Jdi na obsah Jdi na menu
 


29.září 2009


BIKEBIATLON - domácí přebory.


Letošní čtvrtý ročník BIKEBIATLONU tak trošku připomínal klubové přebory. Přestože bylo nádherné počasí, střelnice a tratě připravené, občerstvení zajištěné, tak se nám nepodařilo vzhledem k velkému množství dalších sportovních aktivit v tento den v našem okolí získat větší počet účastníků. Když to vezmu kolem a kolem, tak kromě nás, závodníků z biatlon klubu DDM Děčín, pár kamarádů a známých, tak startoval pouze jeden závodník, který využil naší pozvánky na internetu. Je to škoda a vážně uvažujeme, zda -li v této soutěži pokračovat i v následujích letech. Ale nechme nářků.

 


Ti co odstartovali, bojovali do poslední chvíle o vítězství ve svých kategoriích. Neminulo nás ani zranění. V hlavní kategorii mužů biatlonistů se náš závodník Milan Novotný postil s kopce tak rychle, že to přehnal a konečný výčet shrnul sám v aktuálním infu ( "Ač to vypadalo hůře, tak mám na dlani dva stehy, oba boky natřené zeleně, koleno a žebra naražené. Rukavice a kraťasy roztržené. Kolo zůstalo v pořádku na příští ročník BIKEBIATLONU") - takže snad kvůli němu uděláme i ten příští pátý ročník.


Výsledky a fotgrafie dodám v průběhu tohoto týdne.


Luboš


 

21.září 2009


Letní sezóna skončila.


Mistrovstvím ČR žactva v letním biatlonu v Letohradě skončila jako tradičně letní sezóna.Cílem naší letošní účasti na M ČR bylo podat co nejlepší umístění i když na medaile jsem si velké ambice nedělali. Závodníi zabojvali a zejména v neděli podali výkony na hranici svých možností. I medailí jsme se nakonec dočkali.


Jakub Věchet vybojoval ve společné štafetě s DDM Děčín (Tomáš Zimola a Michal Stínil) titul Mistrů ČRmezi žáky A. Náš nováček Anna Trpišovská pak ve společné štafetě s děvčaty z SKP Harrachov (Eliška Svobodová a Milena Chlupová) získala bronzovou medaili mezi žákyněmi A.

Obrazek


V individálních výkonech měl nejblíže medailovému umístění Tomáš Bírovka ve svém posledním závodě mezi žáky tj.v nedělním závodě s hromadným startem, kdy mu po střelbě vleže patřila druhá posice, ale tři chyby ve stojce ho odsunuly na desáté místo. Těsně za ním v tomto závodě doběhl Jan Válka, který sice startoval ze slabší druhé vlny, ale přesto dokázal zabodovat v té lepší skupině. Slušné umístění v první polovině pole předvedl v sobotním rychlostním závodě mezi žáky A Jakub Věchet, když obsadil 14.místo.


V rámci závěrečného vyhodnocování výsledků proběhlo i vyhodnovení celoroční soutěže ATEX cupu. Jako klub jsme letos obsadili celkově 6.místo ze 41 hodnocených klubů celé ČR. Mezi dorostem jsme byli dokonce na 5.místě, v žactvu na 10.místě a mezi dospělými na 21.místě. V první desítce se v individuálních žebříčcích se umístili : Adam Přibyl - 3.místo, Martin Přibyl - 4.místo, Lada Nebeská - 8.místo a Tomáš Bírovka - 10.místo.


Luboš


    

15.září 2009


IV.JÍLOVSKÝ BIKEBIATLON

 


Čas opět pokročil a i když letos bylo nějak málo času a už je to za dveřmi - IV.Jílovský BIKEBIATLON se bude konat jako tradičně.


Obrazek


Zveme všechny své členy, kamarády, kamarádky a samozřejmě i ostatní sportovce a zájemci k účasti.

V rubrice propozice najdete detailní informace.

 


Luboš

 

13.září 2009


Třetí místo z Mistrovství ČR i ATEX cupu.


Sportovní areál Břízky v Jablonci n.N. byl tento víkend hostitelem vyvrcholení letní sezóny biatlonu v kategorii dorostu a dospělých. I my jsme byli při tom.


Stále stoupající výkonnost potvrdil Adam Přibyl mezi dorostenci B, který v sobotním závodě s hormadným startem díky slušné střelbě i kvalitnímu běhu obsadil krásné třetí místo.


Obrazek


Ostatním se v sobotu tolik nedařilo a vesměs obsadili umístění ve druhé desítce. V nedělním rychlostním závodě byl naším nejúspěšnějším závodníkem Matrin Přibyl mezi dorostenci A, který obsadil 6.místo a o ještě lepší umístění ho připravila špatná střelba ve stoje. Do první desítky se dostala po bojovném výkonu a slušné střelbě i Lada Nebeská, která startovala po více jak měsíčním výpadku z tréninku a dokončila na deváté pozici. Adam Přibyl tentokráte zastřílele velice špatně a i když běh byl jedním z nejlepších nestačilo to na lepší než 13.místo. Toto místo přidala v neděli i Anna Vlčková mezi dorostenkami A.


V závěrečném hodnocení celosezoní soutěže ATEX cupu pak ještě Adam Přibyl obsadil celkové třetí místo.

Za týden čeká Mistrovství ČR ještě žactvo v Letohradě a pak již bude letošní sezóna ukončena.


Luboš   


7.září 2009


Pokračuje sezóna letního biatlonu.


Je po prázdninách a i pro žactvo začala druhá polovina sezóny letního biatlonu. V kynologickém areálu ve Zruči u Plzně pokračoval třetím kolem Atex cup žactva. Náš tým vzhledem ke krátké vzdálenosti dorazil až v sobotu a to byla možná chyba. Jako tradičně první den závodů nepatřil mezi nejzdařilejší a tak jsme museli věřit, že neděle bude lepší soboty.

