Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv komentářů duben 2011

18.dubna 2011

 

První letošní orientační biatlon.

Již po čtvrté jsme organizovali pro kamarády a další sportovce v rámci soutěže KOBáčku závod v orientačním biatlonu ze vzduchových pušek. V prostoru Arnoltice, Růžová, Bynovec jsme připravili nejdelší disciplínu klasiku, která byla postavena v duchu blížícího se Mistrovství světa.

Vzhledem k pořadatelství závodu se za naše barvy na start postavil jen Hans Válka, který bojoval v kategorii juniorů. ostatní se podíleli buď na organizaci závodu nabo se účastnili školení trenérů v Novém Městě na Moravě.

Soutěž proběhla bez problémů a s kladným hodnocením. Výsledky najdete zde. Fotodokumentaci se snažíme získat.

Luboš

10. dubna 2011

I děcka si už letos zazávodila

 

V sobotu 9. dubna jsme se rozjeli též na letošní první závod dětských kategorií – jako tradičně do Kadaně, jako tradičně na úvodní malý závod, netradičně však do nové lokality.

Dopoledne jsme absolvovali rychlostní závod. Stejně jako dospělákům, i nám foukal silný vítr, který ovlivnil střelby všech závodníků. Proto jsme postavili důraz především na naší slabinu, kterou je běžecký výkon. Všichni závodníci dostali instukce k běžecké taktice, všichni se jimi řídili a snažili se je splnit.Celkově nejpříjemnějších výsledků dosáhli svými vítězstvími v rychlostním závodě malá Eva (předžákyně), Aňa (žákyně B) a veliká Eva (žákyně C). Chválihodné nasazení projevili především Zdenda a Terka. V odpoledním supersprintu (podmínkou je sestřelení všech terčů štafetovou střelbou) velice překvapil malý Martin ( předžáci – první závody), dařilo se také Tereze (žákyněA) a Natce (žákyně B).

 

V přípravě na další závody se zaměříme především na kvalitu běžeckého výkonu, abychom Vás příště mohli potěšit ještě lepšími výsledky.

                                   kadan-2011023.jpg

                                                                                                                                                               Míra

   

9.dubna 2011

Zima a vichr, tak to vypadalo v Krušných horách.

Prvním zahraničním výjezdem letošního roku byla naše tradiční výprava na Saský pohár. Letošní první kolo se konalo v k nám nejbližší lokalitě v Brand - Erbisdorfu za větrného a chladného počasí, kam odjelo naše malorážkové družstvo. Setkali jsme se zde s tradičním obsazením na úrovni regionálních závodů, v silnější sestavě letos dorazila jen skupina závodníků z Berlína, která patřila mezi nejúspěšnější. I naši bojovali o co nejlepší umístění. 

100_2731.jpg

Běžecky i střelecky úspěšné závody si může připsat hlavně Martin Přibyl, který zvítězil v individuálním závodě a dále si připsal jedno první a jedno druhé místo ve štafetách ve kterých startoval. Střelecky minul pouze 8 výstřelů ze 45 a ani jednou nemusel na trestné kolo.

Luboš 

3.dubna 2011

V Praze odstartovala letní sezóna.

Tradičně, letos na 35.ročníku Žižkovské stuhy v Praze odstartovala letní sezóna biatlonových sportů. Za takřka parného letního počasí jsme nemohli chybět ani my a tak družstvo dorostu a dospělých jelo představit naše ambice do nadcházející sezóny.

Soutěž se vydařila a i my jsme o sobě dali vědět. Adam a Martin Přibylovi zvítězili ve svých kategoriích, když porazili i loňské vítěze Českého poháru, vítězství si připsala i  Lada Nebeská mezi juniorkami, když jako jediná předvedla jednu střeleckou položku bez chyby. Pro další dort, které jsou za medailová umístění na Kapslovně tradicí si vystoupili mezi mladšími dorostenci Jan Válka, který doběhl druhý a mezi muži B Tomáš Fúsek, který obsadil třetí místo.

Luboš