Jdi na obsah Jdi na menu
 


28.prosince 2012

Další vánoční aktivita.

Jestliže se část našich sportovců zúčastnila o Štěpánu lyžařských závodů na Adolfově, našli se jiní, kteří se zúčastnili extrémního běžeckého závodu Děčín - Sněžník a zpět, který měří 24,5 km. Na start letošního ročníku, který je součástí Děčínského běžeckého poháru se postavilo rekordních 87 sportovců. Náš klub zde reprezentovali Igor Gálus (9.místo v kategorii resp.15.místo celkově) a Michal Burda (21/63).
 

dsc_0611.jpg dsc_0632.jpg dsc_0680.jpg

Potěšitelné pak bylo vyhodnocení celoročního poháru kde Martin Přibyl (na Sněžníku pouze jako divák), zde závodící za ASK Děčín obsadil celkové třetí místo. 

Luboš 

27.prosince 2012

Lyžařský běh - Memoriál Karla Janko.

   Stejně jako v minulých letech jsme se na Štěpána zúčastnili lyžařského závodu v Adolfově. Přestože nás v poslední době trápí příliv teplého počasí, které úspěšně likviduje sněhovou nadílku, zůstaly podmínky ke konání závodu jedny z nejlepších za poslední ročníky. Na start závodu klasickou technikou se z našeho oddílu postavilo hned 11 závodníků. 

První místa si dovezly Denisa Švirlochová, Anna Trpišovská a Dan Pohlreich. Verča Bártová obsadila třetí místo, Gabča Bártová skončila čtvrtá. Své závody ale dokončili i ostatní - Denisa Mikeschová, Věra Švirlochová, Tomáš Trpišovský, Monika Trpišovská, Zdenča Švirlochová, Mirek Bárta.

Děkuji všem za účast                                                                       

                                                                                                Míra

pf2013.jpg

23.prosince 2012

Vánoční obdarování zvířátek.

Stalo se už tradicí, že den před Štědrým dnem vyrazí někteří z nás popřát zvířátkům krásné svátky a užít si předvánoční atmosféru. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se nás vydalo celkem čtrnáct k rozhledně na děčínském Sněžníku. Ráno při odjezdu nám ještě na naší výpravu sněžilo, ale zpáteční cesta byla již plná deště.

pc230320.jpg

Přesto jsme to zvládli, popřáli zvířátkům, přinesli jim nějaké dary a i navzájem jsme si popřáli. I těm, kteří nebyli přejeme vše nej !!!

Luboš

 

 

vanoce-net.jpg

16.prosince 2012

Zimní sezóna začala.

I když má každý z našeho klubu v letošní zimě naježděno prozatím minimum kilometrů na lyžích - sezóna nečeká a tak o tomto víkendu začala prvním kolem Českého poháru v kategorii dorostu a dospělých v Harrachově.100_7384.jpg

Ve čtvrtek jsme si ještě za mrazivého počasí zkusili první závody v Děčíně ve sprinu a víkend pak v celé Evropě poznamenalo silné otepletní, teploty kolem nuly a střídavě déšť a sníh. I v Harrachově jsme podobné podmínky stihli, ale nejsme z cukru a tak se závodilo. V sobotu byl na programu zvláštní experiment ve formě závodu se štafetovou střelbou na štafetových tratích se skupinovými starty. No už název napovídá co to bylo asi za dílo. Na startu se představilo celkem pět našich zástupců. Ve veteránských kategoriích obsadil 6.místo František Rychnovský a 9.místo Igor Gálus. V nejsilněji obsazené kategorii staršího dorostu pak obsadil Jan Válka 30.místo, mezi juniory se po střelbě bez trestných okruhů prosadil Martin Přibyl na 8.místo a stejnou střelbu předvedla při svém prvním startu s malorážkou mezi mladšími dorostenkami Eva Vaňková a vyneslo jí to 7.místo.

Do nedělního rychlostního závodu jsme nastoupili již bez veteránů. Jan Válka si tentokrát v hustém sněžení připsal Neunera (5 nezásahů) a závod dojel v závěru startovního pole, Evě Vaňkové také nevyšla ideálně střelba ale stačilo to nakonec na 6.místo. Martin Přibyl minul pouze jednou a tak si mohl zapsat dobrý výsledek. Vzhledem k brzkému odjezdu ze závodiště prozatím neznáme přesný výsledek.

Luboš

13.prosince 2012

Děčínské sprinty.

Nešlo to nevyužít - po dlouhé době máme i zde v Děčíně v takřka nejnižším místě naší vlasti sníh a tak jsme konkrétně začali realizovat nápad využít nového úseku cyklostezky k tréninku skatingového lyžování. V pondělí jsme nastoupili v minimálním počtu, ale o to více usilovněji na ušlapávání vrstvy sněhu, až se nám v pozdních večerních hodinách podařilo takto upravit prvních 625 metrů stezky od Staroměstského nábřeží na Křešice.x-country-skiing.gif

Odtud byl jen kousek k realizaci i prvního zdejšího závodu - Děčínských sprintů. Výsledky najdete zde.

V případě, že budou i v dalších obdobích příznivé sněhové podmínky, rádi bychom zde pravidelně trénovali (ST 18.00-19.30) a v případě zájmu zorganizovali i další pokračování Děčínských sprintů.  Záleží jen na aktivitě Vás všech.

Luboš  

4.prosince 2012

Zima nám začala na Bedřichově.

Ještě v polovině minulého týdne nebylo po sněhu nikde ani památky. Ve čtvrtek se vše změnilo a Krušné a Jizerské hory zasypal sníh. Sníh máme dokonce i na Sněžníku. A tak naplánované první zimní soustředění nastávající sezóny nám vyšlo parádně.

2012-12-01-08.27.24.jpg

Poprvé jsme využili možnost ubytování v provozní budově Klubu biatlonu Ruprechtice v Liberci, což byla pro nás obrovská výhoda, protože do Bedřichova je to coby kamenem dohodil. Naše výprava čítající 25 účastníků si užívala mrazivého slunečného počasí na čerstvě upravených tratích na Jizerské lyžařské magistrále. Ať už to byli zkušení závodníci nebo naši nováčci, všichni byli spokojeni. Kromě tréninků na lyžích jsme stihli i liberecký bazén, nějaké společenské hry i fandění při sledování Světového poháru v biatlonu.

Myslím, že se víkendové soustředění podařilo dík za to patří všem zúčastněným, kuchařskému týmu Holečkových i správci budovy v Ruprechticích panu Regnerovi.

Luboš