Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv komentářů srpen 2011

29.srpna 2011

Letohrad byl bronzový.

Společné třetí kolo Českého poháru v letním biatlonu se na závěr letních prázdnin konalo v Letohradě. Pro malorážkáře to byly vlastně poslední závody v letní sezóně, neboť jejich Mistrovství proběhlo již začátkem prázdnin ve Starém Městě pod Landštejnem.

Na sobotní den nakonec pořadatelé vybrali závod s hromadným startem a tak jsme na biatlonovém areálu strávili celý den. Nejprve závodili malorážkáři. Zde se na medailové pozice prodrali Martin Přibyl a Milan Novotný, kteří shodně obsadili třetí místa ve svých kategoriích. Do první desítky se ještě prosadili Lada Nebeská (5.místo), Tomáš Trpišovský (nejlepší umístění v kariéře) a Adam Přibyl (oba 9.místo). V pozdním odpoledni se svých startů pak dočkalo i žactvo. Zde mila překvapila zejména Eva Vaňková, která obsadila 6.místo v žákyních C a vyběhla si tím i poprvé v kariéře I.výkonnostní třídu.

Nedělní pořad se obrátil a tak v rychlostním závodě nejprve dopoledne startovalo žactvo. Zde si sobotní překvapivé umístění ještě vylepšila Eva Vaňková, která obsadila čtvrté místo, když od medaile ji dělili pouhé tři vteřiny a tím se i trošku  pasovala k našim medailovým nadějím na Mistrovství ČR žactva, které proběhne za tři týdny v Břidličné. Malorážkáři si stejně jako v sobotu připsali dvě třetí místa zásluhou Martina Přibyla a Lady Nebeské a uzavřeli tím tak náš bronzový víkend. Milan Novotný pak obsadil 5.místo a Jan Válka 9.místo.

Luboš

 

 

14.srpna 2011

Máme nové Mistry světa.

Úspěšné léto našich sportovců pokračuje. Po bronzové medaili Lady Nebeské z Mistrovství Evropy v letním biatlonu přidali naši závodníci další medaile do sbírky z právě proběhnuvšího Mistrovství světa v orientačním biatlonu. To proběhlo i za naší spolupráce v minulém týdnu ve Starém Městě po Landštejnem.

Při účasti takřka 120 sportovců z devíti zemí se celkem šest našich sportovců prezentovalo dobrými výkony a všichni si domů vezli nějakou tu medaili.

Nejhodnotnější je samozřejmě zisk titulu Mistra světa, který získali v pátek ve sprintu Milan Novotný v kategorii mužů 35 let a v sobotu při klasice v druhé nejprestižnější kategorii juniorů Adam Přibyl. V juniorské kategorii dívek zabojovala Adéla Burdová a získala v sobotní klasice stříbro a přidala ještě bronz za štafetu juniorek společně s Kateřinou Dubnovou z KOB Děčín. Bronz ve štafetách ještě přidali Milan Novotný a Tomáš Fúsek ve veteránech a Jan Válka v juniorech, který startoval společně s Matějem Burdou z KOB Děčín. Individuální bronz pak ještě přidal Frank Braatz ve veteránské kategorii mužů 45 let, který zde ovšem startoval za tým Německa.

Gratulujeme všem našim sportovcům k hodnotným výkonům !!!

 

Nejenom sportovci se zúčastnili letošního MS, ale i další z našich členů, příznivců a kamarádů se na MS podíleli organizačně jakorozhodčí, trenéři a organizátoři, za což také zaslouží obrovský dík.

Děkujeme !!!

Vzhledme k velkému množství fotografií, které se na místě pořídily, budou průběžně doplňovány zde.

 

Luboš 

2.srpna 2011

Staré Město pod Landštejnem - náš dočasný domov.

Takřka polovinu srpna stráví někteří z našeho klubu ve Starém Městě pod Landštejnem. Tento biatlonový areál bude nejprve základnou pro naše přípravné letní soustředění a následně zde budeme mít zasoupení jak na poli sportovním, tak i organizačním při Mistrovství světa v orientačním biatlonu.

Z obou akcí určitě přineseme nějaké komentáře.

Luboš