Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv komentářů - listopad 2011

27.listopadu 2011

Po roce opět v Mikulášovicích.

   Naposledy jsme byli v Mikulášovicích v lednu letošního roku a tak takřka po roce jsme využili pohostinosti zdejší sportovní haly a strávili zde další z našich přípravných víkendových soustředění. Toto podzimní, vzhledem k nedostaku sněhu, bylo spíše směřováno k všeobecné přípravě a poznávání nových mladých členů. Samozřejmě jsme byli rádi, že se dostaneme do příznivějších povětrnostních podmínek, což se potvrdilo zejména v neděli, kdy nám celý den svítilo jasné slunce na podzimní obloze. Celkem dvacet účastníků našeho soustředění stačilo za víkend absolvovat různé aktivity včetně lyžařských imitací, návštěvy bazénu v sousedním Neustadtu i zdejší rozhledny Tanečnice.

100_4986.jpg

Další nejbližší soustředění již bude plně zaměřeno na náročnou zimní přípravu na zimu a zúčastní se ho zejména aktivní závodníci.

Další fotografie budou postupně ve fotoalbu Picasa.

Luboš

 20.listopadu 2011

Běh na Chlum.

  V neděli jsme jako již po mnoho let dozadu pořádali společně s Konkordií Děčín tradiční běžecké závody - Běh na Chlum. V posledních letech jsme si zvykli na zimu, mráz a plískanice, letošní počasí však bylo jiné - sucho a místy prokukující sluníčko mezi inverzními mraky. Delší dobu trvající inverze se však nejspíše podepsala na menší účasti závodníků v dětských kategoriích a tak většina našich  mladších závodníků měla situaci celkem ulehčenou. Vítězství pro naše barvy zde získala Věrka Švirlochová a Vojta Hois v žactvu do 7 let a náš nový závodník Vlastík Stránský ve starších žácích.

Na hlavní trati Běhu na Chlum jsme v pětapadesátičlenném poli měli také své zastoupení, zde si pro vítězství mezi juniory a celkově druhé místo doběhl Martin Přibyl a Lada Nebeská zvítězila mezi ženami. I ostatní naši sportovci podávali dobré výkony, za což si určitě zaslouží pochvalu.Letošního Běhu na Chlum se zúčastnilo celkem 93 sportovců. Na jeho přípravě a organizaci se podílelo mnoho osob, kterým bych tímto rád poděkoval za jejich kvalitní a obětavou práci. Byl bych rád konkrétní, ale nerad bych na někoho zapoměl, tak ještě jednou univerzálně - DÍKY VŠEM  !!!

Závěrem jenom krátká douška. Je škoda, že se již podruhé mezi účastníky našeho závodu objevil nějaký nenechavec a přivlastnil si i věci které nebyly jeho vlastní. Zvažujeme pro příští ročník jak dál a jestli vůbec kvůli takovýmto osobám pokračovat nebo zavést nějaká zvláštní opatření. Postiženým se tímto omlouváme.

 

   Výsledky najdete v rubrice ke stažení a také zde.

Luboš

13.listopadu 2011

Žandovská desítka.

 Předposlední běžecké závody letošního roku jsme tradičně startovali v Žandově. Tyto běžecké závody mají stejně dlouhou historii jako Běh na Chlum, který následující neděli organizujeme již po sedmnácté. Letošní ročník Žandovské desítky byl provázen ranním mrazíkem a následně krásně modrou oblohou se sluníčkem. Prostě nádherné pozimní počasí. Pěkná byla i sportovní účast včetně našich patnácti sportovců.  Na medailové posty z našich závodníků dosáhli - vítězství získala Věrka Švirlochová v nejmladších žákyních a Martin Přibyl mezi juniory, kde mu sekundoval třetím místem Tomáš Trpišovský, stříbro ještě přidala Áňa Trpišovské mezi mladšími žákyněmi.100_4877.jpg

Poslední závodní běžeckou aktivitou letošního roku pak už bude avizovaný Běh na Chlum, který příští neděli organizujeme a kde očekáváme největší účast našich závodníků. Pak již budeme vyhlížet sníh a začátek letošní zimní sezóny.

Luboš

9.listopadu 2011

17.ročník Běhu na Chlum se blíží.   

V neděli 20.listopadu 2011 pořádáme již tradičně Běh na Chlum.

 

 velkychlum_u_decina.jpg

Srdečně zvemevšechny sportovní příznivce k účasti. Členové klubu mají účast povinnou, buď jako závodníci nebo jako pořadatelé a pomocníci.

Propozice k soutěži najdete zde.

Luboš

6.listopadu 2011

Víkendové soutěžení na mnoha místech.  

Po kratší pauze jsme opět vyrazili na nějaké ty závody. A nebylo jich zrovna málo, celkem čtyři. V rámci přípravy jsme startovali na třech běžeckých závodech v Čechách - Krosmaratonu v Sosnové, Běhu Labským údolím v Dolní Žlebu a Běhu kolem Doubravky v Teplicích. Naši nejúspěšnější orientační biatlonisté Adam Přibyl s Adélou Burdovou pak startovali na finále světového poháru v dánském Graastenu.Přestože ještě nejsou známé přesné výsledky, protože pořadatelům soutěží to nějak trvá, víme,že v sobotu zvítězil na Běhu Labským údolím mezi dorostenci Jan Válka, v neděli si v nabitém poli pro vítězství doběhla Veronika Bártová na Běhu kolem Doubravky. Medailově úspěšné byla i Adéla Burdová v Dánsku, když v sobotu v hromadném závodě obsadila druhé místo a v nedělním sprintu se dokonce dělila o vítězství se švédskou závodnicí.

hans2.jpg 100_4864.jpg adela.jpg

Všem blahopřejeme.

Luboš