Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv komentářů květen 2011

29.května 2011

Výlet s golfem.

Komentář ke včerejší akci se mi nějak nechtělo dařit pověsit na stránky. Dvakráte jsem napsal různý komentář a vždy při uložení my spadlo připojení. Dnes ráno tedy spíše telegraficky než se mi to opět zhroutí.

Název : Výlet s golfem

Počet účastníků : 40 !!!

Co se dělo :

1) návštěva známé zříceniny Dolského mlýna (pohádky Pyšná princezna a Peklo s princeznou)

100_2994.jpg

2) prezentace, ukázky, zkoušení a hraní golfu v areálu Janov

Poděkování : panu Jaroslavu Novotnému za perfektní odpoledne, taktéž jeho synovi za spolupráci

100_3097.jpg

Závěr : "Golf a biatlon jsou sice hodně odlišné sporty, ale mají i hodně společného."

Foto : několik foto neleznete zde, další foto zde a možná budou ještě další.

Luboš

 

23.května 2011

Do Berlína pro vteřinové vítězství.

Původně měl být uplynulý víkend rozdělen mezn naše závodníky do několika různých závodů v různých místech. Vzhledem k různým onemocněním a zaneprázdnění se nakonec konal výjezd menší části našich závodníků do Německa a zajistili jsme spolupořadatelsky závod v běhu do vrchu Jílové - Sněžník.

Sportovat o tomto víkendu odjela jen malá část našich sportovců společně s několika členy KOB Děčín. Nejprve jsme se stavovali u našich přátel v Nünchritz na závěrečném kole Saského poháru v letním biatlonu, kde jsme sice měli startovat v daleko početnějším obsazení, ale nakonec jsme se prezentovali alespoň v minimálním počtu. Ihned po doběhu závodu jsme se přesouvali dále na sever blíže k Berlínu, kde jsme měli naplánované ubytování v kempu a následnou odpolední vyjížďku na kolečkových lyžích a bruslích ve vyhlášeném bruslařském ráji Fleming-skate, kde je více než 220 km upravených speciálních cest pro bruslaře a kolaře. Moc se nám zde líbilo.

V neděli dopoledne jsme využili pozvání našeho člena Franka Braatze k účasti na tradičním závodě v orientačním biatlonu v Berlíně, kterého byl pořadatel. Závod takřka v centru Berlína v zajímavém parkovém porostu byl pro většinu zúčastněných poslední speciální přípravou před nadcházejícím Mistrovstvím světa v orientačním biatlonu ve Starém Městě pod Landštejnem.

Vlastní závod měl zajímavé obsazení, protože se ho zúčastnili z řad místních závodníků jak specilalisté, tak i orientační běžci nebo naopak biatlonisté. Určitě nás všechny potěšitelo vítězství Adama Přibyla mezi muži a druhé místo Adély Burdové mezi ženami. Zejména vítězství Adama se rodilo těžko, protože druhý závodník měl na něho ztrátu pouhou 1 vteřinu a třetí závodník pak ztrácel vteřin sedm. Když si uvědomíme, že trestné kolo v orientačním biatlonu mělo 250 m, pak pouhým jedním dalším nezásahem mohlo být vše jinak.

100_2981.jpg

Po závěrečném vyhodnocení jsme se ještě chvilku věnovali geocachingu a využili drobné občerstvení u Franka doma a pak jsme se už vypravili k domovu. Dá se říci, že kromě krátkého deštíku v Nünchritz nám celý víkend vyšlo počasí a všichni byli spokojeni.

Luboš

 

 

  

16.května 2011

Do Jablonce takřka všichni.

Doposud letos největší výpravu jsme přivezli tuto neděli na regionální závody v letním biatlonu do Jablonce n.N. Dvacet jedna našich sportovců zde testovalo svou výkonnost na jednom z posledních regionálních závodů před nadcházejícími červnovými závody Českého poháru, které proběhnou v Novém Městě na Moravě a v Bystřici pod Hostýnem.

Zastoupení jsme měli ve všech možných věkových kategoriích a je potěšitelné, že se ve velkém na startu představila naše rezerva. Děti z přípravek hochů a děvčat, kterých jsme přivezli celkem sedm nám davají dobrou záruku nové krve v závodních kategoriích do budoucnosti. Zde nejstarší Eva Fialová, která již v příští sezóně bude závodit v kategorii žákyň A si v dopoledním závodě doběhla pro bronzové umístění. V žákovských kategoriích mile překvapili druhou příčkou Tereza Henzlová a  bronzovým umístěním Zdeněk Trpišovský a Natálka Bártová. V dorosteneckých kategoriích byla slabší účast a tak někteří naši závodníci závodili jen s časem. Mezi staršími dorostenci předvedl svou dominanci Martin Přibyl, který dvakrát zvítězil. Jedno vítězství přidal mezi juniory i Adam Přibyl. Neztratili se ani muži B, Milan Novotý a Tomáš Fúsek, kteří si také ve větší konkurenci doběhli pro medailová umístění.

Poslední možností závodění před prvním kolem Českého poháru bude pro žactvo o nadcházejícím víkendu závod ve Strakonicích a pro starší finále Saského poháru v německém Nünchritz.

Luboš  

9.května 2011

Na Práchni už tradičně.

Již devátý ročník Běhu Kamenickým Šenovam uspořádali biatlonistě z Manušic. Jako tradiční účastník jsme zde nemohli chybět a tak jestliže v sobotu startovala většina starších na jihu Čech, v neděli jsme přijeli s omladinou do Práchně.

