Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv komentářů červenec 2012

30.července 2012

Těžký souboj s profesionály.

Včera pozdě večer se vrátila naše výprava z Mistrovství Evropy v letním biatlonu, které proběhlo na Slovensku v Osrblie. Oproti loňskému roku, kdy česká výprava přivezla z italského Martellu několik medailí včetně dvou titulů mistryně Evropy Pavly Schorné a kdy do našeho klubu přivezla bronz za štafetu Lada Nebeská, letos náš tým vyšel medailově naprázdno. Konkurence v letošním roce byla obrovská, na startu se představili závodníci 12-ti států a ve většině týmů startovali profesionální sportovci četně olympijské vítězky Anastazie Kuzminové ze Slovenska. Český výběr složený z převážně amatérských sportovců tak měl těžkou pozici. Nejlépe se individuálně dařilo Pavle Schorné, která obsadila čtvrté resp.šestéé místo a čtvrté místo si připsala i smíšená štafeta mužů a žen.

Náš klub na Mistrovství Evropy reprezentovali Lada Nebeská a Martin Přibyl. V pátečním sprintu nevyšla Martinovi Přibylovi ideálně střelba a šest trestných kol ho zařadilo na 31.místo. Lada Nebeská i přes celkem slušnou střelbu obsadila 24.místo. Sobotní stíhací závod přinesl zlepšení ve střelbě Martina Přibyla a ten se tak posunul na 26.místo. Lada Nebeská se ve stíhačce postupně posunovala pořadím vzhůru, ale zdravotní kolaps ji donutil po třetí střelbě ze závodu odsoupit. Do nedělní smíšená juniorské štafety pak nastpoupili oba naši reprezentanti. Lada vzhledem ke zdravotním obtížím měla za úkol doběhnout svůj úsek a to splnila. Martin pak předvedl svůj nejlepší výkon na Slovensku, když v celém závodě jen dvakrát dobíjel a celkově měl třetí nejlepší čas mezi juniory, přičemž v porovnání s muži byl pátý a porazil by tím i slovenské biatlonové reprezentanty Matiaška a Kazára. Nakonec česká juniorská štafeta ve složení Jurčová, Nebeská, Přibyl, Krupčík obsadila 6.místo. 

Mistrovství Evropy je tedy za námi. Za odvedené výkony je potřeba našim reprezentantům poděkovat. Od dalším osudu letního biatlonu na mezinárodní scéně se nyní bude rozhodovat na kongresu federace IBU v září a musíme věřit, že i v budoucnu budeme mít své reprezentanty na takovýchto soutěžích.

Fotogalerie z Osrblie se objeví v nejbližších dnech.

Luboš

 

26.července.2012

Mistrovství Evropy v letním biatlonu zahajuje.

ome.jpgDnešními oficiálními tréninky zahajuje ve slovenském Osrblie otevřené Mistrovství Evropy v letním biatlonu. Podle informací z místa konání je přihlášeno více než 160 závodníků ze 12-ti států včetně exotických zemí jako je Keňa a Taiwan. Česká republika tradičně vyslala i svou reprezentační výpravu a letos se nám podařilo, že z našeho klubu máme největší zastoupení. V juniorských kategoriích budou startovat naši Martin Přibyl a Lada Nebeská a jako asistent trenéra je přítomen Adam Přibyl.

V soutěžním programu je na pořadu v pátek sprint, v sobotu stíhací závod a v neděli štafety mix. Přejeme všem našim reprezentantům hodně úspěchů a s jednotlivými výsledky Vás budeme postupně seznamovat.

Luboš  

 

 

22.července 2012

IBU Cup pokračoval na Slovensku.

Ve slovenském Osrblie pokračovalo druhé kolo IBU Cupu v letním biatlonu. Po úspěšném vystoupení našich reprezentantů v polských Dusznikách nás reprezenzoval v kategorii juniorů pouze Martin Přibyl. Oproti Polsku došlo ke zkvalitnění závodního pole, na startu přibyli závodníci Ruska, Uzbekistánu, Kazachstánu a Keni a tak konkurence veliká. Martin věkově patřil k nejmladším a nejspíše ho i trošku trápila tréma velké soutěže. V rychlostním závodě obsadil po pádu na trestném kole 20.místo a ve stíhacím závodě i díky přirážce za jedno neodběhnuté kolo 22.místo. 

Věříme, že si vybral všechnu smůlu a v příštím týdnu na Mistrovství Evropy, které také proběhne v Osrblie budou jeho výkony lepší. Na tuto soutěž se k němu přidá další reprezentantka našeho klubu a aktuální mistryně ČR Lada Nebeská. 

Luboš 

16.července 2012

Nominace na Mistrovství Evropy.

Na základě výborných výsledků byli z našeho klubu nominováni na nadcházející Mistrovství Evropy v letním biatlonu ve slovenském Osrblie v kategorii juniorů Martin Přibyl a v kategorii juniorek Lada Nebeská. Martin Přibyl se ještě navíc  zúčastní jako vítěz žebříčku II.kola IBU Cupu, které proběhne tamtéž těsně před Mistrovstvím Evropy. Oběma našim reprezentantům přejeme na těchto soutěžích hodně sportovních úspěchů.

Luboš

15.července 2012

Obhajoba se podařila.

Přesně před rokem získala na Mistrovství ČR v letním biatlonu v kategori juniorek ve sprintu ve Starém Městě pod Landštejnem svůj pátý mistrovský individuální titul. Tuto sobotu v Letohradě své loňské vítězství zopakovala a prodloužila tak naši nepřetržitou šňůru zisku letních mistrovských titulů, která trvá již od roku 2006.

B L A H O P Ř E J E M E  L A D Ě   N E B E S K É   ! ! !

