Jdi na obsah Jdi na menu

23.listopadu 2008

Běh na Chlum na sněhu.

První víkend s letošním sněhem jsme nestrávili na lyžích, ale jako pořadatelé a závodníci již 14.ročníku Běhu na Chlum. Letošní ročník si opravdu zasloužil přezdívku extrémní, protože tolik sněhu jsme na tratích v jeho historii ještě neměli. Toho se nejspíše zalekli další závodníci a raději vůbec nepřijeli. V dětských kategoriích si všichni sportovci dokázali šáhnout na medailové umístění a ceny. Úroveň závodu nakonec zachránila tradičně dobrá účast v dospěláckých a zejména veteránských kategoriích, do kterých nastoupila většina tradičních účastníků. Cenu za vítězství v hlavním závodě mužů si odvesl bývalý úspěšný reprezentant  a držitel medailí z Mistrovství světa v kvadriatlonu Radan Pazderka. Mezi žanami nenašla přemožitelku Jana Nováková z AC Česká Lípa.

Obrazek

Pro naše barvy získali vítězství : Pavel Holeček mezi dětmi do 5 let, Adéla Holečková (žákyně 7let), Natálie Bártová (žákyně 9let), Jakub Věchet (žáci 11let), Daniel Pohlreich (mladší žáci), Martin Přibyl (starší žáci), Lada Nebeská (dorostenky).

Poděkování patří všem, kteří se zúčastnili, závodníkům i pořadatelům, dále sponzorům za pěkné ceny a SDH Křešice za zapůjčení prostor.

Kompletní výsledky jsou v sekci ke stažení.

Luboš

3.listopadu 2008

Byli jsme při tom.

V den oslav 90.let vzniku Československa jsme byli u toho a v Děčíně jsme se stali i my zakládajícími členy nové sportovní organizace - Českého orientačního biatlonu  (ČOB) - , která vznikla jako návaznost na BOBa (biatlonový orientační běh). Toho jsme uspořádali pro své kamarády z orientačního běhu v červenci letošního roku.

Obrazek

V rámci nových aktivit ČOB vyjel výběr závodníků na poznávací výpravu na poslední kolo světového poháru do Dánska. Zde náš klubu reprezentovali Martin a Adam Přibylovi. Martin obsadil v kategorii do 20 let obsadil sedmé a osmé místo. Adam v hlavní kategorii do 21 let obsadil 18. a 20. místo a připsal si tak první body do světového žebříčku.

Na závěr si Česká výprava odvezla i medailové umístění zásluhou novoborského závodníka Pavla Dikoše, který mezi muži do 50-ti let obsadil druhé místo a příslib pořádání jednoho kola světového poháru v příštím roce v České republice.

Luboš

Okurková sezóna pokračuje.

Říjen a listopad je tradičně v biatlonu okurkovou sezónou, když letní sezóna skončila a čeká se s očekáváním na první sníh a závody na sněhu. I u nás se v tomto období moc neděje. Zahájili jsme sice tréninkovou přípravu v tělocvičně, hledáme si další sportovní aktivity, obrážíme další přespolní běhy. Zde bych rád vyzdvihl skupinu našich závodníků, konkrétně Nikola, Dan , Alena a Hans, kteří i když jsme nemohli zajistit organizačně a technicky účast na Běhu Labákem, sami se tem vypravili a vzorně nás reprezentovali . CHVÁLÍME a DĚKUJEME !!!

Teno měsíc nás čeká ještě Žandovská desítka a námi pořádaný Běh na Chlum. Pak už snad i lyžovačka.

Luboš

15.října 2008

Přípravné období ve znamení běhů.

Letní sezónu jsme zakončili a zimní je ještě daleko před námi. Máme přípravné období, ve kterém se pravidelně zúčastňujeme několika tradičních přespolních běhů, které zakončíme námi pořádaným Během na Chlum v neděli 23.listopadu. Prozatím je za námi Běh kolem Panské skály na Práchni a Červený okruh v Doksech. Se svými výpravami vesměs mladších závodníků jsme se tam neztratili a přivezli několik cených výsledků. Teď nás čeká běh lyžařů v Oseku, odkud vzešla naše úspěšná žákyně, nyní již dorostenka Anda Vlčková.

Fotografie z těchto soutěží budeme průběžně doplňovat.