Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv komentářů únor 2012

29.února 2012

Ples sportovců se blíží - jízdní řád autobusu.

ples-plakat-2012.pngDo 10.března již mnoho času nazbývá a přípravy na Ples sportovců vrcholí - máme již pouze několik málo vstupenek a tak vy poslední opozdilci neváhejte !!!

 

Jak je již tradicí zajišťujeme pro děčínské účastníky dovoz a odvoz z plesu autobusem zdarma a tak zde předkládáme rozpis jízdního řádu.

Sobota 10.března 2012           
               
    Trasa se zastávkami : 18:15 Boletice - Koruna  
        18:20 Křešice - Škola  
        18:25 Křešice - Fruta  
        18:30 Staré Město - Žerotínova
        18:40 Kamenická - u Alberta
        18:50 Masarykovo náměstí  
        18:55 Hlavní nádraží  
        19:05 Želenice - Aréna  
        19:20 Bynov - U Zámečku  
    Příjezd 19.30        
               
Neděle 11.března 2012          
               
  Odjezd : cca 02.15-02.20 směr Děčín - rozvoz účastníků plesu podle
    obrácené trasy        

 

Luboš

26. února 2012

Pro žákovské kategorie už letošní biatlonová zima skončila

   I dnes, v neděli 26. února, jsme navštívili jablonecké Břízky k poslednímu závodu s hromadným startem. Již ranní cesta do Jablonce nad Nisou byla malým dobrodružstvím, když nám stejně jako nesčíslně krát před tím Svatý Petr nadělil misty až 10 cm nového sněhu. Dobrou zprávou je, že jsme se s tím zase dobře vyrovnali a na závodiště dorazili dle časového plánu. Dnešek byl pohodovvým dnem při nástřelu i mazání. Zbývalo jen vystartovat a úspěšně projet celým závodem.

   První z našich startovala Natálka. Po startu se držela v první polovině startovního pole. Smůlu měla v Bocově dolíčku, nejnižším bodě trati, kde si nedobrovolně ustala na bílé peřince a musela znovu získávat potřebnou rychlost. Ač poměrně otřesena, dokázala se dobře vrátit do závodu a s dnešní bezchybnou střelbou se prosadila na konečné 9. místo. Škoda toho pádu. I přesto jsem nejen já s jejím výkonostním růstem v průběhu sezóny velice spokojen a věřím, že si všechny získané zkušenosti donese i do přístí zimy.

mcr-jablonec005-1.jpg

  Eva Vaňková dnes měla potvrdit svou výkonnost kolem 10. místa. Dobře odstartovala a stejně jako Natka se držela v popředí. Čáru přes rozpočet nám ale udělaly její vleklé svalové problémy, které ji značně omezovaly ve výkonu. Přesto dokázala vybojovat s velice dobrou střelbou (1 trestné kolo) konečnou 11. příčku.

mcr-jablonec007.jpg

   Co nakonec? Zimní sezóna v biatlonu pro rok 2011/2012 skončila. Zúčastnili jsme se závodů Českého poháru, Olympiády dětí a mládeže i Mistrovsví České republiky. Někteří závodníci se dokázali v průběhu několika měsíců výrazně posunout, stejně jako se někteří moc neposunuli anebo neměli zájem něčeho dosáhnout.Už teď však nastal čas připravovat se do dalších závodů na příští období, proto věřím, že se ještě několikrát sejdeme na lyžařských trénincích.

těším se Míra

 

25. února 2012

Mistrovství ČR biatlonu žactva

   V sobotu 25. února jsme se ve skromném počtu vydali do Jabloneckých Břízek na závěrečný závod žákovských kategorií. Dnes jsme soutěžili v rychlostním závodě klasickou technikou. Lehce oblačná obloha s mírným větříkem nám připravili krásné podmínky k závodění, nepatrně horší k volbě správné připravy lyží. Do závodu nastoupila pouze Natálka Bártová, která i v závěru sezóny pokračovala ve svém výkonnostním posunu a nakonec také díky výborné střelbě obsadila 10. příčku.

   Do zítřejšího závodu s hromadným startem nastoupí Natálka společně s Evou Vaňkovou. Těšte se na další informace.

