Jdi na obsah Jdi na menu
 


23.září 2010


Další medaile z Mistrovství ČR žactva v letním biatlonu.


Nejenom reprezentace v orientačním biatlonu přivezla medaile z Mistrovství světa a náš dorost z Mistrovství ČR, ale i naše žactvo se nedalo zahambit a přivezlo ze Zruče tři medaile.


Obrazek

Konkrétně :


Jan Válka - 3.místo - rychlostní závod

Anna Trpišovská + Eva Vaňková - 2.místo - štafeta

Tereza Henzlová + Natálie Bártová - 3.místo - štafeta


Více v komentáři od trenéra, který se připravuje.

 


Luboš


 

20.září 2010


Adam Přibyl juniorským vícemistrem světa.


Vítr a déšť o víkendu na Mistrovství světa v orientačním biatlonu, které se konalo v
Dánsku přivál dvě cenné medaile i do našeho klubu. V osmnáctičlenné reprezentaci České republiky zde startovali i sportovci našeho klubu : Adam a Martin a Luboš Přibylovi, Adéla Burdová, Milan Novotný a Tomáš Fúsek.


Obrazek


 Mezi 140 závodníky ze sedmi zemí se neztratili a vybojovali pěkná umístění. Hned dvě medaile získal v druhé nejprestižnější kategorii juniorů získal Adam Přibyl. V pátečním sprintu vybojoval bronzovou medaili, když nestačil pouze na Kaleva Ermitse z Estonska a na Mikkela Sorensena z Dánska. V sobotu v nejtěžším závodě, kterým je klasika  se dokonce o jednu příčku posunul výše a získal titul juniorského vícemistra světa , když titul získal Mikkel Sorensen z Dánska a na třetím místě doběhl Frederik Carlsson ze Švédska.


Obrazek

 


V těchto soutěžích obsadil ve stejné kategorii Martin Přibyl 7. a 10.místo. V juniorkách obsadila 6.místo v obou dnech Adéla Burdová, mezi veterány 35 obsadli po oba dny 4.místo Milan Novotný, ve veteránech 40 obsadil Tomáš Fúsek 9. a 8.místo a Lubioš Přibyl , který startoval jen ve sprinut 10.místo.

Poslední den Mistrovství světa byly na pořadu štafety, kde naši zástupci již nezískali žádnou z medailí, ale zůstali těsně po nimy.


Luboš


12.září 2010


Titul v samotném závěru.

Tradičně nevlídné počasí se opět ukázalo v Bystřici pod Hostýnem, která hostila v uplynulém víkendu Mistrovství ČR v letním biatlonu dorostu a dospělých. Chlad a jemný deštík se držel po celý sobotní program, kdy byly na programu rychlostní a štafetové závody. V celku početné pole doplnili navíc v kategorii mladšího dorostu závodníci z Ruska a mezi starším dorostem a juniory byla kompletní zimní reprezentace juniorů, která se zde připravovala na Mistrovství světa, které bude v únoru hostit Nové Město na Moravě. Prvním medailovým úspěchem naší výpravy bylo druhé místo Martina Přibyla v dorostencích A (celkově i s Rusy to bylo 5.místo) v rychlostním závodě. Zde měla blízko k medaili ještě Anna Vlčková, která obsadila 4.místo (s Ruskami 5.místo). I další bojovali a umísťovali se vesměs v první desítce - 7.místo Adam Přibyl a Adéla Burdová, 8.místo Milan Novotný, 9.místo Lada Nebeská a Tomáš Fúsek a 14.místo Tomáš Trpišovský.

Další kov nám cinknul v odpoledních štafetách dvojic, když duo Martin a Adam Přibylovi získali celkově 4.místo, za dvěma reprezentačními štafetami z Letohradu a za ruskými dorostenci, ale v Mistrovstí ČR z toho byl bronz. Ostatní naše štafety tak úspěšné nebyly, zejména střelecky a umisťovaly se v druhé polovině pole.


Neděle, které byla ve znamení posledního závodu M ČR, kterým byl závod s hromadným startem, už počasí trošku vylepšila, již nepršlo a v průběhu závodu se dokonce ukázalo slunce. Naši závodníci postupně bojovali ve svých závodech, ale zůstávali těsně pod stupni vítězů. Teprve poslední závod dorostenek A nám udělal radost, když Anna Vlčková po výtečné střelbě a kvalitním běhu s velkým náskokem zvítězila a  získala titul Mistryně ČR pro rok 2010.


Obrazek

GRATULUJEME !!!


V tomto závodě naopak 6 vteřin od medaile zůstal Martin Přibyl - 4.místo (s Rusy 7.místo), šestá místa patří Adamovi Přibylovi a Adéle Burdové, sedmá byla Lada Nebeská a do desítky se vešel ještě na devátém místě Milan Novotný a Tomáš Trpišovský (s Rusy 12.místo).


V rámci slavnostního vyhlášení výsledků byly vyhodnoceni také vítězové Českého poháru pro rok 2010 a soutěže družstev dorostu a dospělých. Zde na nás čekal další úspěch v podobě poháru za 2.místo v soutěži dorostu, což je historicky naše nejlepší umístění.


Obrazek

Blahopřejeme všem, kdo se na zisku tohoto ocenění podíleli.


Luboš


 

5.září 2010


Měsíc plný Mistrovství začal.


V Letohradě o tomto víkendu začala vrcholit letní sezóna. Proběhla zde první ze soutěží Mistrovství ČR v biatlonu, kterou bylo Mistrovství na kolečkových lyžích.

Náš klub měl mezi elitou z Čech, Slovenska a Ruska zastoupení pouze jedinném závodníkovi a to Martinovi Přibylovi, který bojoval v jedné z nejvíce obsazených kategoríí a to mezi dorostenci B.

Obrazek

V sobotním rychlostním závodě po nevydařené střelbě obsadil celkově 12.místo a v neděli ve stíhačce se mu umístění povedlo o jednu příčku vylepšit.

Seriál Mistrovství pokračuje nyní v Bystřici pod Hostýnem dorostem a dospělými, odkud bychom rádi přivezli i nějaké to medailové umístění.


 

Luboš