Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv komentářů červen 2011

26.června 2011

Medailová sbírka z Bystřice pod Hostýnem.

Přestože  jsme odjeli na 2.kolo Českého poháru v letním biatlonu do Bystřice pod Hostýnem oslabeni o tři závodnice a v soutěži družstev to určitě pocítíme, v jednotlivcích jsme určitě zabodovali.

V sobotních závodech s hromadnými starty nejprve získala bronz Lada Nebeská mezi juniorkami, pak se předvedl v nejlepším světle Martin Přibyl a svým vítězstvím nenechal nikoho na pochybách, že je vedoucím závodníkem žebříčku dorostenců B a úspěch sobotního dne doplnila svou první velkou individuální medailí Aňa Trpišovská, když mezi žákyněmi B obsadila třetí místo. Těsně pod medailemi zůstal mezi muži B Milan Novotný, kde mu ještě sekundoval na 7.místě Tomáš Fúsek. Do desítky se v sobotním závodě ještě vešel Adam Přibyl mezi juniory, když obsadil 9.místo.

Jestliže sobotní výsledky dopadly dobře, tak nedělní výsledky rychlostního závodu byly ještě lepší. Martin Přibyl pokračoval ve své sérii a opět s přehledem zvítězil, Milan Novotný získal stříbro a Adam Přibyl bronz. Pátá místa pak patřila Ladě Nebeské a Anně Trpišovské a do desítky se ještě prosadil na devátém místě Jan Válka mezi dorostenci A.

Je potěšitelné, že všichni naši sportovci zabojovali a takřka všichni si vylepšili své letošní maximum a že se o medaile pro náš klub zasloužilo celkem pět sportovců, kteří jsou současně v aktuálních celostátních žebříčcích svých kategorií mezi nejlepšími třemi.

Blíží se prázdniny a pro žákovské kategorie je první měsíc volnější. Ne tak pro kategorie dorostu a dospělých. Ty již za čtrnáct dnů čeká Mistrovství ČR v letním biatlonu ve Starém Městě pod Landštejnem, kde budou chtít bojovat o pocty nejvyšší, pro juniorské kategorie je to zároveň nominační závod pro start na Mistrovství Evropy v italském Martellu, které proběhne v druhé polovině července.

V srpnu je pak na pořadu soustředění ve Starém Městě pod Landštejem, pro část účast na Mistrovství světa v orientačním biatlonu tamtéž, výběr závodníků se zúčastní závodů ve slovenské Predajné a na konci prázdnin se všichni sportovci sejdou společně na dalším kole Českého poháru v Letohradě.

Luboš

   

22.června 2011

Poslední regionální závody v Ludvíkovicích.

Biatlonový klub DDM Děčín pořádal před letními prázdninami poslední regionální závody v letním biatlonu na střelnici v Ludvíkovicích. Proměnlivé víkendové počasí však bylo milostivé a tak větší deštivá sprška přišla až v neděli po posledním závodě.

Závodů se zúčastnily všechny kluby Ústeckého kraje, protože tato soutěž byla  zaroveň Přeborem Ústeckého kraje a dále závodníci ze Strakonic, Manušic a Roveru Praha.

Naše účast byla jako tradičně nejpočetnější i když každý den v jiném obsazení. Tituly Přeborníků kraje pro náš klub získali : Martin Nedvěd, Natálie Bártová, Jan Válka, Dan Pohlreich, Adam Přibyl, Lada Nebeská, Kamila Hoisová, Miroslav Bárta, David Nehasil a Tomáš Fúsek. 

Luboš

19.června 2011

Další sňatek v biatlonové rodině.

S sobotu 18.června 2011 si v Praze v Pelleově vile řekli své ano Jan Hugo Novák z SK Rover Praha a Mirka Špácová ze Střelky Brno.

100_3259.jpg

Blahopřejeme a přejeme krásnou cestu životem.

Kamarádi z KB Jílové

6.června 2011

Třikrát stříbro a nakonec i titul.

Nové Město na Moravě přívítalo za takřka letního počasí více než tři stovky účastníků 1.kola Českého poháru v letním biatlonu, mezi kterými bylo i dvanáct našich sportovců ve všech věkových kategoriích.Pro vysokoškoláky byly tyto závody současně akademickým mistrovstvím ČR.

V sobotu se nejprve v rychlostním závodě představili závodníci z malorážkou a odpoledne pak po krátké letní bouřce závodili žákovské kategorie. I přes velikou konkurenci se našim sportovcům povětšinou dařilo. Stříbrné medaile získali Martin Přibyl mezi dorostenci B a Lada Nebeská mezi juniorkami, která současně získala bronzovou medaili mezi akademičkami. Velké množství pátých míst pak přidali Adéla Burdová, Sabina Roďanová, Anna Trpišovská a Milan Novotný.

100_3212.jpg

Nedělní vytrvalostní závod byl vzhledem k velkým poryvům větru spíše sázkou do loterie a to zejména  v malorážkových kategoriích. Stříbrnou medaili obhájil a mezi českými závodníky byl dokonce nejlepší Martin Přibyl, když nestačil pouze na jednoho závodníka ze Slovenska. Lada Nebeská si sice vinou špatné střelby pohoršila na čtvrté místo, ale vzhledem k tomu, že se akademické tituly udělovali tentokráte samostatně mezi ženami i mezi juniorkami získala tak titul juniorské akademické mistryně ČR. Pátou pozici se po sobotě podařilo uhájit ještě Sabině Roďanové mezi dorostenkami B a Anně Trpišovské mezi žákyněmi B. V první desitce svých kategorií se ještě objevili - Adam Přibyl a Adéla Burdová - oba 9.místo a Jan Válka a Milan Novotný - oba 10.místo.

Ostatní naši sportovci se sice nedostali mezi nejlepší, ale přesto bojovali v rámci svých nejlepších možností. Je jenom škoda, že nám v každém kolektivu (žactvo, dorost, dospělí) chybí po jednom sportovci do bodování Českého poháru, protože pak bychom mohli bojovat o nejyšší příčky. Po 1.kole jsme prozatím v celkovém hodnocení mezi čtyřiceti kluby celé ČR na pátém místě a v kolektivech dorostu dokonce čtvrtí.

Luboš