To také byla. Hlavně mladší kategorie se vytáhli.Jako první se předvedl Jakub Věchet. Po sobotním propadáku v neděli v rychlstním závodě střílel bezchybně a tak zopakoval své letošní maximum a doběhl na šestém místě. Příjemným překvapením byli naši nováčci v týmu - sourozenci Trpišovských. Zdenda bojoval po oba dva dny jako snad úplně nejmladší a prestože střílel s horší zbraní a ztrácel i běžecky, nikdy nebyl poslední. Jeho sestra Aňa byla ještě větším překvapením. V sobotním závodě s hromadnými starty bez problémů doběhla na střelnici na druhém místě a jenom díky horší zbrani se v pořadí propadla. Zde jsme si pro nedělní závod zahráli vabank - zkusili jsme ji na srovnatelné zbani a náš tah vyšel. Aňa zastřílela za nula, skvěla zaběhla, na vítězku ztratila 22 vteřin, vyběhla si I.výkonostní třídu a tím padem i postup na letošní Mistorvství ČR do Letohradu. GRATULUJEME !!!

V prostředních dívkách se oprati sobotě zlepšila i Eva Vaňková, která z desteti položek nedala pouze jeden a i když to v pořadí neznamenalo velký posun (děvčata v tého kategorii patří mezi nejlepší střelce) i to je velký příslib pro budoucí sezónu v této kategoorii. Nejstarší chlapci většinou zůstali za očekáváním a tak jediný, který zde kvalitně bodoval byl Jan Válka, který se v nedělním rychlostní závodě vešel mezi vlčáky až do první poloviny pole.


Luboš


   

2.září 2009


Oficiální výsledky našich sportovců z MS v orientačním biatlonu.


Sprint :     junioři     8.místo     Adam Přibyl

                              13.místo   Martin Přibyl

                juniorky  5.místo     Adéla Burdová

Klasika :   junioři     9.místo    Adam Přibyl

                               11.místo  Martin Přibyl

                juniorky  5.místo    Adéla Burdová

Štafety : junioři     diskvalifikace Adam a Martin Přibyl ¨

                mix         3.místo   Adéla Burdová + (David Nehasil) - open kategorie

               veteráni  3.místo    Luboš Přibyl + Milan Novotný1.září 2009Bronzová medaile pro KB Jílové z Mistrovství světa.Česká reprezentace orientačního biatlonu ve které závodili i někteří členové našeho klubu se v minulém týdnu od pátku do neděle zúčastnila Mistrovství světa v orientačním biatlonu v belgickém Arlonu.


Po potížích z dopravou způsobenou kolapsem našeho Draka Mraka jsme do místa závodiště dorazili po patnáctihodinové cestě a po několika málo hodinách spánku jsme zahajovali v pátek dopoledne závodem ve sprintu. Mezi juniory startovali Adam Přibyl (8.místo) a  Martin Přibyl (13.místo) a mezi juniorkami s pohmožděným kotníkem Adéla Burdová (5.místo). Na úvod docela spokojenost s výkonem.


Druhý den v sobotu byl na programu nejdelší závod Mistrovství a to klasika. Zde byly výkony podobné, ale do dnešní doby jěště nejsou uzavřeny oficiální výsledky - později upřesníme. V sobotu večer taktéž dorazil další náš člen Milan Novotný, který nám přijel vypomoci s dopravou nazpátek domů, ale současně jsme mu dali možnost startovat v nedělních štafetách. A právě on se podílel na zisku bronzových medailí ve štafetách dvojic pro náš klub.


Nedělení štafety byly poslední velikou šanci pro všechny závodníky na vylepšení umístění. Adéla Burdová startovala společně s letošním vítězem světového poháru z Ludsvíkovic s Davidem Nehasilem ve štafetě dvojic (umístění není ještě známo), Adam a Martin Přibylovi skvěle odběhli i odstříleli mezi juniory a chvíli jim patřilo druhé místo. Pak však došlo k diskvalifikaci za drobné pochybení na jedné orientační kontrole. Veliká škoda. Poslední reprezentační dvojicí mezi veterány byla nově vytvořené dvojice Luboš Přibyl a Milan Novotný a právě tito vybojovali v náročných podmínkách bronzovou medaili.


Obrazek

Návrat domů už probéhal bez větších potíží a v neděli těsně před půlnocí jsme byli všichni doma.


Poděkování patří všem našim účastníkům Mistrovství světa a i ostatním kamarádům z repre družstva za pomoc při organizaci náhradní dopravy.


Konečné výsledky zveřejníme co nejdříve. Pro info - Česká republika má tři tituly Mistrů světa a několik dalších medailí. Další foto najdete i zde.

Luboš       


1.září 2009Smutná zpráva!


22. srpna 2009 ve 22 hodin a 3 minuty skonal po dlouhém cyklu nemocí náš klubový minibus DRAK MRAK.


Obrazek


Při cestě s výběrem České republiky v orientačním biatlonu na Mistrovství světa do Belgie, se začaly projevovat problémy s chodem motoru, který ještě cestou vypověděl službu. Teď stojí na odstavném parkovišti u dálnice A48 poblíž města Koblenz v Německu (asi 500 km od Děčína).


Již není ve finančních možnostech klubu další oprava, která by mu prodloužila život o dalších pár dní.

Drak Mrak věděl kdy má odejít, ale ruce některých nenechavců jej povolali zpět do služby, kterou se snažil splnit co mu síly stačily. Doufám, že si na něj vzpomeneme jen v dobrém.


Adu