Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv komentářů září 2011

28.září 2011

Kritérium kolem Panské skály.

První společnou akcí po letní sezóně, které jsme se zúčastnili ve větším počtu bylo Kritérium okolo Panské skály v Kamenickém Šenově, kterou pořádal spřátelený biatlonový klub z Manušic.

100_4296.jpg

Celkem třináct našich závodníků se postavilo na start této soutěže, a přesto, že letos bylo díky krásnému počasí na startu daleko více závodníků než v předešlých letech, dokázali jsme se prosadit i na medailové pozice. Vítězství v kategorii juniorů si připsal Martin Přibyl, který ještě stihl odběhnout hlavní závod za muže a zde obsadil třetí místo, vítězství mezi ženami získala Lada Nebeská, stříbro připadlo mezi nejmladšími žákyněmi Veronice Bártové a bronz zůstal Danielovi Pohlreichovi mezi dorostenci.

Luboš

26.září 2011

Ukončení letní sezóny.

Mistrovstvím světa v letním biatlonu na kolečkových lyžích v uplynulém týdnu v Novém Městě na Moravě byla definitivně zakončena letní sezóna. Pro nás již skončila minulý čtvrtek, kdy jsme na chatě Mír v Jílovém pořádali v rámci regionálních závodů rozlučkový závod v letním biatlonu ze vzduchovky pro všechny kategorie. Příjemným překvapením byla slušná účast jak našich závodníků i dalších sportovců z Děčína a Manušic. Děkujeme všem za hodnotné sportovní výkony.

O víkendu se pak již někteří naši sportovci zúčastnili v rámci přípravy nejprve v sobotu běžeckých závodů Velké skály v Děčíně a v neděli závodů pro příchozí v rámci světového poháru v orientačním běhu v Liberci. Za sobotní vítězství ve své žákovské kategorii zaslouží pochvalu Denisa Švirlochová a za úspěšně samostatně zvládnutý nedělní závod v orientačním běhu taktéž pochvalu Tereza Henzlová.

dsc_0769.jpg

Další soutěží, které se zúčastníme, bude již tuto středu Běh kolem Panské skály v Kamenickém Šenově, který pořadají biatlonisté z Manušic. 

Do fotogalerie na Picase byla přidány některé fotografie z právě proběhnuvších akcí.

Luboš

 

22.září.2011

Mistrovství ČR v letním biatlonu žákovských kategorií

 

    Ve dnech 16. - 18. záři jsme s družstvem našich žáků soutěžili na poslední velké akci letošní sezóny v Břidličné. Na základě výkonnostních tříd a průběžného zisku bodů  v letošní sezóně se nominovali všichni naši závodníci žákovských kategrií. Na programu byly mistrovský rychlostní závod, závod štafet a mistrovský závod s hromadným startem.

   Přesto, že jsme celou přípravu směřovali na maximální výkonnost při tomto závodě, samotná soutěž nedopadla tak dobře. Hlavní přičinou byl poměrně značný výpadek střelby některých závodníků.

   Stabilní výsledek předvedla  Aňa Trpišovská, která sobotní bezchybnou střelbou vybojovala 7. příčku, s nepatrným zaváháním v nedělním závodě skončila 9.

   Z mého pohledu výborného výsledku především v sobotu dosahla Terka Henzlová. Její bezchybná střelba a maximální bežecké nasazení se sice výrazně neprojevily v celkovém pořadí, přesto však Terka dokázala  smazat propastou časovou ztrátu za startovním polem  a v celkovém pořadí se umístila na 17. místě s minimálním časovým odstupem na závodnice před ní. Je to velký pokrok, se kterým budeme dále pracovat.

Výbornou formu prokázala Eva Vaňková. Je pravda, že její sobotní střelba patřila do skupiny těch horších, výborným během však udržela svou pozici v polovině startovního pole. V dobré se vše obrátilo v nedělním závodě s hromadným startem, kdy Eva výborně zvládla celý závod jak po stránce běžecké, tak i střelecké, ale i taktické, a zalouženě získala bronzovou medaili. Blahopřejeme !!!

Celkově se závody nevydařili Natce a Zdendovi. Přestože jsme udělali značný kus práce především v běhu a jejich střelba je stabilně dobrá, tento víkend si museli vypít střelecký kalich hořkosti až do dna. Ale to se nedá nic dělat. I tato nepříjemná zkušenost musí být nám všem poučením a motivací.

  Je zde na místě také připomenout, že v rámci tohoto závodu proběhlo i školení trenérů a rozhodčích v biatlonu. To mimo jiné též uspěšně zakončil závěrečným testem Míla Novotný. Blahopřejeme !!!

Děkuji všem ještě jednou na práci  a nasazení. Jedeme dál.....

 

                                                                                                                   Míra

 

 

18.září 2011

Jílovské městské slavnosti

 Je to již tradiční, že i náš klub se podílí svým krátkým blokem na městských slavnostech v Jílovém. Nejinak tomu bylo i letos, kdy jsme v nově upravených prostorech zámeckého parku připravili krátký veřejný závod v letním biatlonu pro všechny příchozí z řad dětí a dospělých.

 

100_4266.jpg

100_4268.jpg

Je jen škoda, že nejspíše chladné počasí a nedělní dopolední termín zabránili ve větší účasti závodníků. Těm, kteří to přesto zkusili děkujeme a věříme, že se setkáme i na našem tréninku.

Luboš