Jdi na obsah Jdi na menu
 


29.září 2008

BIKEBIATLON zalitý sluncem.

Po loňsku, kdy jsme se na BIKEBIATLONU topili v blátě a byla zima, se nám počasí na letošní třetí ročník odvděčilo a tak v sobotu byl nádherný sluneční podzimní den. O to více nás zklamala účast z řad veřejnosti i sponzorských týmů, přestože připravenost soutěže byla plánováná na daleko větší počty. No nic, většina asi dala přednost sobotním procházkám s rodinou popř. výletu, nebo se zalekla náročnosti (?!?) této soutěže.

Obrazek

Poprvé se letos na startu představili sponzorské týmy a rozhodně bojovali do poslední chvíle. Vítězství a největší pohár si nakonec odvezl tým Sunny Sky Fitness Děčín před Plastonem Šluknov a SCA Jílové. I v ostatních kategoriích se rozdělili zajímavé ceny a poháry.

Obrazek

Na závěr této soutěže jsme připravili pro naše členy, pořadatele, kamarády a sponzory malý zahradní raut jako poděkování za aktivní přínos k činnosti našeho klubu a současně k ukončení letošní úspěšné letní sezóny.

Kompletní výsledky najdete v sekci ke stažení, foto v galerii.

Luboš 

29.září 2008

BIKEBIATLON zalitý sluncem.

Po loňsku, kdy jsme se na BIKEBIATLONU topili v blátě a byla zima, se nám počasí na letošní třetí ročník odvděčilo a tak v sobotu byl nádherný sluneční podzimní den. O to více nás zklamala účast z řad veřejnosti i sponzorských týmů, přestože připravenost soutěže byla plánováná na daleko větší počty. No nic, většina asi dala přednost sobotním procházkám s rodinou popř. výletu, nebo se zalekla náročnosti (?!?) této soutěže.

Obrazek

Poprvé se letos na startu představili sponzorské týmy a rozhodně bojovali do poslední chvíle. Vítězství a největší pohár si nakonec odvezl tým Sunny Sky Fitness Děčín před Plastonem Šluknov a SCA Jílové. I v ostatních kategoriích se rozdělili zajímavé ceny a poháry.

Obrazek

Na závěr této soutěže jsme připravili pro naše členy, pořadatele, kamarády a sponzory malý zahradní raut jako poděkování za aktivní přínos k činnosti našeho klubu a současně k ukončení letošní úspěšné letní sezóny.

Kompletní výsledky najdete v sekci ke stažení, foto v galerii.

Luboš 

 

22.září 2008

Letní sezóna ukončena.

Uplynulé dva zářijové víkendy byly ve znamení letních Mistrovství ČR.

Nejprve proběhlo Mistrovství ČR dorostu a dospělých v Jablonci n.N. Zde jsme neplánovali přímo medailové zisky, ale chtěli jsme obstát se ctí a udržet výborné 5.místo v žebříčku dorostu, což se nám podařilo.Gradující formu nejlépe zúročil Michael Hrdlička, který si z Jablonce odvezl sedmé resp.osmé místo. Do desítíky se vešla ještě Kamila Hrdličková , která byla po oba dny na šestém místě mezi juniorkami, které ale byly mnohem méně obsazeny než ostatní kategorie. Adam Přibyl přes zranění z kolečkových lyží bojoval, ale nestačilo to na více než dvě umístění v druhé desítce, kde se taktéž umístil i do SG Jablonec odcházející Ondřej Věchet. Ladu Nebeskou nezastihla soutěž v ideální formě a tak si vytrpěla své, když bojovala v samém závěru pole.

Zima, vlhko, vítr a v pozadí sníh. Tak to vypadalo o týden později na Mistrovství ČR žactva v Břidličné. Sem jsme přijeli s většími ambicemi a chtěli nějakou tu medaili. Prvním sobotním startem byl rychlostní závod, který gradoval nejstaršími kategorie žactva, kde první naši medaili vybojoval Martin Přibyl, který doběhl se ztrátou 2,9 vteřiny na druhém místě. Anda Vlčková obsadila po pokažené druhé střelbě čtvrté místo se ztrátou 10 vteřin na medaili.

Obrazek

Po obědě následovaly tradiční štafety. První ve hře byl náš nejmladší závodník Jakub Věchet, který společně s hochy z Vyškova získal stříbrnou medaili. Žáci B Hans Válka a Dan Pohlreich nakonec k sobě získali žáky z Třebíče a obsadili šesté místo, Alena Šubrtová společně s děvčaty z Litic obsadily páté místo. A přišli naše velké, ale i infarktové chvíle.

