Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv komentářů únor 2011

 

27.února 2011

Žactvo zakončilo zimní sezónu na Mistrovství ČR v Jablonci n.N.

Opět krásné počasí a připravený areál (zůstal po EYOWF) na Břízkách v Jablonci n.N. byl posledním dějstvím letošní zimní sezóny biatlonu žactva. I my i když s minimálním týmem jsme se zúčastnili. Naše děvčata Eva Vaňková ve starších žákyních a Aňa Trpišovská v mladších žákyních závodily na to, na co měli. Eva získala 12. a 13.místo a Aňa byla na 14. a 16.místě. 

Škoda, že nemohly strávit větší čas přípravou na sněhu a i při střílení, protože pak by určitě byly jejich výkony ještě lepší, přesto myslím, že nezklamaly a bojovaly ze všech sil. Věřím, že v příští zimní sezóně budou oporou našeho výběru pro Zimní dětskou olympiádu 2012 a s ní i další závodníci našeho klubu.

Luboš                           

20.února 2011

V Harrachově nám opět zacinkalo.

Již potřetí v letošní zimní sezóně nám zacinkalo a získali jsme medailové umístění. A to opět v Harrachově. Na prvním kole Českého poháru ještě v závěru loňského roku získal pro naše barvy dvě medaile Milan Novotný a nyní opět v Harrachově přidal další medaili za třetí místo tentokráte Martin Přibyl mezi dorostenci B.

100_2520.jpg

Harrachov nyní hostil 4.kolo Českého poháru, Mistrovství ČR veteránů a Akademické Mistrovství ČR v biatlonu. Naše výprava byla tentokráte početnější a výsledkově může být spokojena, zejména se sobotními výsledky vytrvalstního závodu, kdy se většině našim závodníků vydařila zejména střelba. Martin Přibyl tedy získal třetí místo, Milan Novotný zůstal jen 7 vteřin za třetím stupínkem v Mistrovském závodě veteránů, Adam Přibyl obsadli osmé místo mezi juniory a v Akademickém mistrovství byl dokonce šestý, Frank Braatz obsadil mezi nejstaršími veterány také osmou pozici a Adéla Burdová obsadila jedenáctou příčku jak mezi juniorkami, tak mezi akademičkami. Po delší době se do našeho závodního týmu vrátil po operaci kolene Jan Válka, který zde absolvoval své první závody v kategorii dorostu s malorážkou.

V neděli byl na programu sprint, který proběhl za mrazivého a slunečného počasí. Nejlépe se v něm dařilo Milanovi Novotnému, který opět obsadil čtvrté místo, své stejné umístění zopakoval i Frank Braatz, Martin Přibyl dojel devátý, Jan Válka desátý a Adam Přibyl byl třináctý.

Luboš

                         

6. února 2011

Jak jsme provětrali pušky na II. ČP žactva na Eduardu

    Chřipková epidemie je v plném proudu, přesto jsme se konečně zúčastnili pořádného biatlonu žákovských kategorií. Za náš oddíl závodily děvčata Eva Vaňková v kategorii žákyň C a Aňa Trpišovská za žákyně B.

p1010614.jpg

   V sobotu jsme se umístili v závodě s hromadným startem na 12. a 13. místě. Díky velice silnému větru a drobným tech. problémům na střelnici nebyly střelby ( zejména prvních položek ) zcela optimální, ale obě děvčata se i přes tuto nepřízeň dokázala duševně vrátit do závodu a statečně bojovala až do cíle.

    V nedělním rychlostním závodě jsme si tradičně střelecky i celkové polepšili. Obě děvčata se posunula na 11. místo se shodnou střelbou (1;0). Přestože v celkovém pořadí došlo k nepatrnému posunu, cením si především výrazného zmenšení ztráty na závodnice pohybujících se na konci první desítky.

   Celkově to byly náročné závody především díky nepříjemnému větru a také silné oblevě a špinavému, pomalému sněhu.

                                                                                   Míra