Silvestrovskými štafetami jsme uzavřeli letošní sportovní rok 2007. Tím že se v noci oteplilo a napadl i nějaký sníh, tak se asi většina sporotvců zalekla a tak jsme v Adolfově sportovali takřka sami. Rozloučili jsme se s rokem 2007 a Vám všem přejeme v nadcházejícím roce 2008 všechno nej, nej, nej...

Uzavřeli jsme i klubový žebříček za rok 2007 a doplnili poslední fotografie. Hodnocení celého roku si nechme na výroční členskou schůzi, která se bude konat někdy v lednu 2008.

Luboš

29.prosince 2007

Lyžařský přebor v Adolfově.

Předposledním závodem letošního kalendářního roku byly oblastní přebory v lyžování, které uspořádal lyžařský oddíl SKP Ústí n.L. na tratích v Adolfově. Pro nedostatek sněhu se závodilo pouze podle lesa. Závod se jel klasickou technikou a mezi lyžaři klasiky jsme se neztratili. Fotky jsou jsou přiloženy včetně fotografií z posledního tréninku na Altenbergu.

Luboš

23.prosince 2007

Vánoční výlet

Letos jsme si v rámci oddílu uspořádali tzv. vánoční výlet. Startovní bod jsme měli u chaty Mír, odkud jsme vyráželi autem na Sněžník. V obci jsme nechali auto a dále na věž pokračovali pěšky. Na Sněžníku jsme si chtěli dát čaj, ale Bufet pod věží byl zavřený. Tak jsme alespoň ozdobili zvířátkům stromeček a pomalu se vraceli.

Fotky jsou ve fotogalerii.

Adu

22.prosince 2007

Získali jsme dva poháry na závodech v Polsku.

Bratři Adam a Martin Přibylovi získali pro náš klub první dvě letošní zimní vítězství. Stalo se tak na mezinárodních závodech O pohár Szlarske Poreby v Jakuszycích v Polsku, kam jsme v menší výpravě šesti závodníků vyrazili poprvé. Ranní teplota minus deset stupňů a chladný vítr nás trošku zaskočila, ale nakonec jsme se mohli radovat z dobrých výkonů všech našich závodníků.

V dorostencích Adam porazil celé mezinárodní pole závodníků z Polska, Česka a Běloruska. Se zlepšujujícím výkonem na lyžích zde dojel Jakub Kalík na pátém místě. V dorostenkách potvrdila stoupající lyžařskou výkonnost Lada nebeská a také dojela na pátém místě. V žácích nenašel Martin konkurenci a zcela přesvědčivě zvítězil, postupně se zlepšuje i Tomáš Bírovka, který obsadil pátou pozici. Mezi starší byl  zařazen i Jan Válka, který na šestikilimetrové trati bojoval se staršími soupeři a dojel na sedmém místě.

Pár fotek je tentokráte zase přiloženo.

Luboš

Obrazek

19.prosince 2007

Noční biatlonové kritérium v Jablonci n.N.

Po loňské odmlce, kdy nebyl sníh se letos opět konaly noční biatlonové závody v Jablonci n.N.I letos nebylo moc sněhu, ale mráz a práce sněhových děl pomohly a tak se na jednokilometrovém dobře připraveném okruhu závody uskutečnily.

Poprvé v letoší sezóně jsme si sáhli na medailová umístění. Lada Nebeská dojela druhá a Jan Válka obsadil třetí místo. I další umístění byla hodnocena vesměs kladně. Doufejme, že výkonost bude dále stoupat.

Protože trošku mrzlo, nechtěli baterie do foťáku fungovat a tak jsme tentokráte bez fotek.

Luboš

16.prosince 2007

První závody na sněhu.

Tak máme za sebou víkend, kdy jsme v letošní sezóně závodlili poprvé na sněhu. Nejprve jsme se zúčastnili regionálních závodů v biatlonu v Harrachově, které nakonec při účasti sta závodníku a to hlavně z největších biatlonových středistek Letohradu, Jablonce a Jilemnice bylo takovým malím Mistrovstvím ČR. mezi těmito giganty jsme neplánovali nějaký výrazný úspěch. Přesto všichni bojovali a nikdo snad nebyl poslední (oficiální výsledky ještě nejsou). Celou naší účast v závěru trošku zakalil nešťastný Adův karambol - zlomený prst a lyže.

V neděli jsem startovali za krásného slunečného počasí v Jáchymově na lyžařských závodech, kde zase naši závodníci bojovali s lyžaři ze západních Čech a z Prahy. I zde všichni závodili, co jim síly a jejich technika stačila. Ostatní naši sporotvci, kteří ještě nebyli připraveni závodit měli v Jáchymově volný trénink, aby mohli startovat na dalších nejbližších závodech koncem roku.