                                 mcr-jablonec014.jpg                               

 

                                                                                                                    Míra

 

 

21.února 2012

Ples sportovců se blíží !!!

Každoroční Ples sportovců, který pořádáme na zámku v Jílovém se pomalu ale jistě blíží. Vzhledem k tomu, že jsme do Jílovské sovy poslali omylem plakát z loňského roku, upřesňujeme, že ples se koná v sobotu 10.března 2012 od 20 hodin, hrát nám bude hudební skupina Garance a pro děčínské je zajištěn dovoz a odvoz z plesu zdarma.

ples-plakat-2012.png

Již zbývá minimum vstupenek, které můžete zakoupit buď v lékárně v Jílovém nebo přes kontakt na náš email biathlonjilove@gmail.com .

Luboš

19.února 2012

Dlouhá louka s prvním naším letošním vítězstvím.

S největším obsazením v letošní zimní sezóně jsme se zúčastnili závodů v běhu na lyžích Osecká patnáctka, kterou na Dlouhé louce u Litvínova pořádal Baník Osek. Na start se postavila takřka stovka závodníků, mezi nimiž bylo i našich 15 reprezentantů od nejmenších dětí po dospěláky. Děti čakali tratě od 1 do 2 kilometrů klasicky, od staršího žactva se jelo na tratích 3 až 15 kilometrů volně.18022012303.jpgPrvní letošní vítězství pro naše barvy si připsala Lada Nebeská mezi ženami, i když trať neprojela úplně správně. Tento závod byl vlastně takovým oddílovým přeborem, protože ostatní přihlášené soupeřky v ženské kategorii nakonec nenestoupily a tak si naše ženyrozděily celé stupně vítězů, když Erika Přibylová dojela druhá aZdeňka Švirlochová třetí. Pro svou třetí stříbrnou medaili ze svých třech letošních startů si v desetičlenném startovním poli dojela mezi nejmladšími žákyněmi Veronika Bártová. Její starší sestra Natálka zůstala těsně pod medailovými příčkami, když na třetí příčku ztrácela šest vteřin.

img007.jpg  18022012318.jpg

Cenné umístění v nejnabitější kategorii mužů, kteří jeli na trati15-ti kilometrů získali Míra Bárta, který dojel na šestém místě a Martin Přibyl na sedmém místě z dvacetičtyř startujících. Další naši závodníci sice nebojovali o nejvyšší příčky, ale předváděli výkony na hranici svého maxima.

Luboš 

13. února 2012

II. ČP v biatlonu žactva - Jáchymov

V sobotu naše témeř celé olympijské družstvo startovalo v dalším kole Českého poháru. Odjezd byl stanoven na sobotní mrazivé ráno. Cesta proběhla bez obtíží a v biatlonovém areálu Eduard nás přivítalo krásně modré nebe a sluníčko. Po příjezdu mělo následovat prozkoumání tratí a poté nástřel. Terezka mně opět překvapila tím, že si nechala boty na lyže doma. Snaha sehnat jí náhradní skončila tím, že si vzala moje. Nástřel a samotný závod proběhnul bez problémů, až na Terezku. Asi se přes noc málo vyspala a tak při hromadném startu zůstala stát na místě a až po okřiknutí se dala do pohybu. Výsledky nás moc nepřekvapily, jenom škoda, že Míša Brandl získal 30 vteřinovou penalizaci za uložení své zbraně do jiného stojanu. Chybělo málo a mohl se nominovat na žákovské mistrovství do Jablonce. Nedělní rychlostní závod pro naše "céčkové" kluky dopadl ještě hůře. Na Míšu na střelnici pokřikoval v dobrém úmyslu jeho otec a Lukáš Pravda vystřelil 6 ran. Oba byli pro porušení pravidel diskvalifikováni. I ostatním se dařilo hůře než předešlý den. Před odjezdem domů jsem byl ještě spravovat obložení postele, které dětem "upadlo". Tímto pro vetšinu skončila zimní biatlonová sezona. Dále budou následovat ještě hladké lyžařské závody.

MN

5.února 2012

Mrazivá Telnická patnáctka - den druhý.

