Jdi na obsah Jdi na menu
 


19.října 2009

Jutský poloostrov byl bez sněhu.

Sněhová kalamita v Česku koncem týdne nás neodradila a my vyrazili na další za série závodů Světového poháru v orientačním biatlonu tantokráte na Jutský poloostrov v Dánsku. Deštivé počasí nás sice provázelo celou cestu, ale v místě závodu již nepršelo natož nesněžilo. Největším naším nepřítelem pak byl vítr, který v pátek a částečně i v sobotu měl sílu vichřice. Neděle se počasím vydařila nejlépe, kdy ustal i vichr a my si užívali podzimního slunce.

Obrazek

 

Co se týká sportovních výsledků reprezentantů našeho klubu - Adéla Burdová dvakráte zvítězila v kategorii W20 a v porovnání časů porazila v pátečním sprintu většinu ženských kategorií. Martin Přibyl v kategorii M20 obsadil v pátečním závodě třetí místo a v sobotním klasickém závodě se dokonce posunul na druhé místo. Adam Přibyl se dlouho nemohl porovnat s mapou a v pátek se protrápil na 5.místě, které obsadil i v sobotu. Zde nutno podotknout, že absolutním časem v orientační části byl nejrychlejší v kategorii M20, propad na pátou pozici byl způsoben velkými přirážkami za chybnou lokalizační část.

Celkově česká reprezentace zanechala v Dánsku dobrý dojem a zejména v ženských a juniorských kategoriích si přivezla hodnotné medailové výslekdy.

Luboš  

12.října 2009

Verča Bártová pokračuje ve svých výhrách.

Již potřetí za sebou zvítězila naše nejmladší závodnice Veronika Bártová. Tentokráte na běhu Červený okruh v Doksech porazila své soupeřky a prodlužuje svou vítěznou šňůru. Na sportování nás tento víkend moc nebylo a tak v Doksech startovala jen rodina Bártova a naopak rodina Přibylova rozšířená o Jana Hanse Válku startovala v rámci přípravy před nadcházejícím světovým pohárem v orientačním biatlonu v Dánsku na klasickém orientačním běhu Chrastavský pohárek ve Zdislavi. Zde příjemně překvapil mezi kategorí příchozích právě náš Hans, když obsadil druhé místo. Fotografie asi tentokráte nebudou, protože zima nám nedovolovala vyndat ruce a natož foťák (ne spíše jsme zapoměli fotit).

Luboš  

4.října 2009


Na Práchni bylo jako tradičně větrno.

V neděli jsme pokračovali v naší přípravě na běhu kolem Panské skály (Varhany) v Práchni, který pořádá náš spřátelený kub biatlonu Manušice. I zde se sešla docela slušná účast zejména mezi mládeží, kde tentokráte převládali atleti. 

Obrazek

Po úspěšné sobotě přidala i zde další vítězství Veronika Bártová v nejmladších dětech. Vítězství si připsal i Tomáš Bírovka mezi staršími žáky, kdy medailové pozice doplnili druhý Dan Pohlreich a třetí Jan Válka. Ostatní naši závodníci bojovali, ale na medaile nedosáhli.

Počasí se na Práchni zachovalo tradičně chladně a větrně, ale přesto jsme rádi, že jsme nezmokli.


Luboš


    

3.října 2009


Podzimní příprava začala na Adolfově.


49.ročník Telnického lesního běhu byl letos první v rámci naší podzimní přípravy. V krásném, slunečném podzimním počasí se ve skiareálu na Adolfově v Krušných horách představilo více než stotřicet závodníků a závodnic. Naše výprava byla tentokráte skromnější, ale i tak se neztratila. První letošní vítězství si s přehledem dobyla naše nejmladší - Veronika Bártová. Celkem překvapivé třetí místo mezi mladšími dorostenci vybojoval Daniel Pohlreich. Páté místo v kvalitním poli mezi muži a juniory patří Adamovi Přibylovi. I další naše sportovkyně, které tady startovaly za své mateřské kluby byly úspěšné - Anna Vlčková zvítězila mezi staršími dorostenkami a Eva Vaňková byla druhá ve starších žákyních.


Luboš