Nejprve žáci C . Z loňské mistrovské štafety zůstal jen Martin Přibyl, který štafetu rozbíhal. Nervičky zahrály svou roli a celkově po třech trestných okruzích předával s menší ztrátou na druhém místě. Prostřední úsek absolvoval Tomáš Bier Bírovka, ten naopak udržel své nervy v klidu, absolvoval pouze jedno trestné kolo a předával finišmenovi naší štafety s jednovteřinovým náskokem na prvním místě. Pro závěrečný finiš se nám podařilo do štafety získat Miroslava Lelka z SKP Harrachov a ten naší štafetu podržel. V poslední střelecké položce ve stoje se sice postupně v netrefování střídal s Filipem Kozubem z Břidličné, ale nakonec byl o kousek rychlejší a tento desetivteřinový náskok udržel až do cíle tím jsme získali titul Mistrů ČR.

Obrazek

Žákyně C měli startovat společně s Litickou závodnicí, ale těsně před odjezdem do Břidličné onemocněla Sabina Roďanová a tak jsme hledali uplatnění pro naši nejlepší žákyni Andu Vlčkovou. Místo pro ni se našlo u dívek z SK Rover Praha. Po prvním úseku držela děvčata páté místo, na druhém úseku se posunuly na druhé ovšem s velikou ztrátou na závodnice z Rožnova p.R. Finišmenkou štafety byla právě Anda, která předvedla vynikající běh a střelbu a po druhé střelbě vytáhla štafetu dokonce na vedoucí pozici. Díky vyčerpání však v cílovém finiši podlehla o pouhé čtyři vteřiny a tak společně s SK Rover brala stříbrnou medaili.

V neděli pokračovalo Mistrovství ČR závodem s hromadnými starty ve kterém potvrdili své kvality naši nejstarší, kdy Martin Přibyl obsadil třetí místo a Anda Vlčková po bezchybné střelbě podlehla jen domácí vítězce a získala svou druhou stříbrnou medaili.  

Vyhlašování výsledků v areálu Klubu biatlonu Břidličná v neděli po poledni pro nás bylo tedy jistě příjemným okamžikem.

Fotografie z obou soutěží a celkové hodnocení Českého poháru bude následovat.

Luboš

 

8.září 2008

Další medaile z poháru.

Další dvě medaile z letošních závodů Českého poháru se objevily v naší sbírce po 3.kole žáků  a žákyň v Bystřici pod Hostýnem. Netradiční počasí bez kapky deště připravilo nejprve v sobotu na závody s hromadnými starty poslední letí výheň, kdy teplota šplhala nad třicet stupňů a našim závodníkům příliš nesvědčila. Nejúspěšnější byli ti nejzkušenější Anda Vlčková a Martin Přibyl, kteří shodně obsadili sedmé příčky ve svých kategoriích. V neděli se zatáhlo a na rychlostní závod jsme očekávali tradiční déšť. Ten se však nekonal, ale nám zapršely dvě medaile v podobě třetích míst o tomto víkendu siamských dvojčat Martina a Andy. Nejenom umístění, ale i střelbu měli stejnou.

Luboš  

3.září 2008

3.Jílovský BIKEBIATLON

Letos potřetí pořádáme speciální a atraktivní závod v biatlonu na horských kolech. Závod proběhne poslední zářijovou sobotu 27.9. odpoledne. Letos jsme rozšířili kategorie o soutěž sponzorských týmu a tak je na co se těšit.

Obrazek

Podrobné proposice jsou v sekci ke stažení.

Luboš

1.září 2008

Zakončení prázdnin na krajském přeboru Jílovém.

Nádherné letní počasí v poslední den prázdnin jsme ve většině strávili na našem tréninkově závodním areálu chaty Mír, když jsme byli pořadateli Přeboru Ústerckého kraje v letním biatlonu.

Chtěl bych tímto poděkovat všem, kteří se zúčastnili z řad rodičů, přízvnivců, členů i závodníků a kteří přispěli ke zdarnému průběhu této akce na které nakonec startovalo 46 závodníků ze šesti sportovních organizací.

V dopoledním rychlostním závodě jsme získali 5 vítězství. Odpolední supersprint vyřadil při střelbě takřka všechny sportovce a tak do cíle dorazilo jen torzo ve kterém jsme měli čtveřici vítězných sportovců. Double pro naše barvy získali Ladislav Šubrt v přípravce chlapců a Martin Přibyl mezi žáky C.

Kompletní výsledky jsou v sekci ke stažení.

Luboš