I přes mrazivé počasí, které na závodišti dosahovalo - 16 °C, se naši mrazíci zúčastnili druhého dne Telnické patnáctky. Na start skiatlonu se postavily Verča Bártová, Aňa Trpišovská a Míra Bárta.

Verča i při dneším hromadném startu obhájila 2. místo v běhu na 400 m klasickou technikou. Aňa po včerejším odpočinku skončila 7. na trati 2 + 2 km a Míra se probojoval na konečné 3. místo v závodě na 5 + 5 km.

telnicka15009.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Už se těšíme za týden na II. kolo ČP v biatlonu žactva v Jáchymově.

Míra

 

4.února 2012

Mrazivá Telnická patnáctka - den první.

Ani teploty okolo 15-ti stupňů pod nulou nás neodradily, abychom se zúčastnili 51.ročníku Telnické patnáctky v běhu na lyžích. V sobotní části závodu se představili zejména naši nejmenší na své první letošní soutěži.100_5530.jpg

 

 

 

 

 

 

I když má většina z nich naježděno ma lyžích ještě minimum, přesto zabojovali a v závodním poli se neztratili. Mezi medailisty se objevila v nejmladších žákyních Veronika Bártová, která obsadila druhé místo.

Luboš

Čtvrtek 2.2.2012

Olympijské zpravodajství - čtvrtek.

Na dnešek byl plánován odjezd domů s tím, že nás kamarádi z Prahy odvezou do Ostravy na vlak. Ale opět zasáhla paní zima a ani jejich auto už nechtělo startovat. Nakonec se to díky chemii povedlo i když už jsme plánovali odjezd dalším vlakem. Zde musím poděkovat českým drahám za jejich zpoždění, díky němuž jsme vlak na Prahu stihli. V Praze přestup směr Děčín a chvilku po 14. hodině jsme konečně viděli cedule Děčína. Tím bylo zakončeno naše společné olympijské učinkování a my se tak můžeme soustředit na nastávající závody v biatlonu.

MN

Středa 1.2.2012

Olympijské zpravodajství - středa.

Středa je opak úterka, i když doprava nahoru na Pustevny byla pro náš tým byl trochu rozházená. Všichni jsme nakonec jeli v 5 autech, abychom se nahoře zase poskládali dohromady. I přes tyto komplikace byla nálada výborná. Štafetu 3x3 km jeli nejdříve kluci ve složení Lukáš, Zdenda a Michal. Luky nejlepší střelbou vytáhnul štafetu na osmé místo. cimg1129.jpgZdenda bohužel tuto  pozici neudržel a tak nakonec jel Michal skoro celý úsek už bez soupeřů. U holek to bylo obdobné. Eva vyrazila sice až z druhé řady, ale hned po startu se propracovala na čtvrtou pozici, kterou se jí dařilo držet až do předávky. Anna na druhém úseku sice jela jedno trestné kolo, ale i tak to ještě bylo kolem 6 místa. Smůlu vrchovatou si vybrala Natálka, která po první střelbě na střelnici nechala rukavici a tak zbytek při závodu jí silně mrzla ruka. Na poslední kopec vyběhla ještě jako šestá, ale v mírném sjezdu jí podjela noha a díky pádu jí dvě soupeřky předjely a na tento jejich útok už nestihla reagovat a dojela nakonec na osmém místě. Přesto hodnotíme vystoupení kluků a děvčat  při štafetě jako dobré, byla vidět bojovnost a zodpovědnost za celý tým. Tím naše závodění na V. zimní olympiádě skončilo. Cesta na hotel byla opět zpříjemněna sjezdem po Knížecí cestě. Inverze tentokrát byla dost nepříjemná a tak celou cestu jsme byli zahaleni jak to šlo a komu koukal jenom kousek navíc, tak ho měl dole pěkně omrzlý. Pak už tak jako každý den - sprcha, oběd, odpočinek, večeře a zase odpočinek. Naše auto nakonec bylo nemocné trochu více než se původně zdálo. Nemělo prasklou pouze hadici, ale pan doktor - automechanik - odhalil další nemoci, kterými trpěl Drak II. Bude se o něj teď starat asi 3 týdny a poté by měl v plné parádě zase přiletět domů. Naše cesta domů tedy bude zítra pokračovat vlakem.

MN