod, kterým bude za 4 týdny Mistrovství republiky v Jablonci nad Nisou.

Míra

16.ledna 2013

Opět jsme úspěšně bodovali v anketě.

Po roce se opět sešli nejlepší sportovci našeho okresu v kulturním domě Střelnice na nsr_logo.jpgvyhodnocení tradiční ankety nejúspěšnější sportovec okresu Děčín. Již po sedmé bez přestávky jsme nechyběli ani my. A tentokrát jsme nebyli žádnými troškaři a zařadili se mezi nejvíce oceněné. V kategorii mládeže obsadil Martin Přibyl třetí místo, totéž se nám podařilo poprvé v kolektivech dospělých. Potěšitelné bylo i sedmé místo Lady Nebeské mezi dospělými, čož ještě povýšil třetím místem mezi dospěláky Tomáš Fúsek hodnocený nejenom v biatlonu, ale i ve svém hlavním sportu outdoor runningu. A aby toho nebylo málo, tak jsme brali i dvě ze tří cen z losování sportovní ankety.

Prostě díky všem - byli jsme nej !!!!

Fotografie z této akce najdete zde.

Luboš

13.ledna 2013

Návrat úspěšného závodníka, aneb trenér tím nejlepším příkladem.

Prvím závodem letošního roku bylo Mistrovství ČR v biatlonu dorostu, juniorů a veteránů v Jablonci n.N., které bylo současně i 1.Středoevropským pohárem a zúčastnili se ho i reprezentanti z Polska a Slovenska.

Vzhledem k letošním špatným sněhovým podmínkám v naší lokalitě je potěšitelné, že hned v úvodu roku prodlužujeme období od roku 2006 bez přestávky, kdy některý z našich závodníků získal titul Mistra ČR. Letos se to podařilo hned dokonce dvakrát současnému trenérovi žactva a bývalému úspěšnému reprezentantovi Miroslavu BÁRTOVI, který v kategorii mužů B zvítězil jak v sobotním rychlostním závodě, tak v nedělní stíhačce.

100_7415.jpg

B L A H O P Ř E J E M E    !!!

Určitě to bude dobrý příklad a motivace pro naše mladé závodníky. Z dalších našich závodníků si zaslouží pochvalu letoší nováček v malorážkách, Eva Vaňková, která se v sobotním závodě vytáhla a obsadila mezi dorostenkami páté místo, vteřinu od čtvrtého a necelou půl minutu od medaile. Mezi muži B dobře sekundoval vítěznému Mirkovi další z našich veteránů František Rychnovský, který dojel na 6.místě. Do desítky se zařadila i naše zahraniční akvizice mezi muži C Frank Braatz, který dojel na 9.místě. Nejtěžší situaci měli Jan Válka mezi staršími dorostenci a Martin Přibyl mezi juniory, kteří museli v nejobsazenějších kategoriích bojovat s nejlepšími výběry Čech, Slovenska i Polska.

Nedělní počasí pak bylo odměnou pro všechny zúčastněné. Teplota pod nulou, modrá obloha a slunce - tak bychom si to přáli i v nastávajících dalších soutěžích a třeba hned za týden na Českém poháru žactva v biatlonu v Nové Vsi u Rýmařova.

Luboš

3.ledna 2013

Ples sportovců již po šesté.

Zveme všechny naše dospělé členy a sportovce, fanoušky, kamarády a další a další k již 6.Plesu sportovců, který pořádáme 9.března 2013 v tradičních prostorech zámku v Jílovém. Vzhledem k rostoucí popularitě a zájmu o tuto akci spustili jsme na našich stránkách rezervační systém, kde je možno si vstupenky rezervovat, následná distribuce započne od 15.ledna 2013.

ples-plakat-2013.jpg

Neváhejte a včas si vstupenky zarezervujte. Jako tradičně je připraven zajímavý doprovodný program a doprava busem z Děčína a zpět zdarma. Upozorňujeme, že v celém prostoru zámku bude opět platit zákaz kouření.

Luboš 

1.ledna 2013

Závěr roku zvládly jen děvčata od Švirlochů.

Jak psal Míra v předchozím komentáři o účasti na závodech, tak nás choroby kosily postupně dále a dále. Na posledním závodě v loňském roce, kterým byl Silvestrovský běh na lyžích na Polevsku nás tak reprezentovala jen všechna děvčata z rodiny Švirlochů. Věrka dojela pátá, Denisa třetí a maminka Zdeňka byla v nejlepším svém výsledku na lyžích  také třetí a to mezi ženami.

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci. 

Luboš

1.ledna 2013

Oblastní závod v biatlonu - Jáchymov:

V předposlední den loňského roku jsme se zúčastnili jednoho z mála oblastních závodů v biatlonu, tentokrát ve sportovním areálu Eduard v blízkosti Jáchymova.

Díky silné marodce jsme neodcestovali v tak silném obsazení jako dříve. Kategorie žactva soutěžily v rychlostním závodě se skupinovým startem, malorážkové kategorie potom v rychlosním závodě s intervalovým startem. Tratě byly velice dobře připravené.

 

obraz0831-1-.jpg

Za žáky nás zastupovala Aňa Trpišovská, která vybojovala stříbrnou medaili. Mezi dorostenkami A zvítězila Eva Vańková. Za dorostence B získal stříbrnou medaili Honza Válka. V juniorech obsadil 5. místo Tomáš Trpišovský, za muže B zvítězil Míra Bárta, 8. potom skončil František Rychnovský. 

Děkuji všem za účast při tomto závodě a těším se na další

Míra