Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv komentářů červen 2012

25.června 2012

Nominace na Mistrovství ČR

Na základě sportovních výsledků se na Mistrovství ČR v letním biatlonu dorostu a dospělých 14.-15.července 2012 v Letohradě nominovali tito naši sportovci :

MVT        -   Martin Přibyl, Lada Nebeská

I.VT         -   Milan Novotný, František Rychnovský, Tomáš Fúsek, Adam Přibyl

na body  -  Adéla Burdová, Zdeňka Švirlochová, Jan Válka, Igor Gálus a Tomáš Trpišovský

 

25.června 2012

V  Bystřici se nám daří.

 

Druhé kolo Českého poháru hostila jako už po mnoho let Bystřice pod Hostýnem. Závody v této lokalitě se nám tradičně daří a patří mezi naše oblíbené závodiště. Jestliže jsme v loňské sezóně odtud přivezli šest medailí, letos se nám to povedlo navýšit ještě o dvě.

100_6453.jpg

Zlatý double si zde po loňsku zopakoval Martin Přibyl, tentokrát mezi juniory a nenechal nikoho na pochybách, že se chce nominovat na letošní Mistrovství Evropy do slovenského Osrblie. Dvě bronzové mezi juniorkami patřily Ladě Nebeské a je jen škoda nevydařené střelby, protože to mohlo být ještě lepší. I ona ještě bude bojovat o nominaci na červencové Mistrovství Evropy. Další dvě bronzové medaile přidal i Tomáš Fúsek mezi muži C a i on potvrdil, že chce bojovat o nejlepší medailové příčky na nadcházejícím Mistrovství ČR v Letohradě. Po bronzové medaili pak ještě přidala žákyně C Eva Vaňková a muž B Milan Novotný.

Vzestupná tendence ve výkonech se projevila i u dalších našich sportovců. Těsně pod stupni zůstali v nedělním rychlostním závodě Natálka Bártová (žákyně B) a František Rychnovský (muži B). Tomu na třetího Milana Novotného scházelo dokonce jen 0,7 vteřiny a na druhé místo 0,8 vteřiny. Šestá místa pak patřila Áňě Trpišovské (žákyně C) a Adéle Burdové (juniorky). Svým výkonem potěšila i Zdeňka Švirlochová, která si vyběhla jako další z našich sportovců postup na Mistrovství ČR.

Luboš 

17.června 2012

Ludvíkovice v naší režii.

Tropické letní počasí bylo hlavní kulisou regionálních závodů v letním biatlonu, které pořádal děčínský klub v Ludvíkovicích. Jako největší klub v kraji jsme se nenechali zahanbit a na start se postavilo 26 našich závodníků, což byla polovina všech zúčastněných. V rychlostním závodě jsme z 15-ti kategorií brali vítězství v osmi - konkrétně Verča Bártová, Matouš Rychnovský, Natka Bártová, Áňa Trpišovská, Vlasta Stránský, Lada Nebeská, Míra Bárta a Adam Přibyl.

 

100_6268.jpg

 

Jako druhý byl na programu vložený závod čtyřčlenných štafet, kde si všichni mohli vyzkoušet štafetovou střelbu. Z osmi štafet bylo našich celkem pět a na bednu se prosadili jako vítězové Natka, Áňa, Adu a Milan a hned za nimy na druhém místě Vlasta, Dan, Lada a Tomášovi st.

Luboš 

9. června 2012

Cyklovýlet po okolí Jílového

Protože se o tomto víkendu neúčastníme žádných soutěží, rozhodli jsme se pro společný cyklovýlet. Počasí bylo optimální a nic nám nebránilo vyrazit z Jílového, přes "Horňák" (Horní Jílové) ... až cestou necestou stále vzhůru do míst, kde mnozí z nás  dříve nebyli. Ač bylo počáteční stoupání náročné, všichni jej dokázali překonat a s rostoucí nadmořskou výškou dostávala celá tlupa lepší a lepší náladu. Z nejvyššího bodu (Javorský vrch - 617 m. n. m.) jsme po místních cestách zase pomalu klesali do Jílového. Nakonec nikomu ani nevadilo, že skutečným cílem tohoto výletu bylo posílit naše nohy a zapracovat na vytrvalosti. Díky všem, kteří jeli, bylo to báječné.

Míra                    cyklovylet-po-okoli020.jpg

 

4.června 2012

Hlavní část letní sezóny začala.

Letos již podruhé jsme zavítali na jih Čech do naší oblíbené destinace Starého Města pod Landštejnem. Místní klub zde tentokáte pořádal 1.kolo Českého poháru v letním biatlonu pro všechny kategorie od žactva po veterány. Prezentovalo se zde více než 300 sportovců , mezi kterými nechybělo ani 19 našich zástupců.

Prvním závodem byl sobotní vytrvalostní závod ve kterém se nejdříve ukázaly malorážky. Vzhledem k silným větrným poryvům se celé startovní pole dost trápilo se střelbou, což se nevyhnulo ani našemu týmu. Nejlepší střelbu z našich závodníků nakonec předvedla Lada Nebeská, která ve svém závodě obsadila třetí místo. Těsně pod stupni vítězů zůstali Tomáš Fúsek na 4.místě a Milan Novotný s Martinem Přibylem, kteří shodně obsadili 5.místo ve svých kategoriích. Do desítky se ještě v nabitých kategoriích vešli Eva Vaňková (7.místo), František Rychnovský a Jan Válka (oba 8.místo), Áňa Trpišovská (9.místo) a Vlasta Stránský a Natka Bártová (oba 10.místo).

100_6254.jpg

V neděli byl na programu rychlostní závod. Větrné poryvy se uklidnily a střelba, zejména u malorážky se zlepšila. První letošní vítězství z Českého poháru pro náš klub si v deštivém závodě připsal Tomáš Fúsek mezi muži C. Stříbro po zlepšeném běžeckém výkonu patřilo Martinovi Přibylovi mezi juniory a svůj sobotní bronz obhájila Lada Nebeská mezi juniorkami, když na vítězství jí scházelo pouhých jedenáct vteřin. Do desítky ještě patřili Milan Novotný (5.místo), Áňa Trpišovská (6.místo), Eva Vaňková a Jan Válka (7.místo) a Dan Pohlreich (10.místo).

I ostatní naši závodníci podali bojovné výkony. Vyzdvihout lze 16.místo letošního nováčka Matěje Řízka v sobotním závodě v nejsilněji obsazené kategorii žáků B (38 závodníků), Terezu Henzlovou za nejlepší střelbu z našich závodníků (za celý víkend minula pouze jednou) a i první nulovou střelbu dalšího našeho nováčka Matouše Rychnovského.

Teď naše závodníky čeká za čtrnáct dní regionální závod v Ludvíkovicích a hned týden nato další ostrý start na 2.kole Českého poháru v Bystřici pod Hostýnem.

Luboš