Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

  

22.února 2010


Ples sportovců se blíží.


 

Obrazek

 


Již za necelé dva týdny, konkrétně 6.března 2010 od 20.00 hodin pořádáme v prostorách zámku v Jílovém již třetí Ples sportovců. Zveme tímto ještě jednou všechny naše příznivce, rodiče, kamarády a i ostatní hosty k účasti. Vstupenky pomalu ale jistě mizí. Neváhejte a včas si je zamluvte u mě nebo v předprodeji v lékarně v Jílovém.

 


Luboš 


14.února 2010

Pokračování v Jáchymově a první letošní zimní medaile v biatlonu.


Dostatek sněhu, teploty dosti po nulou a dostatek kvalitních soupeřů - to bylo další kolo Českého poháru v biatlonu dorostu a dospělých, které se konalo v Jáchymově. Naše minivýprava se tentokráte rozdělila na dvě části, jedna se přesunula do místa již v pátek a stihla trénink, druhá se na závody vypravila až v sobotu brzo ráno takřka hned z maturitního plesu.

Sobotní závod byl novým experimentem - soutěží štafet dvojic. Dle atmosféry a názoru některých nebylo to úplě to nejlepší. Náš bratrský tým Martin + Adam Přibylovi zvítězil v druhé rozjížďce závodu dorostenců a celkově to stačilo na velice slušné osmé místo. Adéla Burdová startovala poprvé a se ctí dojela, nakonec však tým postihla diskvalifikace za nedoržení tratě druhou závodnicí. Milan Novotný s kamarádem z Poruby nestačili na mladé kluky a dojeli v závěru pole.

Druhý den byl na programu rychlostní závod. Zde se svého prvního medailového umístění v klasickém biatlonu dočkal Milan Novotný mezi muži B, když dojel na třetím místě a současně získal i I.výkonnostní třídu.

Obrazek

Adam Přibyl zajel svůj standard a obsadil ve své kategorii 11.místo. Závod se vůbec nepovedl Marinovi Přibylovi, který střelecky vyhořel, odjel devět trestných kol a dojel na předposledním místě.

Teď již naše závodníky čekají Mistrovství ČR, která postupně proběhnou v Harrachově. Postup si na tuto soutěž vybojovali - v žactvu Eva Vaňková, Jan Válka a Anna Trpišovská, v dorostu Martin a Adam Přibylovi a v dospělých Milan Novotný.


Luboš


Adolfov hostil lyžařské závody.


 

Zima je v plném proudu a tak jsme s minivýpravou startovali i na tradičních lyžařských závodech v Adlofově. V neděli byl na programu skiatlon a naše klubové barvy se rozhodně neztratily. Martin Přibyl zvítězil ve starších dorostencích, čtvrtá dojela Erika Přibylová v ženách a pro pátá místa si shodně dojeli Jan Válka - ml.dorost a Adam Přibyl v nejlépe obsazeném závodě mezi muži a juniory.


Luboš 


5.února 2010


Zimní olympiáda dětí a mládeže.


Právě jsme se vrátili ze 4.zimní olympády dětí a mládeže, jejímž hositelem byl tentokráte Liberecký kraj. Info o naší účasti připravujeme ... prozatím můžete na www.odm2010.cz

V rámci výpravy Ústeckého kraje jsme měli v této reprezentaci celkem čtyři naše vlastní závodníky, kteří se snažili o co nejlepší výkony. Vzhledem k našim možnostem jsme nečekali nějaké zázraky v boji o čelní umístění, ale přesto jsme si v duchu přáli alespoň jedno podium. Nejblíže tomuto měla právě ve všech svých startech Eva Vaňková, která byla naší nejúspěšnější olympioničkou. V rychlostním závodě klasikou technikou si dojela pro deváté místo a o lepší umístění ji připravila nevydařená první střelecká položka. V závodě s hromadným startem volně se dlouho musela propracovávat přes všechny závodnice protože hned po startu měla kolizi s jinou závodnicí, spadla a vyjížděla na trať úplně poslední. Nakonec to stačilo na jedenácté místo. Našeho nejzkušenějšího závodníka Jana Válku nezastihla olympiáda v optimální formě a to zajména při střelbě a tak i přes velké ambice to dvakrát stačilo na dvacáté místo. Jakub Věchet a Anna Trpišovská toho mají nalyžováno prozatím minimum a tak jejich výkony byly hlavně o dojetí do cíle se ctí. Ve štafetách jsme pak platili daň za mládí a nezkušenost. Přesto byla olympiáda pro nás velkou zkouškou a na další se chceme poprat o ta nejvyšší umístění.

Prozatím pár fotografií, mezi kterými máme s laskavým souhlasem autora i fotografie ze serveru www.ehm.cz .


Luboš