Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv komentářů říjen 2010

17.října 2010

V Oseku pořádali již 40.ročník Běhu lyžařů.

I Osek je v posledních letech naší tradiční lokací při podzimních bězích. Lyžařské běhy jsou známé delšími tratěmi než je zvykem u atletických klubů a tak i několik našich sportovců se muselo s tímto porovnat. Nejllépe se to podařilo v kategorii starších žákyň na 3 km Zuzce Podrazové, která doběhla na druhém místě těsně za Evou Vaňkovou, které je i naší členkou na biatlonových soutěžích, ale tady startovala za mateřský klub běžeckého lyžování Loko Teplice. Na medaili za druhé místo taktéž dosáhla letošní Mistryně ČR v letním biatlonu Anna Vlčková, která tady také startovala za mateřský a současně pořadatelský klub Baník Osek.

Ostatní naši zúčastěnní závodníci zústali za medailovými umístěními, když nejblíže k nim měli mladší dorostenci, Daniel Pohlreich a Jan Válka, kteří obsadili čtvrté resp. páté místo.

Luboš

10.října 2010

Sezóna podzimních běhů je v plném proudu.

Ještě v září jsme se zúčastnili prvního ze série přípravných podzimních běhů v Kamenickém Šenově na Běhu okolo Panské skály, tento víkend jsme přidali další dvě běžecké akce - v sobotu jsme v Doksech startovali na tradičím Červeném okruhu a neděli jsme přidali výjezd do německého Rödenbachu na mezinárodní Weisertztallauf. I když všechny tyto soutěže jsou opro naše sportovce brány jako příprava, přesto v nich dokáží bojovat o co nejlepší umístění. V Kamenickém Šenově si vítězství připsali Daniel Pohlreich, Vojtěch Hois, Sabina Roďanová a Martin Přibyl, v Doksech Adam Přibyl a v Rödenbachu opět Martin Přibyl.

Pokračujeme postupně na dalších běžeckých závodech, které vyvrcholí 21.listopadu, kdy pořádáme již tradiční 16.ročník Běhu na Chlum.

Luboš 

5.října 2010


 

Ukázali jsme se, že umíme uspořádat další soutěž na vysoké úrovni.


 

Poslední tečkou za úspěšnou letní sezónou pro náš klub byla organizace nové soutěže -  1.Velké ceny Evropy a neoficiálního Mistrovství Evropy veteránů v biatlonovém krosu ze vzduchové pušky, která probíhala v prvních říjnových dnech v našem tréninkovém a závodním areálu chaty Mír. Do Jílového se sjelo více než sto závodníků z Čech, Německa a Slovenska, když přihlášené výpravy Polska a Estonska nakonec pro onemocnění nedorazily.


 

Obrazek


 

Ale ještě než toto všechno začalo museli jsme se potýkat v rámci příprav s velkou nepřízní počasí když, posledních deset dní před vlastní soutěží neustále pršelo. Deště si nejvíce užili nejstarší členové klubu Mirek a Erika Bártovi, kteří den co den neúnavně odvodňovali prostor střelnice a přilehlého okolí, aby se vůbec dalo kde závodit. Za to jim patří obrovský dík a poklona. Poděkování patří i dalším, kteří se na přípravách, ale i na vlastním chodu celé soutěže nějak podíleli, ať už to byli členové klubu , kamarádi, rodiče, sponzoři nebo i další.


 

Díky ! Díky ! Díky !


 

Ale k vlastnímu průběhu. Počasí se nekonec umoudřilo a při soutěžích jsme byli bez deště. V sobotu byl na progamu rychlostní závod, ve kterém pro naše barvy získala stříbrnou medaili Eva Vaňková mezi žákyněmi, když nestačila jen na vítěznou a bezchybně střílející slovenskou reprezentantku Lauru Máriu Chovanovou. Ostatní naši zástupci ve startovním poli na medaile nedosáhli, ale k dobru jim lze připsat, že narozdíl od ostatních měli za sebou náročnou pomoc při přípravách sportoviště a ne všichni vzhledem k povinnostem organizace závodů mohli i startovat.

Slavnostní vyhlášení výsledků pak proběhlo v zajímavé noční atmosféře s nasvícením a za zvuků státních hymen v kategoriích veteránů, kteří bojovali byť i neoficiálně o Evropské tituly. Ty si rozdělily spravedlivě po dvou všechny zúčastněné země. Po slavnostním vyhlášení následoval pro všechny účastníky slavnostní banket a posezení s hudební produkcí a tancem.


 

Obrazek


 

Nedělním závodem byl atraktivní "Masák" (Závod s hromadným startem), kde se atmosféra těchto závodů ještě vystupňovala, všichni fandili všem, kamera regionální TV natáčela všechny atraktivní úseky. Z našich závodníků si opět pro medailové umístění sáhla Eva Vaňková mezi žákyněmi, když jí opět porazila  bezkonkurenční slovenská závodnice a také letošní mistryně ČR Nikol Majcharová z Manušic. Mezi dorostenci v tomto závodě překvapil Tomáš Trpišovský, který nestačil pouze na vítězného Thomase Haslingera z Německa.

V soutěži ME veteránů si tentokráte připsala Česká republika tři vítězství, Slovensko dvě a Německo jedno.

Touto soutěží jsme se tedy oficiálně rozloučili s letní sezónou a po krátkém odpočinku se můžeme připravovat na sezónu zimní.


 

Výsledky jsou zde :

2.10.2010 - Sprint
2.10.2010 - Sprint kategorie M2
3.10.2010 - Závod s hromadným startem

Fotografie od kamaráda Pavla Kässe najdete zde a zde a zde

 


 

Luboš