Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv komentářů leden 2012

Úterý 31.1.2012

Olympijské zpravodajství - úterý.

Hodnocení úterního dne bych nejraději ani nepsal. Už od rána nás provázela smůla. Ráno se nepodařilo nastartovat naše auto a až po připojení startovacích kabelů z jiného se to nakonec podařilo. Ale problémy ještě neměly konce,  2-3 km před vrcholem Pusteven se nám zavařil motor a tak nám opět musel někdo jiný pomáhat. Nakonec jsme před zahájením nástřelu opravdu vše stihli. img-20120131-00362.jpgNástřel ale také nebyl bez problémů. Terezka si zapomněla rukavice na hotelu a při -10 stupních už tu byl další problém. První skupina odstřílela, ve druhé skupince si Natálka lehla na stav s tím, že chce střílet. V tom řekla jenom "ajaj". Řemínek  někde nechala, stejně jako včera Terezka. Závod samotný nebyl moc úsměvný, spíše takové turistické tempo s velkou ztrátou na čelo. Je k zamyšlení,  jak se s tím vypořádat a do příští sezony se dostat na vyšší příčky. Cesta zpátky na hotel byla rozdělená na dvě části. Míra šel zprovoznit auto a já jsem jel s dětma na hotel na lyžích po Knížecí cestě. V létě silnice, v zimě cesta pro lyžaře. Na hotelu klasicky jako vždy - koupel, oběd a polední klid. Za chvilku máme poradu na zítra, odpočinek a nabírání sil na poslední olympijský závod - štafety. S výsledkem a hodnocením se ozvu zase zítra.

MN

Pondělí 30. ledna 2012

Olympijské zpravodajství - pondělí.

p1070940.jpg

Je pondělí večer a já opět přidávám článek z olympijského dění. Od rána tady panoval mrazivý den, kdy se teploměr dotýkal skoro mínus 15ti stupňů. Jelikož byl odjezd naplánován až na dobu po obědě, tak se naše olympijské družstvo vydalo na obhlídku městečka. Jak jsem na ně koukal, tak to spíš byl nákup v místním konzumu. Po dobrém obědě byl proveden přesun na Pustevny, kde již bylo krásné slunečné počasí s teplotou lehounce pod nulou. Nástřel na rychlostmí závod volnou technikou se vyvedl nakonec celkem slušně a následoval hned start. Hned v úvodních 300 metrech je zde pořádná střecha, která prověřila kvalitu závodníků. Zbytek trati je hezky zvlněný se vším, co má správná trať mít. Dlouhá rovinka, technické zatáčky, rychlé sjezdy. Každý z našich závodníků předvedl své možnosti, ale i slabší místa, na která se budeme muset zaměřit. Po dojezdu posledního závodníka proběhlo vyhlášení výsledků a každý se už viděl pod teplou sprchou a na večeři. Nyní jsou všichni na pokojích a pomalu se chystají k večerce. Ráno brzy vstáváme, aby na dopolední start vytrvalostního závodu klasickou technikou byl každý připraven. Výsledky si můžete prohlédnout zde. Informace ze zítřejšího dne připravím opět večer.

MN

 

neděle 29. ledna 2012

Olympijské zpravodajství - neděle.

Po dvouleté pauze dnes odstartovala V. zimní olympiáda dětí a mládeže. I naše skupina  se vydala do areálu Pusteven nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm změřit síly se zástupci jednotlivých krajů. Odjezd v 5 hodin ráno sice nebyl moc příjemný, ale většina posádky, kromě řidiče, to mohla dospat v autě. Cesta ubíhala v pohodě, auto jelo dle možností. Na Pustevnách nás přivítalo krásné slunečné počasí, nebe bez mráčku a příjemný mrazík. Kolem 11 hodiny měl už každý na nohou lyže, aby si mohl vyzkoušet zdejší krásné tratě. Ani se nám nechtělo zpátky do smogem sužované nížiny. Čekalo nás ale ubytování a odjezd na slavnostní zahájení do ostravské ČEZ Arény. Po úvodních proslovech a státní hymně byl zapálen olympijský oheň. Poté následoval krátký doprovodný program a večeře. Nyní jsou všichni už na svých pokojích a sbírají síly na zítřejší rychlostní závod, který startuje ve 14 hodin. Informace o průběhu zítřka napíši opět večer.

img-20120129-00347.jpg

 MN

 

 

 

 

 

29.ledna 2012

Krásný víkend na sněhu.

