Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv komentářů - září 2012

13. září 2012

Mistrovství republiky v letním biatlonu žactva - Jílové

A letošní sezóna je u konce. O minulém víkendu jsme byli pořadateli vrcholu letošní sezóny - mistrovského rychlostního závodu a štafet v sobotu, v neděli pak závodu s hromadným startem.

I přes komplikace vzešlé z posledních týdnů jsme za pomoci našich členů, přátel a příznivců biatlonu v našem okolí, blízkých klubů i Městského úřadu v Jílovém dokázali připravit kvalitní závodiště i zázemí pro všechny účastníky z celé naší republiky.

V sobotním závodě se našim deseti závodníkům příliš nedařila střelba, což se ukázalo i na výsledcích celkového pořadí. Přesto si nemyslím, že bychom jakkoli propadli. Všichni klíčoví závodníci potvrdili svou výkonnost v tomto roce a upevnili si své pozice v celkovém hodnocení žebříčku. Mnozí z nich naopak dokázali svá sobotní umístění zlepšit v nedělním závodě s hromadným startem, a přispěli tak svými body do celkového hodnocení klubů.

Je sice pravda, že jsme chtěli domácí mistrovský závod ozdobit některou z medailí, přesto však děkuji Martinu Nedvědovi, Matoušovi Rychnovskému, Denise Švirlochové, Natálce Bártové, Tereze Henzlové, Zdendovi Trpišovskému, Matěji Řízkovi, Anně Trpišovské, Evě Vaňkové a Vlastovi Stránskému za předvedené výsledky a skvělý přístup k přípravě na závod i závodu samotnému.

Věřím, že se nám do příští sezóny podaří posunout hranice našich sportovních dovedností a fyzické výkonnosti, abychom mohli dále hrdě reprezentovat svůj klub v národních soutěžích.

Současně děkuji a blahopřeji všem členům klubu ke získání čtvrtého místa v celkovém hodnocení za letní sezónu 2012

Nyní nás čeká krátký odpočinek a další příprava na nadcházející zimní sezónu, která naostro začně  první lednový víkend 2013 v areálu v Novém Městě na Moravě jako generálka před Mistrovstvím světa v biatlonu 2013.

Míra