Jdi na obsah Jdi na menu

Archiv komentářů květen 2012

21.května 2012

Domácí závod Jílové - Sněžník.

Teplé nedělní dopoledne patřilo v Jílovém tradičnímu běhu do vrchu Jílové - Sněžník, který již po sedmadvacáté uspořádala TJ Obalex Jílové. I letos se z našeho klubu našlo několik odvážlivců, kteří se na trať 7,7 km s převýšením 420 m vydali společně s ostatními. Celkově startovalo  31 mužů a  9 žen. Medailově se v jednotlivých kategoriích prezentovali tito naši závodníci : Daniel Pohlreich, Sabina Roďanová, Zdeňka Švirlochová, Erika Přibylová a Nikola Pohlreichová. Pro vítězství mezi juniory si doběhl Martin Přibyl, ale ten tentokráte startoval pod hlavičkou ASK Děčín, za který závodí v atletických soutěžích.

Luboš

19.května 2012

Poprvé na Košutce.

Ve střeleckém areálu v Plzni  - Košutce uspořádal BK Elán Zruč poprvé regionální závody v letním biatlonu jak ve vzduchovce, tak i v malorážce. Po několika dnech chladu přišlo takřka letní počasí a s ním i více než osmdesátičlenná sportovní účast. Naše výprava po několika korekcích nakonec přivezla jedenáct závodníků všech možných kategorií.

Závodníky čekal vytrvalostní závod, který byl 3.memoriálem Pepy Fabišíka, dlouholetého předsedy biatlonového klubu ze Zruče. Z jedenácti našich závodníků celkem pět dosáhlo na medailové pozice. Další jednoznačné vítězství v sezóně si připsala Lada Nebeská, potěšitelné bylo druhé místo Evy Fialové,a to zejména díky velice dobré střelbě Tímto současně získala II.výkonnostní třídu, která ji dává právo startovat i na letošním Mistrovství ČR. Bronzové medaile si pak ve svých kategoriích připsali malorážkáři Milan Novotný, Tomáš Trpišovský a Jan Válka. I když nedosáhli na medaile, lze za velmi dobrou střelbu ještě pochválit Kačku Rychnovskou a Matěje Řízka.

Luboš

16.května 2012

Chlad a dokonce sníh - to byl Jablonec.

Trošku se zpožděním z důvodu čekání na oficiální výsledky přináším menší komentář k víkendovým závodům v Jablonci n.N. Přestože jsem tam nebyl, nějaké informace jsem načerpal a výsledky nastudoval. Tak zaprvé, byla zima a to nejenom v Jablonci a tak ti, kdo se neumí řádně rozcvičit a prohřát měli velké starosti při střelbě, protože jim mrzli ruce. Mělo by to být poučení pro všechny,aby se předzávodní rozcvičení nepodceňovalo. Zima byla asi nepříjemná, vždyť prý dokonce v jednu chvíli poletoval i sníh.

Jinak dva rychlostní regionální závody proběhly bez problémů a tak zejména naši noví závodníci mohli získávat další ostruhy a zkušenosti před celostátními závody Českého poháru, které se neúprosně blíží. Co se týká sportovních výsledků, tak zde nikdo rapidně nepřekvapil, ale ani nezklamal. Většina zkušených závodníků si šáhla na nějakou tu medailovou pozici i když musím přiznat, že zajména v malorážkových kategoriích byla minimální konkurence. Vítězství patřilo Martinovi Přibylovi, Ladě Nebeské, Anně Trpišovské, Janu Válkovi a Veronice Bártové.

Poslední přípravou před 1.kolem Českého poháru jsou regionální závody tento víkend, kdy odjížíme na západ Čech do Plzně.

Luboš

10.května 2012

Běh Kamenickým Šenovem.

Květen se nám pěkně rozběhl. V necelé třetině máme za sebou již několik závodů a tak musíme pokročit i v komentářích. Informace z výpravy na jih Čech do Starého Města pod Landštejnem a do Strakonic se připravují a v nejbližší době s objeví (stále čekáme na výsledky ze Strakonic) a tak dnes přicházím s komentářem z běžeckých závodů v Kamenickém Šenově.

