Jdi na obsah Jdi na menu
 


28.srpna 2008

Dorost v Novém Městě na Moravě.

Přímo ze soustředění ve Starém Městě pod Landštejnem se na 3.kolo Českého poháru dorostu  a dospělých přesouvala skupina sportovců, které doplnila přijeďvší Nikola Polreichová. Přestože sportovci přijeli z plného tréninku rozhodně nezklamali.

Výtečná střelba Kamily Hrdličkové zajistila její nejlepší dosavadní historické umístění, když v nedělním rychlostním závodě obsadila čtvrté místo. Sedmé resp. osmé místo Adama Přibyla v nejsilněji obsazené kategorii dorostenců A hned za závodníky středisek dává naději k dalším závodům. I desáté místo Michaela Hrdličky v dorostencích B ukazuje svou kvalitu, která by při lepší střelbě mohla ještě více vyniknout.

Dorostu zbývá poslední etapa přípravy před letním vrcholem - Mistrovstvím ČR v Jablonci n.N., kde by měl potvrdit své vynikající 4.místo mezi kluby.

Luboš  

28.srpna 2008

Letní soustředění  - Staré Město pod Landštejnem.

Po roce jsem se opět vrátili na letní přípravné soustředění do Starého Města pod Landštejnem. Jedenáct sportovců a dva trenéři zde v rámci přípravy před finálovou částí letní sezóny strávilo týden plný pohybu. Počasí nám vyšlo a vytyčené cíle jsem splnili.

Obrazek

Vzhledem k dovoleným, nedostastku času a možnostem připojení bude doplněna fotogalérie více fotkami začátkem září.

Luboš

10.srpna 2008

Vítězství na Deutschland Cupu 2008.

Na 230 závodníků ve vzduchovce se zúčastnilo Deutschland Cupu a 40 závodníků v malorážce startovalo tento víkend v Deutschland Trophy v biatlonové Sparkasse aréně v Altenbergu. Naše skupina devíti závodníků byla nakonec jedinou zahraniční výpravou, ale rozhodně se neztratila. Startovali jsme pouze v sobotních vytrvalostních závodech. Zde celé pole porazila mezi dorostenkami Anna Vlčková a získala tak pro naše barvy vítězství v Deutschaland cupu. Dobře sekundoval i Martin Přibyl, který mezi dorostenci obsadil druhé místo. Do hodnocení prvních šesti závodníků se ještě vešel Tomáš Bírovka mezi nejstaršími žáky, který obsadil páté místo. Závody v malorážkách hodnocené jako Deutschland Trophy neměli soutěž tak početně obsazenou a tak jen výsledkově - Lada Nebeská a Nikola Pohlreichová - 2.místo a Adam Přibyl 5.místo.

Celkově lze závody hodnotit jako dobrou přípravu na začátku druhé poloviny letní sezóny, která bude nyní pokračovat letním soustředěním ve Starém Městě pod Landštejnem a následně závody Českého poháru.

Luboš

  

4.srpna 2008

Přípravné soustředění v německé Borně.

Na pozvání saské sekce letního biatlonu se zúčastnili vítězové letošního Saského poháru z našeho klubu přípravného letního soustředění. Jmenovitě Adam Přibyl, Lada Nebeská, Martin Přibyl a Anna Vlčková absolvovali v Borně u Lipska společně se saským výběrem týdenní soustředění na kterém si zvyšovali svou fyzickou kondici a pilovali střelbu pod dohledem zkušených trenérů včetně střeleckého trenéra letní reprezentace Německa. Soustředění bylo poslední přípravou před závody německého poháru a Deutschland trophy, který proběhne o tomto víkendu v Altenbergu a kde by měla startovat i většina závodníků z našeho klubu.

Luboš   

4.srpna 2008

Znáte BOBa ?

V úterý 22.července jsme v rámci reciprocity připravili pro naše kamarády z Klubu orientačního běhu Děčín a i pro ostatní zájemce novou sportovní disciplínu. Biatlonový Orientační Běh - BOB - byl to závod s orientací v terénu podle mapy doplněný klasickou střelbou ze vzduchovky na biatlonové sklopky. Za každý nezásah musel dotyčný absolvovat dlaší jednu kontrolu v terénu navíc.

Přestože počasí nepřálo a z oblohy se valily proudy vody, nikdo z přihlášených to navzdal a na startu se objevilo nakonec 25 závodníků popř. týmů, kteří statečně zápolili s nástrahami tratě. Všichni závod dokončili a na večerním hodnocení projevili přání si tento závod v budoucnu zase zopakovat.

Chci poděkovat nejenom všem závodníkům, ale i statečným pořadatelům z našeho klubu, kteří se podíleli na úspěchu této akce.

Výsledky pro zajímavost najdete v sekci ke stažení.

Luboš