Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv komentářů říjen 2011

31.října 2011

Běh na Pastýřskou stěnu.

Jen ve zkratce, extrémního krátkého běhu (830m) se zúčastnili Martin Přibyl a Lada Nebeská. Martin více než polovinu trati vedl, pak však zdravotně zkolaboval a vzdal (už je to snad dobré), Lada doběhla na celkovém 18.místě, mezi ženami obsadila druhé místo.

Luboš

24.října 2011

Orientační biatlon ve Švédsku

 Jedním z posledních velkých výjezdů letošního roku byla výprava na Světový pohár v orientačním biatlonu do švédského Stockholmu. Náš Drak - Mrak s výpravou osmi závodníků srdnatě zvládl 2800 km na cestě tam i zpět i cestu po moři na trajektu.

100_4725.jpg

Přestože byl takřka konec října, ve Stockolmu nás potěšilo příjemné sice chladné, ale vesměs slunečné počasí a tak jsem měli čas poznat něco z památek a historie Švédska i zazávodit si na předposledním dílu letošního světového poháru v orientačním biatlonu. Úspěšní jsem byli zajména v sobotním sprintu, kde mezi juniory zvítězil Adam Přibyl, před svým bratem Martinem a švédským reprezentantem Løvaldem Hellbergem. Mezi juniorkami se dařilo Ladě Nebeské, která obsadila druhé místo za německou reprezentantkou Maike Stumpf a před domácí závodnicí Karin Martin, když o vítězství ji připravilo až zdržení na poslední kontrole. O druhé místo se připravila mezi veteránkami Erika Přibylová, když opoměla poslední sběrnou kontrolu. V nedělním klasickém závodě již medailové posty visely vysoko, Adam i Martin startovali v elitní kategorii mužů a byla to pro ně těžká zkušenost,  stejně tak pro Eriku a Ladu, které tento typ závodu absolvovaly poprvé. Přesto jsme myslím nezklamali, ve Švédsku se nám líbilo a těšíme se na další podobnou soutěž.

Luboš

 

16.října 2011

Další z lyžařských běhů.

Posledním z běžeckých závodů v měsíci říjnu byl Memoriál Stanislava Škopka, který pořádal lyžařský oddíl v Oseku u Duchcova. Krásné, ale chladné podzimní počasí jistě přispělo k tomu, že se na start postavili takřka dvě stovky závodníků a závodnic z celého kraje. I naše výprava byla tentokráte početná. Na vítězství nikdo z našich závodníků zde nedosáhl a tak nejhodnotnějším umístěním bylo druhé místo Aňi Trpišovské100_4394.jpg v kategorii starších žákyň. Pochvalu si zaslouží i další naši závodníci, kteří v nabité konkureci bojovali o přední umístění. Ostatní, pro které byly delší tratě náročné, musí na sobě zapracovat a zvýšit tréninkové úsilí, aby v dalších soutěžích své výsledky vylepšili.

Luboš

10.října 2011

Víkend plný běhu.

Podzim začal až tento víkend. Až do pátku jsme si užívali krásného babího léta i když kalendářně byl dávno podzim. Ten skutečný k nám přišel až o tomto víkendu a zase extrémě se blížil spíše zimě.

Biatlonisté ale nejsou žádné měkoty a tak sportují za každého počasí a nejenom oni. V rámci další části přípravy jsme se v různých skupinách zúčastnili třech běžeckých závodů. Největší skupina, zejména žactva vyrazila v sobotu do Adolfova na Telnický lesní běh, který zde tradičně pořádají lyžaři. Menší skupinka starších pak startovala ve stejné době v Doksech na Červeném okruhu. V neděli pak malá výprava vyrazila přes sněžení a minusové teploty do Röthenbachu v sousedním Německu k tradičnímu Weiseritzthallaufu.

Přestože již bylo opravdu chladné počasí, na všech těchto soutěžích startovalo široké pole závodníků a závodnic, mezi kterými vybojovali cenná umístění i naši sportovci. Vítězství si odvezli Veronika Bártová z Adolfova, Lada Nebeská z Röthenachu a Jan Válka z Doks.

Blahopřejmeme.

Luboš 

2.října 2011

Jubilejní Běh kolem jezera Chmelař

Třicátý ročník Běhu kolem jezera Chmelař na Úštěku proběhl sice tuto sobotu 1.října, ale počasí spíše připomínalo parné léto. Našli se i tací, kteří ozkoušeli příjemnou vodu místního jezera a po svém závodě se zde příjemně osvěžili.

100_4326.jpg

Vraťme se však k naší účasti, která zde vůbec nebyla špatná. Žákovské kategorie sice jen zastupovala trojice dívek Denisa, Denisa a Věra, ale čtvrté, páté a osmé místo jsou velmi hodnotná umístění vzhledem k naplněnosti pole a specialistkám z atletických oddílů. Ostatní naši sportovci se všichni postavili v jeden čas na trať 4,6 km. Martin Přibyl doběhl jako první z celého pole a zvítězil mezi juniory, Jan Válka doběhl celkově čtvrtý a připsal si vítězství v dorostencích, druhé místo zde přidal Daniel Pohlreich, dále se na třetí místa stupňů vítězů postavily Lada Nebeská v ženách a Erika Přibylová v ženách B.

Blahopřejeme !!!

Luboš