Poprvé v letošní zimě jsme mohli strávit za pěkného mrazivého počasí na sněhu v rámci soutěžení i tréninku. V sobotu nejdříve patnácka našich sportovců trénovala na upravených tratích v Novém Městě v Krušných horách, z nichž pak pětice našich mužů odpoledne startovala v závodě Malé Krušnohorské třicítky na 15 km volně. Nejúspěšnějším naším závodníkem byl Martin Přibyl, který ve více než čtyřicetičlenném poli obsadil sedmé místo.

100_5520.jpg

V neděli jsme si pak opravdu užili slunečného počací a upravených tratí na Polevsku, kam se opět vydalo patnáct našich sportovců. Mezitím se naším Drakem II přesouvalo reprezentační družstvo Ústeckého kraje v biatlonu na 5.Zimní olympiádu dětí a mládeže do Ostravy, kde proběhlo dnes odpoledne slavnostní zahájení této velké sportovní události. V tomto týmu je většina závodníků a závodnic  a oba trenéři z našeho klubu a tak všem budeme držet palce k co nejlepším výsledkům.

odm2012.jpg

 

 

 

 

 

Průběžné výsledky, přenosy z ceremoniálů a další informace z 5.ZODM můžete sledovat zde

Luboš  

23.ledna 2012

Kokosy na sněhu, Neuner a Šlesingr, ale i medaile.

Tak stručně jako v nadpisu by se dalo představit naše vystoupení v Novém Městě na Moravě. To týden po světovém poháru hostilo 2.Český pohár v biatlonu a současně 1.Středoevropský pohár.

Národní výběry Polska, Slovenska, Ukrajiny, Estonska, Běloruska a České republiky a mezi nimi i náš malorážkový tým. Vzhledem k tomu, že jsme oproti ostatním týmům startovali takřka z nuly s minimem najetých kilometrů, připadali jsme si jako kokosy na sněhu a velké cíle jsme si nestanovili. Cíl dojet a soustředit se hlavně na střelbu se takřka podařil, jen Tomáš Trpišovský předvedl pád ála Šlesingr a musel po první střelbě odstoupit. Další kuriozitu pak předvedl Adam Přibyl, kdy zopakoval Magdalenu Neuner z uplynulého týdne a svou nejlepší střelbu poslal do vedlejšího terče. Tak to by byla ta první polovina nadpisu.

100_5442.jpg

Nyní k té druhé. Je potěšitelné, že i s minimem kilometrů dokázal Milan Novotný zabojovat mezi muži B a získal v sobotu třetí místo a v neděli svou kvalitu potvrdil čtvrtým místem. Závody byly současně akademickým Mistrovstvím ČR a tady jsme zabodovali 1.místem Lady Nebeské a 3.místem Adama Přibyla. Dobře zabojovali i naši další veteráni - Frank Braatz mezi muži C obsadil 5. a 6.místo. Do desítky se dostali i muži B - František Rychnovský 2x 9.místo) a Igor Gálus (10.místo).

Luboš 

19.ledna 2012

Anketa nejúspěšnější sportovec okresu Děčín za rok 2011.

Naše úspěšné tažení anketou o nejúspěšnějšího sportovce okresu Děčín pokračuje bez přestávky již šestým rokem. Loni jsme získali nejvyšší ocenění v kategorii kolektivů mládeže a v Ústeckém kraji pak obsadili celkově druhé místo. Letos jsme se již umístili v hlavní kategorii dospělých, když Adam Přibyl obsadil prvním rokem v elitní desítce výborné páté místo. A aby toho nebylo málo, ve stejné kategorii obsadil čtvrté místo další sportovec našeho klubu Tomáš Fúsek, i když zde byl hodnocen za svou hlavní sportovní disciplínu outdoor running.

anketa-sportovec2012.jpg

Kompletní komentář, jednotlivé tabulky pořadí a fotogalerii najdete zde

Luboš

17.ledna 2012

5.Ples sportovců se připravuje.

Necelé dva měsíce zbývají do slavnostního zahájení 5.Plesu sportovců, který pořádáme 10.března 2012 v reprezentačních prostorách jílovského zámku.

ples-plakat-2012.png

Co nejsrdečněji zveme k účasti všechny naše členy z řad dospělých a mládeže a dále všechny naše další kamarády, příznivce a i další zájemce.

Dnešním dnem začal prodej vstupenek. Vstupenky je možné získat v předprodeji v lékárně v Jílovém (od 23.1.2012) nebo přímo přes kontakty v našem klubu.
Cena vstupenky je 130,-Kč. Hrát bude hudební skupina Garance. Je připravena zajímavá tombola a doprovodný program. Pro děčínské je tradičně zajištěn dovoz a odvoz autobusem.

Luboš

9.ledna 2012

První soutěž roku 2012 je za námi.

