Jdi na obsah Jdi na menu

Archiv komentářů červenec 2011

24.července 2011

Máme medaili z Mistrovství Evropy.

Dnešními závody štafet bylo ukončeno Mistrovství Evropy v letním biatlonu v Italském Martellu. Pro Český národní tým tato soutěž dopadla velmi dobře, když získal celkem šest madailí a o to potěšitelné je že na jedné se podílela i naše závédnice Lada Nebeská.

Na letošním ME jsme od dob Mirka Bárty měli poprvé své reprezentanty. Adam Přibyl a Lada Nebeská startující v juniorských kategoriích odjeli do Itálie získávat hlavně zkušenosti a snažit se o co nejlepší výsledek. To se jim myslím podařilo měrou vrchovatou. Adam si po dlouhé době vylepšil střelbu (střelecky se zařadil do desítky nejlepších) a obsadil ve svých dvou závodech 23. resp. 25.místo. Ladě se v individuálních závodech tolik střelecky nedařilo a obsadila 15. resp.17.místo. Vše si však vynahradila ve štavetovémzávodě juniorských mixů, kde dobře zastřílela a i ona měla velký podíl na zisku bronzové medaile pro Českou republiku.

G R A T U L U J E M E  ! ! !

P.S.: Fotografie přímo z ME snad naši závodníci dovezou.

Luboš

13.července 2011

Budeme mít své zástupce na ME.

Na základě schválené nominace výborem ČSB budeme mít na nadcházejícím Mistrovství Evropy v letním biatlonu v italském Martellu ve dnech 20.-24.7. 2011 zastoupení v juniorských kategoriích.
Reprezentovat ČR budou Lada Nebeská a Adam Přibyl.

Budeme jim držet palce k co nejlepším výkonům. Aktuální informace a výsledky budou k dispozici na stránkách ME.

Luboš

10.července 2011

Mistrovství ČR v letním biatlonu podruhé.

Komentář prvního dne jsem dopsal krátce před půlnocí a hned po ní to opravdu začalo. Blesky, hromy, dešťové přívaly spojené s velkými poryvy větru nás nenechaly moc spát . Náš stan i přístřešek ale vše vydržely a brzy po ránu nás již uvítalo slunce a další parný letní den. Jestliže my jsme krom nevyspalosti zvládli noční bouři bez úhony, ne tak závodiště v areálu. Odplavený čerstně navozený písek z tratí, podmáčený hlavní areál a zejména totálně zničený velký stan, který sloužil jako zázemí pro závodníky a občerstvovací zařízení. Toto vše působilo domácím pořadatelům veliké chmury, ale přesto se pokračovalo v plánovaném programu.

Na pořadu dne byly závody s hromadnými starty. Tentokrát jsme medailově nebyli tak uspěšní jako v sobotním dni. Svou medailovou sbírku dokompletovala Lada Nebeská, když  napínavém souboji do posledních metrů obsadila pátou pozici. V redukovaném českém pořadí to však stačilo na bronzovou medaili. První dvě místa si odvážely reprezentantky Německa, pro které to byla poslední příprava před nadcházejícím Mistrovství Evropy.

Ostatní naši závodníci na medaili dnes nedosáhli,ale přesto dosáhli slušných výsledků. Martin Přibyl doběhl na 5.místě, Adam Přibyl na 6.místě (reudovaně dokonce na 4.místě), Sabina Roďanová byla také šestá, Jan Válka byl osmý a Frank Braatz byl devátý. Smůlu měl dnes pouze Tomáš Trpišovský, který závod rozběhl také na hranici první desítky, ovšem v předposledním kole si vymknul nohu a musel odsoupit.

Mistrovství ČR bylo současně i posledním nominačním závodem pro juniorské a seniorské kategorie pro start na Mistrovství Evropy v italském Martellu. Definitivní nominaci schválí výbor ČSB v pondělí a tak doufáme, že se proadí i někteří z našich sportovců.

Luboš

9.července 2011

Mistrovství ČR v letním biatlonu poprvé.

Je sobota pozdě večer, po horoucím letním dni, náročném večeru a za svitu blesků a před nadcházející bouřkou usedám v Bikebaru k notebooku a znovu si přehrávám dnešní soutěžní den. Ano dnes se ve Starém Městě pod Landštejnem začaly první soutěže MIstrovství ČR v letním biatlonu dorostu a dospělých. I náš tým, i když částečně oslabený, sem přijel bojovat o pocty nejvyšší i si užít pěkný víkend ve zdejším prostředí. Tomu bylo i připraveno naše vybavení, když jsme po letech opět spali všichni společně ve stanu. Tedy našem malém hangáru doplněném dále super markýzou na Drakovi II, což nám umožňovalo sezení i grilování i v deštivém počasí.

Ale vraťme se k vlastním soutěžím. Prvním závodem dne byl sprint. Již v tomto závodě jsme navázali na naši víceletou nepřetržitou šňůru (od roku 2006) zisku mistrovských titulů. Tentokrát titul Mistryně ČR vybojovala Lada Nebeská, pro kterou to již byl celkově pátý titul v kariéře, nepočítaje v to titul akademické mistryně ze začátku letní sezóny. V kategorii juniorek doběhla sice na druhém místě za reprezentantkou Německa, ale jako první české závodnici ji právem patřil letošní titul ve sprintu, o který se postarala jak dobrým během, tak i výtečnou střelbou (1 0). Mezi dorostenci B patřil mezi favority Martin Přibyl, kterému se sice nevydařila střelba úplně ideálně, ale přesto to stačilo na medailové třetí místo. Ostatní závodníci sice na medaile nedosáhli, ale bojovali statečně. Adam Přibyl obsadil 9.místo mezi juniory a v redukovaném českém pořadí to bylo dokonce 5.místo, Sabina Roďanová v dorostenkách B obsadila 7.místo, Jan Válka v dorostencích A 9.místo, Frank Braatz v mužích C 10.místo a Tomáš Trpišovský v dorostencích B 11.místo, ale i on si zalouží pochvalu zejména za nulovou střelbu ve stojkové položce.

Odpoledne byl na programu Mistrovský závod štafet dvojic a i zde jsme se dočkali medailí. Martin Přibyl společně z Mírou Lelkem z SG Jablonec n.N. obsadili druhou pozici mezi dorostenci, totéž umístění získala i Lada Nebeská společně s Monikou Blinkovou z Rožnova mezi ženami. Potěšitelné ještě bylo umístění další dorostenecké dvojice Tomáš Trpišovský a Jan Válka, která dosáhla na šesté místo.

Tolik první dějství ze Starého Města pod Landštejnem. Pokračování zítra a snad i fotografie.