Jdi na obsah Jdi na menu
 


BBV - Boletický biatlonový víkend.

Tradičně na konci dubna organizujeme s malými výjimkami již 15 let na střelnici SSK Děčín v Boleticích sportovní víkend v rámci kterého vždy proběhne několik soutěží v různých discilinách biatlonu. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se zapíše tento víkend do historie jako nejteplejší s s vyloženěn letními teplotami a svou největší účastí. Dvanáct klubů z celých Čech a dva ze sousedního Saska se utkalo ve čtyřech závodech, a na start každého závodu postavilo až sto závodníků.

p4280066.jpg

Na programu byl nejprve v sobotu vzpomínkový závod 11.memoriál Ludvy Vojtka a potom pro zájemce veřený závod v orientačním biatlonu. Nedělní program byl tradičně vyhrazen dvěma regionálním závodům v letním biatlonu, kdy zejména ten závěrečný rychlostní závod se skupinovými starty uvolňuje adrenalin na plné obrátky a fandění se ozývá po celém lese.

Samozřejmě jsme nejenom závody pořádali, ale současně jako největší klub jsme měli i svá želízka v ohni. Nezklamali zkušení závodníci, kteří si připsali vítězství Lada Nebeská a Martin Přibyl třikrát, Veronika Bártová dvakrát a Milan Novotný, Tomáš Fúsek a Natálie Bártová jednou. I noví závodníci předvedli hodnotné výkony a vybojovali medailová umístění popř. získali výkonostní třídu. Překvapivé bylo vítězství Igora Gáluse mezi muži B, který tak získal i II.výkonostní třídu. Potěšitelné bylo získání II.výkonostní třídy i u Denisy Švirlochové, Vlasty Stránského a Františka Rychnovského a III.výkonostní třídy u Matouše Rychnovského. Celkově lze všechny naše sportovce pochválit za předvedené sportovní výkony. Poděkování dále patří všem z řad členů, rodičů i kamarádů za pomoc při organizaci takto náročného víkendu.

Zajímavé fotografie se v nejbližší době objeví v našem fotoalbu a také v odkazu na alba našeho kamaráda Pavla Kässe. Výsledky závodů v letním biatlonu jsou k dispozici na stránkách Českého svazu biatlonu, veřejný závod v orientačním biatlonu je rubrice ke stažení.