Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv komentářů srpen 2012

29. srpna 2012

III. kolo Českého poháru - tentokráte v Jáchymově

Přestože byla část závodníků a činovníků našeho klubu postižena vážnou dopravní nehodou při návratu ze zahraničních soutěží v orientačním biatlonu, odcestovali jsme minulý víkend na letošní poslední kolo Českého poháru v letním biatlonu do střediska Eduard v Jáchymově.

V sobotu zde proběhly závody s hromadným startem všech katergorií. Největšími želízky byli především Martin Přibyl, Eva Vaňková, Natálka Bártová a Aňa Trpišovská. Sobota však nebyla pro většinu z nich vhodným dnem. Svou formu potvrdila především Eva, která získala bronzovou medaili. Martin po běžeckém výpadku v průběhu závodu obsadil pátou příčku, Aňa skončila při poranění ramene 10. Natálce se bohužel nedařilo střelecky ani běžecky a zůstala v zadních pozicích startovnío pole.V nedělním rychhlostním závodě skončil Martin Přibyl se čtyřmi trestnými koly na 3. místě, Aňa Trpišovská se skvělou střelbou 4. Eva Vaňková 6.

iii.cp-jachymov--56-.jpg

Pro malorážkové kategorie tímto víkendem skončila sezóna 2012 v letním biatlonu. V celkovém hodnocení dosahlo velikého úspěchu naše družstvo juniorských a seniorských kategorií, když v konečném hodnocení obsadilo celkové 2. místo. Blahopřejeme.

S našimi žáčky se nyní přiravujeme na vrchol sezóny, který se bude v podobě Mirstovství ČR v letním biatlonu žactva konat od 7. do 9. záři  u nás  v Jílovém.

 

Míra

 

12.srpna 2012

Letní soustředení 2012 - Staré Město pod Landštejnem - V.část - závěr.

Je neděle - jsme doma. Včera dopoledne jsme si všechno zabalili a ukončili tak naše společné letní soustředění v oblíbené lokalitě sporotvního areálu ve Starém Městě pod Landštejnem.

100_6788.jpg

Věřím, že soustředění se všem líbilo, a každý si z něho odnesl něco nového a podnětného. Chci poděkovat všem, kteří se zúčastnili, za aktivní přístup a to jak sportovcům, trenérům i náhodným účastníkům. Konečné zhodnocení přínosu soustředění pak bude zejména na dalších výkonech na soutěžích v nejbližším období, které nás čekají a i na našich sportovních aktiviách v delším časovém období.

Část našich sportovců se nyní vydává na dalekou cestu na Mistrovství světa v orientačním biatlonu do Estonska, po jejich návratu pak čeká na konci prázdnin velkou většinu našich sportovců 3.kolo Českého poháru v letním biatlonu v Jáchymově. Pak již přichází pořadatelský vrchol v podobě Mistrovství ČR v letním biatlonu žactva, který pořádáme na naší domovské základně na chatě Mír začátkem září.

Luboš     

 

9.srpna 2012

Letni soustredeni 2012 - Stare Mesto pod Landstejnem - IV.cast

Opet je vecer, je ctvrtek a pred nami je posledni cely den soustredeni pred sobotnim odjezdem. V uplynulych dvou dvech jsme pokracovali ve zlepsovani  fyzicke kondice i techniky behu, strelby a orientace. Dnes se jiz zacala na vetsine ucastniku soustredeni zacala projevovat unava a tak dnesni  vecer byl postaven na individualnim sportovani, ale je videt, ze zejmena ti nejmladsi maji rychlou regeneraci, protoze nasi zakladnou se siri halasny pokrik pri ruznych soutezich a hratkach.

Zitra dopoledne pak ceka vsechny ucastniky kontrolni zavod v biatlonovem krosu, odpoledne postupne baleni a vecer rozluckovy taborak. V sobotu dopoledne pak jiz odjizdime domu. Dalsi reportaz a snad konecne i vlozime foto, bude v nedeli.

 

Lubos

7.srpna 2012

Letni soustredeni 2012 - Stare Mesto pod Landstejnem - III.cast

 

Je utery vecer a pokracujeme s dalsimi komentari ze soustredeni. Vcera nas poprve zastihl dest pres den. Bylo to po veceri, kdy cast z nas absolvovala trenink na koleckovych bruslich a lyzich a dalsi odvazlivci se vydali na oreinatak, ktery pro nas pripravil Igor. Bourka a velka destova sprcha nas vsak vyhnali zpet na zakladnu, a tak misto toho vzaly za sve zasoby v kuchyni.

Dnes bylo opet od rana slunecno, i kdyz pofukoval chladnejsi vitr, ktery pusobil problemy na strelnici i v lese pri vyklusu na Landstejn. Odpoledne jsme jako tradicne vyrazili za koupanim do aquaparku v Jindrichove Hradci. Zde jsme tentokrate byli spise ve vnitrnich bazenech ale nikomu to nevadilo. Zitra se soustredeni prelomi do druhe poloviny a urcite se zacne jiz projevovat i unava.

Lubos

5.srpna 2012

Letni soustredeni 2012 - Stare Mesto pod Landstejnem - II.cast

Je nedele vecer, jsme kratce po veceri a tak  mam chvilku na par komentaru. Pisu to na tabletu a diakritika zdrzuje, tak hold bez hacku a carek.

Vcera jsme se v odpolednich hodinach postupne srazili v arealu  sportovniho klubu ve Starem Meste pod Landstejnem. Nejdrive jsme vzhledem k velkemu poctu ucastniku museli vyjasnit ubytovaci prostory, zabydlet se a vecer se postupne seznamit s arealem {hlavne ti co tu jsou poprve], ujasnit program a denni rezim. Vecer sice prisly destove prehanky, ale kalamita s bourkou a kroupami nas minula. Nedele nas privitala letnim pocasim a tak i kdyz jsme zvladli vsechny naplanovane  treninkove jednotky, bylo pro vsechny prijemnym zpestrenim koupani v mistnim rybnicku.

Po veceri se jeste muzeme vyjezdit na bruslich a koleckovych lyzich nebo necvicovat stabilitu na bossach. Vecer se snad povede povesit i nekolik prvnich fotografii.

Lubos

3.srpna 2012

Letní soustředění 2012 - Staré město pod Landštejnem - I.část.

ZAČÍNÁME

smpl.jpg

Zítra ráno startujeme opět po roce směr Staré Město pod Landštejnem na naše pravidelné letní soustředění, kde využijeme pohostinnost sportovního areálu zdejšího biatlonového klubu a stravovací kapacitu restaurace BIKEBAR. Letošního soustředění se zúčastňujeme ve velmi silné sestavě jak v dětských kategoriích tak i mezi malorážkáři. Pro žactvo bude soustředění ideální přípravou před druhou polovinou sezóny letního biatlonu, která by měla gradovat začátkem září na Mistrovství ČR, kterého jsme právě my hostiteli v areálu chaty Mír v Jílovém a kde bychom rádi dosáhli i na nějaká medailová umístění. Pro malorážkáře již vrchol sezóny v letním biatlonu proběhl, mají za sebou M ČR a někteří i IBU Cup a Mistrovství Evropy. Část sportovců však hned po soustředění čeká odjezd na Mistrovství světa v orientačním biatlonu do Estonska, odkud by rádi také dovezli nějakou tu medaili a tak příprava buide zaměřená nejenom na střelbu a běh, ale i na orientaci v mapě.

Zítra tedy ZAČÍNÁME a zde budeme chtít přinášet (zda-li nám to připojení dovolí), každodenní informace a fotografie z jihu Čech. 

Luboš