Souboj s přírodou, i tak by se dalo nazvat 1.kolo Českého poháru žactva v biatlonu jehož jsme byli pořadateli. Všichni určitě vnímají,  jak se v posledním období vyvíjelo počasí,  kdy nás nejprve totální nedostatek sněhu donutil ke změně lokality z původně plánovaného golfového areálu v Janově na ski areál Loko Teplice v Novém Městě v Krušných horách. Byla to změna zásadní a zejména logistisky velice náročná.  Přelom starého a Nového roku jsme pak s partou nejvěrnějších začali na místě připravovat závodiště. Vše se celkem dařilo, sníh byl a týden před závodem bylo vše připraveno. Ovšem příroda opět ukázala, kdo je tady pánem a po oteplení a vytrvalém dešti nám většina naší práce uplavala. Pak jsme do poslední chvíle sledovali předpověď  a v nejzažším možném termínu i s rizikem potvrdili, že se závody budou konat. Vzhledem k pracovním i studijním povinnostem se pak na nové základní přípravě ve všední dny a noci podílel jen minimální tým, který v nově napadaném mokrém sněhu opět připravil základ závodiště. Od sobotního rána pak již s podporou kompletního rozhodcovského a pořadatelského týmu finišovali poslední přípravy před prvním závodem.

Po třetině závodu opět počasí dokázalo, co umí a zbytek se odjel za hustého sněžení.Následkem toho došlo i posunu ve zpracování výsledků, než se podařilo dešifrovat zápisy rozhodčích na rozmočených papírech. Přes noc se soboty na neděli pak napadlo dalších 20 cm sněhu a my začali nedělní závod připravovat takřka celý znovu. Ale i to se podařilo a tak po závěrečném vyhlášení výsledků jsme mohli zkonstatovat, že organizace prvního letošního celostátního závodu je za námi. Pak ještě následovalo veliké uklízení vybavení celého závodu.

Ještě nějakou dobu sice strávíme na finálovém uzavření této akce. ale to hlavní je za námi.

Jak už to v závěru takovýchto akcí bývá, nebyl čas poděkovat všem co se na organizaci této akce podíleli.

Takže závěrem alespoň touto formou ještě jednou děkujeme všem, kdo se na přípravě i na vlastním závodě podíleli - rozhodčím, pořadatelům, kamarádům, členům klubu a dalším a dalším. Samostatné poděkování pak patří lyžařskému oddílu Loko Teplice za pronájem areálu a techniky.

Samozřejmě nejenom jsme závod organizovali, ale měli jsme tam i své závodníky. Hodnocení sportovních výkonů se zde objeví nejspíše od trenérů.

Velké množství fotografií z této akce najdete v nejbližší době v našem fotoalbu.

Luboš

5.ledna 2012

1.ČP žactva v biatlonu - příprava IV.

Dobrý den všem.

 

Závody budou, vše v původním rozsahu, jede se klasika.

 

V současné době sněží, napadlo zatím 20 cm lepivého sněhu, teplota okolo nuly. Do zítřka má napadnout další větší množství, může nastat problém s průjezdností k areálu (v tom případě bude označeno).

 

Těšíme se na Vás všechny.

4.ledna 2012

 

1.ČP žactva v biatlonu - příprava III.

Závody se blíží a tak i my finišujeme.

banner_nmvkh-kopie.jpg

Detailní písemné informace najdete zde.

2.ledna 2012

1.ČP žactva v biatlonu -příprava II.

Procházíme další krizí s počasím - teplota stoupla vysoko nad nulu, prší, palebná čára trošku rozmrzla, ale snad se udrží. Dle předpovědi očekáváme další ochlazení a konce týdne i větší porci sněhu.

Do dnešního dne je přihlášeno 112 závodníků z 18-ti klubů, pro info v kategoriích - žci b 32, žci c 28, žky b 22 a žky c 29.

Další info zítra večer.

1.ledna 2012

1.ČP žactva v biatlonu - příprava.

První námi organizované velké zimní závody v biatlonu se blíží. Po přesunu z Janova u Hřenska, kde stále čekáme na dostatek sněhu, do ski areálu Loko Teplice v Novém Městě v Krušných horách uvilovně připravujeme závodiště pro zdárný průběh 1.kola Českého poháru v biatlonu žactva. Do dnešního dne je prozatím přihlášeno 49 závodníků. Předpokládáme účast více než sta závodníků, protože více než polovina klubů ještě nezaslala svou přihlášku.
 

uvodni-strana.jpg

Pro informaci jsme do našich webových alb přidali i fotografie z přípravy závodiště, které najdete i zde