Jdi na obsah Jdi na menu
 


26.února 2013

 

Ples sportovců se blíží - jízdní řád autobusu.

ples-plakat-2013.jpgDo 10.března již mnoho času nazbývá a přípravy na Ples sportovců vrcholí - máme již pouze několik málo vstupenek a tak vy poslední opozdilci neváhejte !!!

 

Jak je již tradicí zajišťujeme pro děčínské účastníky dovoz a odvoz z plesu autobusem zdarma a tak zde předkládáme rozpis jízdního řádu.

 

Sobota 9.března 2013           
               
    Trasa se zastávkami : 18:15 Boletice - Koruna  
        18:20 Křešice - Škola  
        18:25 Křešice - Fruta  
        18:30 Staré Město - Žerotínova
        18:40 Kamenická - u Alberta
        18:50 Masarykovo náměstí  
        18:55 Hlavní nádraží  
        19:05 Želenice - Aréna  
        19:20 Bynov - U Zámečku  
    Příjezd 19.30        
               
Neděle 10.března 2013          
               
  Odjezd : cca 02.15-02.20 směr Děčín - rozvoz účastníků plesu podle
    obrácené trasy        

 

 

Luboš

24. února 2013

Mistrovský závod žactva - Jablonec nad Nisou

Poslední únorový víkend jsme strávili v zasněženém Jablonci nad Nisou. Závodily zde Natka a Aňa v mistrovském závodě v biatlonu.

p1030767.jpg

V sobotu byl na programu rychlostní závod a štafetový závod dvojic. Obě děvčata skončila ve druhé polovině startovního pole v místech, kde jsem je osobně očekával. Aňa na 15., Natálka na 17. místě, obě s jednou chybnou ránou.

V odpoledním závodě štafet děvčata příjemně překvapila, protože z celkového startovního pole skončila naše štafeta na 5. místě (kdy jsem je osobně očekával o dvě příčky horší). Tím nám udělaly velikou radost, protože na svých úsecích dosáhly lepších výsledků než v dopoledním závodě.

Atraktivním zpestřením sobotního závodu byl v polední pauze trénink našich úspěšných reprezentatnů z MS NMNM. Přišli mezi nás Ondra Moravec, Jarda Soukup i Gabča Soukalová. Na střelnici je samozřejmě doprovázeli i jejich trenéři Ondra Rybář a Jindra Šikola.

p1040095.jpgp1040172.jpg

V neděli jsme zakončili letošní sezónu závodem s hromadným startem klasickou technikou. Přestože se nám podařilo dobře namazat lyže na soupání a střelby obou děvčat byla stejně dobré jako v sobotních závodech, není jejich fyzická výkonnost v porovnání se zbytkem startovního pole na takové úrovní, aby dokázaly zabránit propadu o zhruba dvě příčky. Zde se výrazně projevily rezervy, na které se v přípravě do další sezóny zaměříme.

Protože je nám v posední době hodně nasněžilo, budeme chít využít možnosti lyžovat po co nejdelší dobu, abychom se stále soustředili na techniku a vytrvalost, a mohli to zúročit v příští biatlonové sezóně.

                                                                                                                        Míra

21. února 2013

Minisoustředění na Eduardu

Hurá, hurá, máme jarní prázdniny a to je ta nejlepší příležitost udělat si krátké soustředění. Mini proto, že bylo opravdu krátké, a taky proto, že nás dohromady bylo jen devět.

soustredeni-jachymov--87-.jpg

Využili jsme skvělých sněhových podmínek a podpory spřáteleného klubu Rover Praha, který nám poskytl svou střelnici ke komplexnímu tréninku. Naladěni skvělým sportovním zážitkem z Nového Města na Moravě jsme pilovali techníku jízdy a terénní přechody, střelbu, mamipulaci se zbraní a snažili jsme se co nejlépe připravit na nadcházející mistrovský víkend žactva v Jablonci nad Nisou.

Těšíme se na informace z Jablonce

                                                                                                                     Míra

 

17.února 2013

Mistrovství světa i s naší účastí.

nmnm-head-kopie.jpgMistrovství světa v biatlonu 2013, které hostila poprvé Česká republika v Novém Městě na Moravě je největší sportovní událostí ČR v letošním roce a tak by žádný biatlonista na této akci neměl alespoň na krátkou dobu chybět. Tak i my jsme se vydali do do Vysočina arény. Někteří z nás už to stihli v uplynulých dnech, ale největší výprava z KB Jílové si toto ponechala na závěrečný den Mistrovství  světa, kdy byly na pořadu hromadné starty.

100_7603.jpg 100_7601.jpg

Myslím, že všichni, kdo se zúčastnili si to náležitě užili společně s ostatními návštěvníky a fandili v té mase 27 000 diváků všem našim reprezentantům i ostatním závodníkům.

Byla to nej akce a už se určitě těšíme na další podobnou a rádi bychom někdy zažili alespoň jednoprocentní diváckou návštěvnost i na našich soutěžích.

Luboš

17.února 2013

Po dlouhé době opět závodění.

Letošní zima zimním sportům moc nepřeje a tak bylo v únoru zrušeno nebo přeloženo několik sportovních soutěží pro nedostatek sněhu. Konečně jsme se však dočkali a v sobotu jsme startovali na premiérové soutěži - "Lyžařský sprint o pohár města Nový Bor". Pořadatelům ze Ski Polevsko se podařilo připravit opravdu zajímavý a atraktivní závod a je jen škoda, že se prvního ročníku nezúčastnilo více závodníků. Určitě se však informace o dobře připravené soutěži přenese dál a v příštím roce bude i účast sportovců vyšší.

Kdo svou účastí však potěšil pořadatel byl právě náš klub, který na start nasadil celkem třináct závodníků. Ti získali celkem 6 vítězství (Míra, Gábina a Verča Bártovi, Áňa a Zdenda Trpišovští a Hans Válka), 3 druhá místa ( Denisa a Zdeňka Švirlochovi a Sam Simurník) a jedno třetí místo (Martin Přibyl). I ostatní závodníci podali bojovný výkon a tak všichni zalouží pochvalu za podané výkony.

Zajímavá prezentace z těchto závodů zde.

Luboš

4. února 2013

Trošku biatlonové historie:

   Jsme v období, kdy nás díky oblevám opouští sněhová pokrývka a pořadatelé ruší většinu naplánovaných soutěží. Máme také velice omezenou možností trénovat na sněhu. Proto myslím, všechny potěší shlédnutí několika snímků z historie biatlonu. Mnoho těchto záznamů pochází z dob, kdy jsme většinou ještě nebyli na světě, anebo jsme byli malými dětmi. Přestože od té doby uplynula řádka let, změnily se materiálové a technologické možnosti, krása lyžování a biatlonu přetrvává.

Přeji Vám příjemné kochání ZDE.

                                                                                                            Míra