Jdi na obsah Jdi na menu

Archiv komentářů - listopad 2012

26.listopadu 2012

Běh na Chlum letos rekordní.

Již po osmnácté se vydali běžci a běžkyně uplynulou neděli na trať extrémního běžeckého závodu "Běh na Chlum", kterého jsme již mnoho let spolupořadateli. Letošní ročník se zapíše do historie s prozatím největší závodnickou účastí. Celkem se představilo v kategoriích od nejmenších dětí po veterány 147 závodníků. Na trať hlavního závodu k rozhledně na Chlumu u Děčína a zpět se pak vydalo celkem 83 běžců.

Vítězství v obou hlavních kategoriích pak patřilo orientačním běžcům Tomášovi Kolaříkovi z OK Nový Bor a Lucii Krafkové z TJ Turnov. Z našich sportovců se na hlavní trati nejvíce dařilo Martinovi Přibylovi, který zvítězil mezi juniory a celkově doběhl na šestém místě. Náš zástupce mezi muži Igor Gálus doběhl pátý a celkově devátý. Mazi ženami dopadla z našich nejlépe Kamila Hoisová, která obsadila šesté místo. Medailové umístění mezi juniory si ještě připsal Tomáš Trpišovský, který doběhl na druhém místě.

V závodech dětských kategorií na kratších tratích byla také veliká konkurence, přesto se naši sportovci neztratili. Vítězství patřila Denise Švirlochové (žákyně 11 let), Vlastovi Stránskému a Evě Vaňkové (oba starší žactvo). Druhá místa získali Matěj Novotný, Lucie Havlová, Veronika Bártová a Zdeněk Trpišovský. Třetí místa pro naše barvy patřila Danovi Mikeschovi, Vojtovi Hoisovi, Denise Mikeschové a Sabině Roďanové. I ostatní naši zástupci se v těžké konkurenci neztratili a zaslouží pochvalu.

Luboš

11.listopadu 2012

Martin sice zvítězil, na bílém koni však nepřijel.

Opět nás čekaly o víkendu dvě soutěže. V sobotu se část našich závodníků vydala do Sosnové na Horolezecký Krosmaraton. V žákovských kategoriích si pro medaile doběhli Vojtěch Hois, Marika Trajerová a Vlasta Stránský. Na dospělácké trati na 10 km jsme měli celkem početné zasoupení, medaile však byly daleko. Přesto lze Sosnovou hodnotit kladně, zejména počasí zde bylo po dlouhé době velmi slušné.

V neděli jsme na 18.ročník Žandovské desítky poslali minivýpravu, které však byla úspěšná. Medailově se prosadil opět Vojta Hois, dále Denisa Mikeschová a další vítězství v juniorské kategorii si na trati na 10 km připsal Martin Přibyl.

Luboš

5.listopadu 2012

Další víkend na běžeckých závodech.

Doba pokročila, je listopad, ale my stále v rámci přípravy jezdíme na různé běžecké přespoláky. Sníh jsme sice už viděli i u nás v nížině, ale jen symbolicky, na lyže jsme se nepostavili (to zvládli např. Roveři v Jáchymově).

Uplynulý víkend jsme tedy i přes značnou marodku zejména u dětí startovali na Běhu labským údolím a Běhu kolem Doubravky. Běh Labákem se stratem v Dolní Žlebu byl určen spíše těm starším, protože délky tratí se pohybovaly od 4 do 16 km.

Účastníci Běhu Labským údolím

Náš tým čítal osm závodníků. Na osmikilometrové trati si mezi dorostenci připsal vítězství Jan Válka a v hlavním závodě na 16 km byl naším nejlepším Igor Gálus, který doběhl na šestém místě. Na Doubravce v Teplicích se představilo zase naše žactvo. Zde v nabité konkurenci zajména z řad atletů a lyžařů dopadla nejlépe nejzkušenější závodnice  Áňa Trpišovská, která obsadila osmou pozici. Ostatní také bojovali a většinou získali umístění ve druhé desítce.

V listopadu ještě počítáme se startem na několika bězích, které vyvrcholí námi pořádaným Během na Chlum (sleduj na zvláštních stránkách - online přihlášky - soupisky atd.) 25.listopadu 2012. Pak již budeme očekávat, kdy se v letošní zimě poprvé svezeme na lyžích.