Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv komentářů - říjen 2012

30.října 2012

I. patro, II. patro, …, XI. patro, šok že jsem teprve v XI. patře a už nemůžu, …, ťap, ťap, ťap, … XX. patro. A pak znova …

V nedělní odpoledne lze sportovat i v teple paneláku, venku pořádná “kosa“, zima letos dorazila o něco dřív než obvykle. Nešlo o ledajaký panelák, ale o nejvyšší panelák v Teplicích. Výzvu jakou jsem prozatím nezkusil – běh po schodech – nešlo odmítnout. Startovalo se z klubu Božák v Teplicích umístěného v suterénu v půlminutových intervalech. Závodníky čekalo 20 pater. Po půlhodince se běželo to samé. Součet obou časů dal výsledný čas. Akce se zúčastnilo 71 závodníků.

bozak1.jpg  

bozak2.jpg

 

 

 

 

 

 

    

               Po nečekaném úspěchu v sobotním výběhu na  Pastýřskou stěnu jsem zvolil podobnou taktiku – “napálit” začátek, nesledovat, ve kterém jsem patře a pak vydržet jak to půjde. V prvním běhu jsem dosáhl na 11 místo, ve druhém jsem byl o vteřinu lepší, což stačilo na celkové 10 místo. 20 pater jsem zdolal během za 2 minuty 26 vteřin a 3 desetiny v prvním běhu. Ve druhém běhu jsem vystartoval trošku s rozvahou a čas jsem vylepšil o jednu vteřinku ;o)

V  soutěži tříčlenných týmů jsme společně s Jirkou Vlčkem a Veronikou Vágnerovou ze Spony Teplice vybojovali vítězství o dvě vteřiny před druhým týmem v pořadí. Náš celkový čas byl 15 minut, 28 vteřin. Více na http://milesovka.info/Bozak.html . Hodně  vůle nejen do běhání přeje
Igor

27.října 2012

Počasí a my - ovládli jsme Pastýřák.

Tradiční 47.ročník nejstaršího Běhu do vrchu na Pastýřskou stěnu v Děčíně je za námi. Letošní ročník měl dvě specifika. Tou první bylo počasí, které letos poprvé představilo svou zimní podobu - teplotu na hranici nuly a sníh s deštěm. S těmito nástrahami počasí se museli vypořádat všichni závodníci a to jak dětských kategorií, které běhali na kratší trati 340m, tak všichni ostatní, které čekalo 870 m s převýšením 110m.
Nejlépe se dá říci si s tímto závodem právě poradili zúčastnění sportovci z našeho klubu. V žákovských kategoriích jsme získali dvě vítězství díky Majdě Trajerové (starší žákyně) a Denise Švirlochové (mladší žákyně). Na trati hlavního závodu jsme pak opanovali několik dalších kategorií. Mezi dorostenci (i když oficiálně závodil za starší žáky) byl Vlasta Stránský na 2.místě (celkově 14.místo), Zdeňka Švirlochová zvítězila mezi ženami. V hlavní kategorii mužů pak vítězství získal náš Martin Přibyl, který však v rámci Děčínského běžeckého poháru startuje pod hlavičkou ASK Děčín a všechno korunoval třetím místem v této kategorii další náš závodník Igor Gálus.

Blahopřejeme !!!

Luboš

 

22.října 2012

Žactvo běhalo v Oseku.

Memoriál Stanislava Škopka v Oseku u Duchcova byl dalším ze série lyžařských běhů, kterého jsme se zúčastnili. Tentokráte se v závodech představilo zejména naše žactvo. V dobře obsazeném závodě, kde startovalo více než 180 závodníků bylo těžké uspět na medailových postech. To se podařilo aktuálně naší nejstarší a nejzkušenější žákyni Áně Trpišovské, která ve své kategorii zvítězila. Druhé místo pak bral Dan Pohlreich v méně obsazené kategorii juniorů. Překvapivé a potěšitelné bylo zejména 9.místo Šimona Škalouda v nejmladších žácích.

Luboš

16.řïjna 2012

Červený okruh netradičně v neděli...

a nakonec i celkem překvapivá a početná účast našich závodníků v hlavním závodě. To byl letošní běžecký závod v Doksechh, kam  pravidelně jezdíme. Žákovské kategorie měly tantokráte od závodění volno a tak si to v rámci přípravy rozdali ti velcí. Nejrychlejší z našich byl podle předpokladu Martin Přibyl, který nakonec ve skvěle obsazené kategorii mužů obsadil 10.místo. Jan Válka byl druhý nejrychlejší z našeho týmu a mezi dorostenci získal 4.místo. Za připomenutí určitě stojí i 5.místo Adély Burdové mezi ženami.

Luboš 

 

8.října 2012

Telnický lesní běh a hodinovka.

V rámci přípravy pokračují naše účasti na běžeckých závodech. tento víkend se větší skupinka zúčastnila jednoho z lyžařských běhů v Adolfově (Telnici) a odvážlivci si zkusili i hodinovku na dráze v Děčíně.

Na lesním běhu byla potěšitelná účast našich nových členů z řad žactva i zkušených závodníků a závodnic. Vítězství získali Áňa Trpišovská a Dan Pohlreich a na medaili dosáhl i František Rychnovský mezi dospěláky, když doběhl na třetím místě. Rodina Bártova (Míra, Natka i Verča) si shodně doběhli pro 5.místa ve svých kategoriích, 6.místo patřilo Denise Mikeschové a do desítky se ještě vešla Majda Trajerová - jeden z našich nováčků. Ostatní také srdnatě bojovali a určitě si zaslouží také pochvalu.

V hodinovce jsme měli tři závodníky. Zde si připsal vítězství mezi juniory Jan Válka za vzdálenost 12069m a celkové 26.místo z 39 startujících, Igor Gálus se 13818m byl celkově na 14.místě a Martin Přibyl (startoval za ASK Děčín) se 14405m celkově desátý.

Luboš

1.října 2012

Začíná podzimní příprava.

Je podzim, letní sezóna je za námi a zima ještě pár týdnů počká. Ale my čekat nemůžeme, Po krátkém odpočinku začala příprava na další závodní období, Jako tradičně je nejdříve zaměřená na objemy a v rámci přípravy startujeme na různých přespolních bězích. Těmi jsme začali v uplynulém víkendu. Část našich sportovců startovala na Kritériu kolem Panské skály v Kamenickém Šenově a mini skupina se zúčastnila i závodu v rámci Děčínského běžeckého poháru Velké skály. Myslím, že na úvod se všichni zúčastnění snažili a podali dobré výkony. Vítězství pro naše barvy získali Áňa a Tomáš Trpišovští, Jan Válka a Vlasta Stránský.

Luboš