Jdi na obsah Jdi na menu

Obrazek

22.prosince 2008

Český pohár v biatlonu zahajoval v Polsku.

První kolo Českého poháru v biatlonu pro sezónu 2008/2009 bylo zahájeno v uplynulém víkendu v polských Jakuszicích, protože harrachovský areál trpěl totálním nedostatkem sněhu. Po oba dva víkendové dny se na závodech představilo více jak 150 sportovců, mezi kterými jsme měli zastoupení i my. V kategoriích dorostů startovali Adam A Martin Přibylovi a  Anda Vlčková. Nedělali jsme si velké ambice na přední umístění, pořád máme co dohánět oproti horským klubům a všichni naši závodníci jsou v kategoriích prvním rokem a tak jsem si nastavili kritéria nebýt za Jamajku, což se podařilo. Adam mezi dorostenci B, což byla nejsilněji obsazená kategorie obsadil 23. a 21.místo, Martin mezi dorostenci A 17. a 13.místo a Anda mezi dorostenkami A 12. a 14.místo.

Luboš

8.prosince 2008

Na prvním sněhu jsme trénovali na Eduardu.

Soustředění prvního sněhu letošní sezóny jsme naplánovali na začátek prosince. Po dvou letech nám vyšlo počasí a my jsme se mohli připravovat v naší tradiční tréninkové základně  v biatlonovém areálu Eduard v Jáchymově.

Zde tradiční prosincové mlhy nám sice ztěžovaly střeleckou přípravu, ale na objemech naježděných kilometrů to nebylo znát. Pouze jeden trénink byl pro silnou dešťovou přeháňku odvolán.

Další víkend na areálu pořádal SK Rover Pražský pohár v běhu na lyžích a tak jsme si zde vydobili první letošní zimní medailová umístění. Vítězství získal Adam Přibyl v sobotním závodě klasickou technikou mezi staršími dorostenci, druhé místo přidal Martin Přibyl mezi mladšími dorostenci. V neděli, kdy byla na pořadu volná technika se spojily kategorie mladších a starších dorostenců a juniorů. Zde obsadil Martin Přibyl třetí místo a Adam Přibyl místo čtvrté.

Tuto sobotu již čeká sportovce první letošní regionální závod Českého poháru v biatlonu v Harrachově. Zde se budou moci porovnat ze sportovci z horských středisek.