Jdi na obsah Jdi na menu
 


28.prosince 2009

Zimní sezóna zahájena v Jablonci n.N.

Přes totální nedostatek sněhu se podařilo organizátorům z Jablonce n.N. uspořádat v areálu Břízky II.kolo ČP dorostu a dospělých v biatlonu. Byly to vůbec první závody letošní zimní sezóny a tak se zde prezentovala celá republika a dokonce nějací závodníci z USA a Kanady. I my jsme zde nesměli chybět, i když jsme startovali v silně redukované sestavě. Vzhledem k tomu, že závodní trať pro všechny kategorie probíhala na jednom okruhu o délce cca 1200 m byly po oba dva dny na programu rychlostní závody (s výjimkou mužů a žen A).

V sobotu pouze na technickém sněhu, který byl díky promrznutí velice rychlý docházelo na tratích k mnoha pádům a karambolům. Toto se nevyhnulo ani nám a Adam Přibyl po pádu ve sjezdu zlomil lyže a závod pro něj skončil. Milan Novotný při svém prvním startu kariéry v klasickém zimním biatlonu a ještě poprvé mezi muži B trošku zazmatkoval v počtech okruhů a díky přidanému okruhu to nestačilo na lepší než sedmé místo. Martin Přibyl by měl být v zimě naší jedničkou a to prokázal hned při svém prvním startu, kdy obsadil sedmé místo mezi mladšími dorostenci.

V neděli se konal stejný závod, ale sněhové podmínky se změnily, protože připadl přírodní sníh, který tratě zpomalil a tak nedocházelo k tolika karambolům a pádům jako v sobotu. Naše minidružstvo se po sobotě aklimatizovalo a podalo výborné výsledky. Všichni závodníci velice dobře stříleli a i na tratích o sobě dali vědět. Všichni se probojovali do první poloviny závodního pole ve svých kategoriích. Adam Přibyl obsadil 9.místo (střelba 2 0), Martin Přibyl 5.místo (0 1) a Milan Novotný dokonce 4.místo (2 1), když od bronzové medaile ho dělilo 17 vteřin.

Luboš  

24.prosince 2009


Vánoční výprava za zvířátky.

 

Stalo se již tradicí a i letos, tentokráte potřetí jsme se vypravili na nějaký vrchol v našem okolí, kde jsme si popřáli společně hezké vánoce a přinesli něco zvířátkům na přilepšenou. Letos přišel na řadu kopec nad Jílovým zvaný Výrovna. Nezdá se to, ale stoupání to bylo pěkné a naše minivýprava (letos se nějak lidičkám nechtělo ven) to zvládla a odměnou jí zas to byla nádherná zimní krajina s pěknou vrstvou sněhu.


Obrazek


Troška koulování a pak nějaké dárky sobě i zvířátkům do krmelce.


Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

 

Luboš 

Obrazek 

Video ze soustředění.

Slíbil jsem video ze závěru soustředění :

21.prosince 2009

První zimní víkendové soustředění v Jáchymově.

Tradiční domovská základna - Pension Aloha na Mariánské  uvítal o tomto víkendu takřka náš kompletní tým. Celkem 15 nás přijelo polykat první zimní kilometry. Někteří sice úplně od začátku pomalu, ale někteří za víkend stihli i více než šedesát  km. Počasí tady bylo jako všude u nás, teploty hluboko pod nulou a spíše se blížily minus dvacítce. Tu jsme v neděli na Fichtelbergu překonali a to při dopoledním tréninku, kdy bylo dokonce minus jedenadvacet stupňů.

Obrazek

Také je to vidět na společné fotografii, jak je všem krásné teplíčko.

Pokračování možná přidám, až přijedu z práce, taktéž foto.

Luboš

14.prosince 2009

Sníh je tady.

Tak jsme se konečně dočkali. Začalo mrznout a někde dokonce spadlo trošku sněhu. Není to sice ještě na ježdění za barákem, ale přesto několik z nás vyrazilo za prvním sněhem do naší tréninkové destinace do Jáchymova.

Obrazek

Na Eduardu ani na Božím Daru podmínky ještě nedovolovaly nějaké ježdění, ale SkiArena na Fichtelbergu a v nejbližším okolí již měla vrstvičku sněhu na které se dalo trošku jezdit. Bylo to pro nás první ježdění v letošní sezóně a tak všichni byly spokojení, žádný speciální nebo intenzivní trénink, ale hezky pomalu se rozjiždět a zvykat si zase do stopy.

Již o nadcházejícím víkendu by nás mělo čekat první závodění na Českém poháru dorostu a dospělých v Harrachově nebo v blízkých Jakuszicích.

Luboš