Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv komentářů březen 2012

27.března 2012

Závod místo tréninku.

Místo pondělního běžeckého tréninku malorážkářů jsme se zúčastnili prvního závodu ze seriálu Dolnožlebského běžeckého poháru - Memoriálu Helmuta Lorence. V příjemném jarním podvečeru se na start 3800 metrů dlouhého závodu v Dolní Žlebu postavilo dvacet závodníků, mezi kterými jsme měli svých šest zástupců.

V kvalitně obsazené soutěži bojoval o vítězství Martin Přibyl a přestože nakonec doběhl na třetím místě i on pokořil loňský traťový rekord. V první desítce závodu se pak ještě z našich závodníků umístili Tomáš Trpišovský (7.), Jan Válka (9.) a Lada Nebeská (10.), která zvítězila v kategorii žen a vytvořila i nový ženský traťový rekord.

Luboš 

25.března 2012 

Prvním závodem jara byl běh v Novém Boru.

Jarní běh sídlištěm Západ v Novém Boru zahájil pro nás letošní letní sezónu. I přes různá zranění a onemocnění se zde zúčastnila vcelku početná skupina našich závodníků. Za nádherného slunečného počasí si vítězství připsali Veronika Bártová v přípravce dívek a Lada Nebeská mezi ženami mílařkami. Třetí pozice patřila Martinovi Nedvědovi v nejmladších žácích. Těsně pod medailemi na čtvrtých místech ve svých kategoriích zůstali Miroslav Bárta, Martin Přibyl a Vlastimil Stránský.

img032.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Další víkend čeká žactvo další běžecký závod - Běh Kyselkou v Bílině a na aprílovou neděli zahájí většina našich malorážkářů oficiální sezónu letního biatlonu na tradiční Žižkovské stuze v Praze na Kapslovně.

Luboš 

20.března 2012

Zima skončila, léto začíná.

Přestože ještě ve středu a ve čtvrtek probíhá Mistrovství ČR v biatlonu v kategoriích mužů a žen v Jablonci n.N., pro náš klub skončila zimní sezóna oficiálně tuto sobotu. Na dalším kole Českého poháru v polských Jakuszicích, na těžkém jarním sněhu, jsme měli pouze jedinného zástupce, kterým byl Frank Braatz. Ve své kategorii mužů C obsadil v rychlostním závodě osmé místo, když se mu vůbec nevydařila střelba a do nedělního závodu pak nenastoupil.

100_2527.jpg

Ostatní malorážkáři se pak již raději věnovali přípravě na novou letní sezónu, která zahajuje již za čtrnáct dní na Žižkovské stuze v Prace a tak bylo na nedělním střeleckém tréninku přeplněno.

I žákovské kategorie začínají s postupnou přípravou na sezónu letní, která by měla vyvrcholit v září Mistrovstvím ČR žactva, které se uskuteční na našem domácím závodišti v areálu chaty Mír v Jílovém a kde bychom opět rádi prezentovali co nejlepší výsledky. Vždyť ze dvou Mistrovství ČR, které jsme zde v uplynulých letech pořádali (2002 a 2006) máme celkem tři tituly Mistrů ČR a celkem pět medailí.

Luboš  

11.března 2012

Ples sportovců popáté.

Sobotní večer na zámku v Jílovém byl ve znamení již 5.Plesu sportovců, který jsme zde uspořádali. Hudební skupina Garence zde hrála pro všechny účastníky letos poprvé a určitě slavila úspěch. Zajímavé bylo i vystoupení nejprve tanečnic z Jílového s vystoupeními ZUMBA MIX a STEP DANCE a pozdně večerní vystoupení členky Severočeského divadla opery a baletu Elišky Černohlávkové s názvem MADEMIOSELLE.100_5933.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Mezi atrakce patřila i tombola a slosovní hlavních cen, za něž patří dík všem partnerům, sponzorům, členům i kamarádům, kteří se na jejich zajištění podíleli.

Ve fotoalbu naleznete netříděný přehled fotografií z tohoto večera.

Luboš 

 

5.března 2012

S Drakem do Jablonce.

Prvním výjezdem našeho Draka po větší indispozici způsobené prasklou hlavou motoru bylo Mistrovství ČR dorostu, juniorů a veteránů v Jabloncin.N. Vzhledem k letošnímu minimu naježděných kilometrů na sněhu jsme neočekávali nějaké převratné výkony. Ve finále nám nakonec startovali jen tři závodníci, kteří byli kvalifikováni.

100_5602a.jpg100_5628.jpg

 

 

 

 

 

 

Nejlepšími umístěními pak bylo šesté místo Františka Rychnovského mezi muži B a 12.místo Martina Přibyla v nedělní stíhačce mezi juniory. Posledním závodem letošní zimy pak bude závod Českého poháru z polských Jakuszicích v polovině března.

Luboš