Jdi na obsah Jdi na menu

23.srpna 2009

Letní soustředění - Jáchymov 2009 - pokračují závody Atex cupu dorostu a dospělých.

I druhý den Atex cupu, kdy byl na programu rychlostní závod byl pro nás vcelku úspěšný. Sobotní medailisté zopakovali své umístění i v neděli, Tomáš Fusek přidal 4.místo, Adam Přibyl - 6.místo, Adéla Burdová - 8.místo a Milan Novotný 12.místo.

Po vyhlášení jsme se dojeli zabalit do pensionu Aloha a ukončit naše přípravné letní soustředění. Nyní jsou postupně na programu vrcholy letní sezóny našich sportů. Zástupci našho klubu, kteří jsou členy repre družstva v orientačním biatlonu odjíždějí koncem dalšího týdne na Mistrovství světa do Belgie a pak v měsíci září následují Mistrovství ČR v letním biatlonu v kategoriích dorostu a dospělých v Jablonci n.N. a žactva v Letohradě.

Doufejme, že i zde budou naši sportovci úspěšní.

Luboš

22.srpna 2009

Letní soustředění - Jáchymov 2009 - začínají závody Atex cupu dorostu a dospělých.

První den soutěží byl na programu závod s hromadným startem. Budu stručný. Hodnocení dobré. Medaile dvě.

Konkrétně Martin Přibyl  - 2.místo a Anda Vlčková - 3.místo (první velká medaile v malorážce). Ostatní umístění - Adam Přibyl - 4.místo, nováček Adéla Burdová - 7.místo, Tomáš Fúsek - 8.místo a další nováček Milan Novotný - 14.místo.

Zítra jsou na programu rychlostní závody a chtěli bychom to ještě trošku vylepšit.

Luboš

21.srpna 2009

Letní soustředění - Jáchymov 2009 - den čtvrtý.

Blíží se víkend a tak je příprava postupně směřována k závodům Českého poháru dorostu a dospělých. Dopoledne byla vycházka z okolí Božího Daru, odpoledne měli malorážkáři poslední střeleckou přípravu (do týmu se přidala i naše sádrařka Lada). Žactvo se věnovalo sportovním hrám.

Po večeři jsme uspořádali úspěšnou vysílačkovou hledací hru dvojic. Zvítězil Lumír, před orlem, papouškem a zajícem.

Luboš

20.srpna 2009

Letní soustředění - Jáchymov 2009 - den třetí.

Nejnáročnější den celého soustředění. Nejprve těsně před ránem rozšířila naše řady Adéla Burdová návratem ze zahraniční dovolené. Po snídani následovalo klubové focení před Drakem Mrakem.

Obrazek

Dopolední trénink plný běhání, a sportovních her - zde je dost fotografií a odpoledne střelecký trénink (zase jsme neudělali žádné foto) se zaměřením k víkendovému závodu Českého poháru doprostu a dosplělých.

Večer grilování a volné sportování - nejoblíbenější hra - TWISTER viz foto.

Luboš

19.srpna 2009

Letní soustředění - Jáchymov 2009 - den druhý.

Pokračování soustředění - dopolední střelecký trénink. Nejsou fotky - nějak se zapomnělo. Odpolení návštěva Aquaparku v Klášterci nad Ohří, večer nejprve drobné opravy a úpravy Draka Mraka , poté běžecký trénink a nějaké hry a soutěže.

Foto pokračuje.

Luboš

18.srpna 2009

Letní soustředění - Jáchymov 2009

Dneším dnem začalo letní přípravné soustředění našich sportovců v jednom z našich tradičních míst přípravy v Jáchymově. Ubytování v pensionu Aloha na Mariánské u Grulichů a většina sportovní přípravy čeká celý tým v biatlonovém areálu Eduard.

Dnes po příjezdu a počáteční aklimatizaci bylo seznámení s areálem, okolím a a úvodní střelecký trénink. Večer proběhl ve znamení sportovních her a houpání na laně.

Několik úvodních fotografií přiloženo.

Luboš

3.srpna 2009

Světový pohár v orientačním biatlonu byl úspěšný.

Víkend 1.-2.8.2009 bude patřit mezi nejvýznamější akce, kterých se Klub biatlonu Jílové zúčastnil a spolupořádal. Ve spolupráci s KOB Děčín a dalšími kamarády z pověření Českého orientačního biatlonu jsme totiž na střelnici a přilehlém okolí v Ludvíkovicích u Děčína pořádali ČEZ - světový pohár v orientačním biatlonu. Na startu se představili jak domácí závodníci z řad biatlonistů a orientačních běžců tak i reprezentanti z Dánska, Švédska, Německa i Slovenska. Finská reprezentace se z důvodu svatby vedoucí závodnice světového poháru Marie Nieminen řádně omluvila.

Obrazek

Z řad členů KB Jílové se krom pořadatelského týmu zúčastnili i závodníci  - Martin a Adam Přibylovi, Lada Nebeská a Tomáš Fúsek.

Obrazek

V sobotu proběhl klasický závod, který se skládal z 3 km lokalizačního běhu následovaný klasickým orientačním během a střelbou vleže a ve stoje po 10 ranách. Zde Martin Přibyl obsadil první místo, Adam Přibyl druhé místo a Lada Nebeská si způsobila zranění nohy a závod nedokončila.
V neděli byl na programu sprint, tj. orientační běh, 5x střelba vleže, orientační běh, 5x střelba ve stoje. Zde oba kluci Přibylovi obsadili první místo a Tomáš Fúsek byl třetí.
Obrazek
Poděkování za výtečné závody patří všem organizátorům z KB Jílové a KOB Děčín, dalším kamarádům a pomocníkům, Lubošovi  a Renatě Cyprichovi za zázemí areálu, sponzorům a partnerům.

Další informace, výsledky a hlavně fotografie najdete postupně na stránkách Českého orientačního biatlonu www.cbo.estranky.cz .