Hned první start přinesl našim barvám vítězství, když v početném poli dívek do 7-mi let zvítězila Verča Bártová. Ve stejném závodě chlapců přidal bronzové umístění Ondra Hronek. V ostatním mládežnických kategoriích se nám již nepodařilo dosáhnout na medailové pozice, ale čtvrtých míst bylo požehnaně. Medailové umístění pak ještě přidali na hlavní trati na 6 km vítězstvím mezi juniory a celkově pátým časem Martin Přibyl a třetí místo mezi ženami nad 35 let patřilo Erice Přibylové.

Luboš

 

9.května 2011

První velký výjezd Draka II.

Bylo to snad symbolické, když prvním velkým výjezdem našeho Draka II. byla výprava na regionální závody do Starého Města pod Landštejnem. Před dvěma lety jsme se s ním tam také vypravovali na první velkou cestu, ale v  noci před odjezdem nám byl odcizen. Díky úspěchu naší policie nám byl po dvou letech vrácen a tak jsme tedy mohli premiérově vyrazit.

19042011159.jpg

Drak šlapal jako hodinky a my jsme se těšili na hezké závody. Slunečné počasí, veliká účast (120 sportovců), perfektně připravený areál. Taková byla snad už tradičně ve Starém Městě pod Landštejnem kulisa sobotních závodů. Domácí jsou letos pořadateli Mistrovství ČR v letním biatlonu dorostu a dospělých a tak jsme zdejší závody využili jako jednu z příprav pro tyto kategorie.

Nejlepší umístění našich závodníků ve svých kategoriích předvedli Lada Nebeská a Martin Přibyl, kteří nedali nikomu šanci a zcela přesvědčivě zvítězili. Stříbrnou přidal Jan Válka a o bronzovou medaili musel do posledních metrů bojovat Milan Novotný. Ostatní členové našeho týmu zůstali těsně pod medailovými stupínky. Po dopoledním vytrvalostním závodě připravili domácí pro zpestření speciální závod štafet, ve kterém startovaly trojice závodníků, mezi nimiž musel být jeden opačného pohlaví a minimálně jeden ze vzduchovkou. Na startu se sešlo celkem 24 týmů mezi kterými byli i tři naše. Zde jsme na medailová umístění sice nedosáhli, ale to zde nehrálo hlavní prim.

Luboš

 

2.května 2011

Boletický biatlonový víkend.

Jedenáct českých klubů a dva ze sousedního Německa startovalo ve více než 250 startech o tomto víkendu na „Boletickém biatlonovém víkendu“ na střelnici SSK Děčín a v nejbližším okolí, který jsme zde již tradičně pořádali.

Po loňské rychlé povodni na potoce Kamenička jsme měli trošku ztížené podmínky k přípravě této soutěže, protože ještě nějakou dobu potrvá, než se zprovozní přístupová komunikace na střelnici, ale pěkné víkendové počasí a hojná účast závodníků nám dala na tyto starosti zapomenout.

V sobotu byl jako první na programu 10.memoriál Ludvy Vojtka – závod k uctění památky velkého kamaráda a bývalého biatlonisty zdejší oblasti. Poté program pokračoval veřejným závodem v orientačním biatlonu, který byl jednou z posledních prověrek před letním Mistrovstvím světa. 

V neděli byly na programu již klasické závody Českého poháru v biatlonovém krosu. První byl rychlostní a druhý rychlostní se skupinovými starty. Tento poslední závod vygradoval atmosféru této soutěže a mohutné fandění na maximum, protože patří mezi nejatraktivnější typy závodů, kdy jednotlivé kategorie startují ve společném startu a je okamžitý přehled o pořadí na trati.

Shrneme-li výsledky jednotlivých kategorií za celý víkend, tak své dominantní postavení zde prezentoval právě náš klub, který získal celkem 16 vítězství. Nejúspěšnější závodnicí co do kvality i počtu vítězství byla naše žákyně B Anna Trpišovská, které zvítězila ve třech svých startech.

Další medailová umístění závodníků Klubu biatlonu Jílové : přípravka dívky – Eva Fialová (2x  2.místo), přípravka hoši – Martin Nedvěd (1x 2. a 2x 3.místo), žákyně A – Tereza Henzlová (1x 1.místo a 1x 3.místo), žákyně B – Anna Trpišovská (3x 1.místo), Natálie Bártová (1x 2.místo), dorostenci A – Jan Válka (2x 3.místo), Daniel Pohlreich (1x 3.místo), dorostenci B – Tomáš Trpišovský (1x 1.místo, 1x 3.místo), dorostenky B – Sabina Roďanová (3x 1.místo), juniorky – Lada Nebeská (3x 1.místo), junioři – Adam Přibyl (1x 1.místo), muži A – David Nehasil (2x 1.místo) a muži B – Milan Novotný (2x 1.místo a 1x 2.místo).     

Dále soutěže pokračují ještě několika regionálními závody, na kterých si ještě někteří sportovci mohou zajistit postupové body na hlavní celostátní soutěže, popř. nominaci na Mistrovství světa v orientačním biatlonu.

Další hodnocení od trenérů a fotografie snad budou následovat. 

 

Výsledky orientačního biatlonu najdete zde a ostatní výsledky na stránkách ČSB.

 

Luboš