100_6585.jpg

Letošního Mistrovství ČR v letním biatlonu dorostu a dospělých jsme se zúčastnili v početné výpravě jedenácti našich reprezentantů. Konkurence však byla velice těžká, protože se na startu představilo 160 nejlepších závodníků včetně našich juniorských zimních reprezentačních výběrů.

V sobotním sprintu se nedařilo jen Ladě, ale i dalším našim závodníkům. Mezi nejstaršími muži bojoval až do posledních metrů o titul i Tomáš Fúsek, v posledním kole však podlehl mohhutnému finiši nejzkušenějšímu závodníkovi a držiteli 38 mistrovských titulů Josefovi Vavřičkovi z Karviné a obsadil tak druhé místo. Junioři měli ve své katagorii nejsilnější obsazení, když se zde představila většina členů juniorského zimního reprezentačního výběru. Jedinným,kdo se mezi tyto takřka profesionály dokázal dostat byl Martin Přibyl, který obsadil páté místo. Adam Přibyl pak doběhl na 12.místě a Tomáš Trpišovský obsadil 14.místo. Mezi muži B jsme měli také svá tři želízka, ale v nabité konkukerci bylo těžké se prosadit. Milan Novotný obsadil osmé místo, Igor Gálus 10.místo a František Rychnovský doběhl patnáctý. Svůj první start na Mistrovství ČR proměnila Zdeňka Švirlochová v jedenácté místo mezi ženami B. Nedařilo se Janu Válkovi mezi dorostenci B, když zaostal zejména v běžecké části. To si však vynahradil v odpolední štafetě dvojic, když společně se Štěpánem Janíčkem z Třebíče získal třetí naší medaili  z tohoto Mistrovství za třetí místo. Ostatní naši závodníci ve štafetách v nabité konkurenci na medailové pozice nedosáhli.

V neděli byl pak na pořadu stíhací závod. Ne všem našim sportovcům vyšel podle představ a v neděli nám medaile necinkla. Nejlépe dopadl Martin Přibyl, který se posunul na 4.místo. Z medailové pozice spadl na páté místo v poslední střelecké položce Tomáš Fúsek. Lada Nebeská nebyla v optimálním rozpoložení a i špatná střelba ji odsoudila na sedmé místo. Osmou pozici obhájil Milan Novotný, Igor Gálus se posunul na deváté místo a František Rychnovský zaznamenal posun na 12.místo. Adam Přibyl také obhájil 12.místo. Ostatní naši se hůře porovnali s atmosférou stíhacího závodu a skončili v závěru startovního pole.

Celkově lze naše vystoupení na Mistrovství ČR hodnotit pozitivně a všem našim sportovcům chceme tímto poděkovat za odvedené výkony.

Luboš  

7.července 2012

Lada Nebeská v IBU Cupu třetí.

Jako jedinní zástupci České republiky se zúčastnil náš juniorský výběr 1.IBU Cupu v letním 100_6541.jpgbiatlonu v polských Dusznikách. Za účasti reprezentantů Polska, Slovenska, Ukrajiny, Německa, Dánska a naší mini výpravy reprezentující Česko proběhl v sobotu v tropickém letním počasí sprint. V kategorii juniorů obsadil Adam Přibyl, který se pomalu vrací do plné sportovní výkonnosti po operaci kolene, 17.místo. Martin Přibyl pak v premiérovém mezinárodním startu jako jeden z nejmladších juniorů obsadil výborné 10.místo. V odpoledním programu pak Lada Nebeská předvedla velmi dobrou střelbu a ta ji vynesla na medailovou třetí pozici hned za závodnicemi z Německa.

B L A H O P Ř E J E M E  ! ! !

V neděli pak pokračoval IBU Cup stíhačkou. Zde se díky velmi dobré střelbě na prvních třech položkách propracoval Martin Přibyl z desáté pozice na třetí. Nejspíše technickým problémem s municí však čtvrtá střelba totálně nevyšla a Martin nakonec vybojoval 8.místo. Lada Nebeská po výborné sobotní střelbě startovala do stíhačky ze třetí pozice, ale dnes střelba nevyšla a celkově to stačilo také na 8.místo. Adam se pak celým závodem protrápil a v celkovém pořadí se neposunul vzhůru.

Luboš

3.července 2012

Prázdniny jsou tady.

Tak jsme se konečně dočkali letních prázdnin.

Přejeme všem aby si užili co nejvíce krásných dní léta na různých zájezdech, výletech, táborech a dovolených.

img_3746.jpg

Nezapomínejme však ani na naše sportovní aktivity. O prázdninách a hned po nich nás čeká velká porce akcí, které jsou povětšinou vrcholem naší letošní sezóny.

Červenec je důležitý zajména pro malorážkáře, kdy většinu čeká Mistrovství ČR, dále někteří naši sportovci v juniorských kategoriích bojují o start na mezinárodní soutěže IBUcupu a na Mistrovství Evropy.

V srpnu pak většinu našich členů čeká přípravné soustředění ve Starém Městě pod Landštejnem, hned po něm specialisté na orientační biatlon odjíždí na Mistrovství světa do Estonska a na konci srpna pak čeká celý náš tým další kolo Českého poháru v Jáchymově.

Začátek září pak přináší do Jílového vrchol v podobě Mistrovství ČR v letním biatlonu žactva, kde bychom chtěli uspět jak na poli sportovním, tak i na poli pořadatelském.

Letní sezóna je prozatím dobře rozjetá, v celostátním žebříčku Českého poháru v držíme skvělou třetí pozici a kategorii dospělých jsme dokonce druzí. Věřím, že pro úspěšné završení uděláme maximum.

Luboš