Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv komentářů duben 2012

30.dubna 2012

BBV - Boletický biatlonový víkend.

Tradičně na konci dubna organizujeme s malými výjimkami již 15 let na střelnici SSK Děčín v Boleticích sportovní víkend v rámci kterého vždy proběhne několik soutěží v různých discilinách biatlonu. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se zapíše tento víkend do historie jako nejteplejší s s vyloženěn letními teplotami a svou největší účastí. Dvanáct klubů z celých Čech a dva ze sousedního Saska se utkalo ve čtyřech závodech, a na start každého závodu postavilo až sto závodníků.

p4280066.jpg

Na programu byl nejprve v sobotu vzpomínkový závod 11.memoriál Ludvy Vojtka a potom pro zájemce veřený závod v orientačním biatlonu. Nedělní program byl tradičně vyhrazen dvěma regionálním závodům v letním biatlonu, kdy zejména ten závěrečný rychlostní závod se skupinovými starty uvolňuje adrenalin na plné obrátky a fandění se ozývá po celém lese.

Samozřejmě jsme nejenom závody pořádali, ale současně jako největší klub jsme měli i svá želízka v ohni. Nezklamali zkušení závodníci, kteří si připsali vítězství Lada Nebeská a Martin Přibyl třikrát, Veronika Bártová dvakrát a Milan Novotný, Tomáš Fúsek a Natálie Bártová jednou. I noví závodníci předvedli hodnotné výkony a vybojovali medailová umístění popř. získali výkonostní třídu. Překvapivé bylo vítězství Igora Gáluse mezi muži B, který tak získal i II.výkonostní třídu. Potěšitelné bylo získání II.výkonostní třídy i u Denisy Švirlochové, Vlasty Stránského a Františka Rychnovského a III.výkonostní třídy u Matouše Rychnovského. Celkově lze všechny naše sportovce pochválit za předvedené sportovní výkony. Poděkování dále patří všem z řad členů, rodičů i kamarádů za pomoc při organizaci takto náročného víkendu.

Zajímavé fotografie se v nejbližší době objeví v našem fotoalbu a také v odkazu na alba našeho kamaráda Pavla Kässe. Výsledky závodů v letním biatlonu jsou k dispozici na stránkách Českého svazu biatlonu, veřejný závod v orientačním biatlonu je rubrice ke stažení.

Luboš 

 

 

22. dubna 2012

Polevský běh

Přespolního Polevského běhu se zúčastnili žákovské kategorie, které nejely na pohárp1020531.jpgový závod do Borny. Zde poměřili svou běžeckou zdatnost se svými vrstevníky a v docela početném startovným poli rozhodně nezůstali pozadu.

Zlatou medaili si přivezla Denisa Mikeschová, stříbro získaly Aňa Trpišovská a Vojtík Hois, bronz přidali Zdenda Trpišovský a Jirka Hájek.

 

Míra

 

21.dubna 2012

Letos poprvé v zahraničí.

Prvním naším letošním startem v zahraniční byl 2.Saský pohár v německé Borně. Jezdíme sem celkem pravidelně reciprocitou za start německých závodníků na námi pořádaných závodech. Letošní soutěž byla co do obsazenosti nejslabší v posledních letech a tak si většina našich závodníků a závodnic sáhla na medailové umístění. Nejvíce obsazenou kategorií byly žákyně B, kde poprvé za nás startovala Kačka Rychnovská. V prvním rychlostním závodě sice doběhla na poslední pozici, ale již v druhém takzvaném stíhacím závodě zaznamenala posun o jedno místo výše.

img075.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Vítězství pro naše barvy připsali - Matouš Rychnovský, Jan Válka, Martin Přibyl, Milan Novotný a Lada Nebeská.

Luboš

15.dubna 2012

Zase jeden náročný víkend za námi.

SOBOTA - Regionální závod v letním biatlonu v Kadani

 100_6094.jpg

Prozatím v největším sportovním obsazení jsme startovali na regionálkách v Kadani. Na start se od nás postavilo 18 závodníků !!! ( a to jsme měli ještě několik marodů a dalších časových zaneprázdnění ) Startovali nejmladší i nejstarší, noví i zkušení závodníci.

 

Zkušenost se projevila zejména u těch co zvítězili - Veronika a Natálie Bártovi, Milan Novotný, Lada Nebeská, Anna a Tomáš Trpišovští. Další medailové úspěchy pak patřili nováčkům  - stříbro brala Denisa Mikeschová a bronz Vlastimil Stránský a Branislav Švirloch.

 

 

NEDĚLE - BOB (biatlonový orientační běh) - Bynovec

100_6115.jpgJiž popáté jsme pořádali tuto tradiční soutěž. Na start se celkem postavilo celkem 30 sportovců, mezi nimiž jsme i my měli své zástupce. Nejvíce nás však bylo v roli pořadatelů. Všem, kteří se na organizaci a přípravě této soutěže podíleli patří velký dík - D Ě K U J E M E  ! ! !

Výsledky najdete v sekci ke stažení.

 

 

 

 

NEDĚLE - Běh Cvikováčku - Cvikov

I na dalším běžeckém závodě jsme měli své zástupce - rodinu Bártovu - a nevedli si vůbec špatně. Verča obsadila 1.místo, Natálka a Míra byli druzí. Gratulujeme.

Luboš

1.dubna 2012

Bílina a Praha - víkendové závodění.

 

Na dvě sportovní skupiny se tento víkend rozdělili někteří naši závodníci a startovali na dvou rozdílných soutěžích. Žactvo mělo startovat na Běhu Kyselkou v Bílině a malorážkáři na úvodním závodu sezóny letního biatlonu v Praze na Žižkovské stuze.

Vzhledem k různým zraněním, onemocněním a jinému zaneprázdění startovali na obou akcích nakonec jen menší týmy.

Velké poděkování patří Zdeňce Švirlochové na kterou nakonec zbylo neplánovaně zajištění startu našich sportovců na Běhu Kyselkou. Zvládla to bez problémů a naši závodníci, přestože zde nedosáhli na medailová umístění bojovali v poli o co nejlepší umístění. 

Na Žižkovskou stuhu do Prahy jsme si jeli pro nějaké medailové umístění a tím i pro ovocné dorty . Svou roli favoritky potvrdila zejména Lada Nebeská, která zvítězila mezi juniorkami, kde jí ještě dobře sekundovala na třetím místě Adéla Burdová. Aby byl medailový zisk kompletní, přidal stříbro ještě Tomáš Fúsek mezi muži C. Blahopřejeme.

Fotografie o obou akcí se budeme snažit uveřejnit co nejdříve.

Luboš