Tradičně, ale netradičně na jiných tratích jsme startovali na 10.ročníku Běhu Kamenickým Šenovem, který pořádá náš spřátelený biatlonový klub z Manušic. Tratě letošního jubilejního ročníku byly přemístěny přímo do centra města, kdy se běhalo po náměstí a uličkách v nejbližším okolí. Trať hlavního závodu na 6 km pak vedla ve třech okruzích dolů a nahoru přes střed města a přilehlé parčíky. V krásném svátečním počasí se na start postavilo 144 závodníků a závodnic a náš dvacetičlený sportovní tým vybojoval hodně dobrých sportovních výsledků.

O vítězství v kategorii žákyň do 9 let bojovaly do posledních metrů Veronika Bártová a Denisa Mikeschová, když nakonec vítězství patřilo posledně jmenované. Vítězství si připsal i Tomáš Trpišovský mezi juniory. Druhá místa obsadili Vojta Hois v žácích do 7 let, Jirka Havel a Denisa Švirlochová v žácích a žákyních do 11 let, a Matěj Řízek v mladších žácích. Třetí místo ukořistila Áňa Trpišovská ve starších žákyních. Těsně pod stupni na nepopulárním čtvrtém, ale přesto velmi dobrém místě skončili Lucie Havlová, Eva Fialová, Jan Válka a Zdeňka Švirlochová.

Zbytek května nás nyní čeká pořádná porce několika regionálních závodů v letním biatlonu a pak hned na začátku června začínají celostátní soutěže Českého poháru.

Luboš

10. května 2012

Jihočeská odyssea

Poprvé v nové sezoně jsme vyrazili na celý víkend pryč z Jílového. Důvodem našeho výjezdu byly závody v jižních Čechách, konkrétně Starém Městě pod Landštejnem a Strakonicích. Odjezd byl z důvodu pracovních povinností posunut až na pozdní odpoledne. Odjížděli jsme kolem čtvrté hodiny z Jílového v poměrně hojném počtu. Cesta byla náročná, protože začínal prodloužený víkend a Pražáci se rozjížděli po republice. Cestování si nejvíc zpříjemňovala Eva, která stále vymýšlela nějaké kraviny od různých her až po otravování jiných účastníků provozu.

Sobotní program začínal poměrně brzičko ráno, kolem osmé hodiny začínal nástřel. Během nástřelu dát ještě do kupy štafety na odpolední závod byl vážně oříšek. Nakonec se ale povedlo a do štafet se dostali všichni co mohli běžet, včetně Míry a Gábiny. Ale ještě zpět k vytrvalostnímu závodu, ve kterém se starší potáceli trochu se střelbou. V konečných výsledcích jsme získali dvě první místa v podání Martina Přibyla (1,1,1,1) a Honzy Války (4,3,4), tři druhá místa, která získali Veronika Bártová (0), Dan Pohlreich (5,5,3) a Lada Nebeská (3,3,2,2) a nakonec třetí místo vybojovaly Denisa Mikeschová (1) a  Miroslav Bárta (3,0,2). Odpolední štafety se nesly v uvolněnějším duchu, celkem pod KB Jílové startovalo šest štafet, ve kterých byli i vypůjčení závodníci ze Strakonic, Jindřichova Hradce a Vyškova a dva rodinné klany Bártovi vs. Trpišáci. Výsledky se snad časem objeví… Po závodě si část pochutnala na večeři v Cyklocampu a část si upekla nějaký ten buřtík na grilu.

V neděli ráno jsme vstávali ještě dříve než předchozí den. Byl před námi ještě přesun ze Starého Města do 130 kilometrů vzdálených Strakonic, kde nás čekal slušně přizpůsobený krosový areál. Tentokrát nestartovali všichni, protože střelnice byla pouze pro vzduchovku, tak se na start postavilo samozřejmě celé družstvo vzduchovky, Hans, Dan a Trpi. Po závodě to bylo se zpracováním výsledků kapku složitěší, ale vše se dalo do pořádku a dokázal bych si zde v budoucnosti představit i letní Mistrovství žactva. Výsledky snad budou později na biatlon.cz. Cestou domů jsme ještě schytali pořádnou sprchu, která se nám naštěstí celý víkend vyhýbala. Díky všem zúčastněným za pěkný víkend.